Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zbalansowane kable ALO (Campfire Audio)


westberg

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie do władców sklepu czy istnieje możliwość zamówienia w jakiejś preferencyjnej cenie kabli ALO (Campfire Audio), Litz Cable w wersji zbalansowanej:

https://campfireaudio.com/shop/litz-cable/

 

Cena sklepowa u producenta to 149$. Pytanie, czy dałoby się coś z tej ceny zejść, a jeżeli tak to ile.

 

Ewentualnie mam dodatkowe pytanie, czy istniałaby możliwość wymiany kabli niezbalansowanych na zbalansowane, za jakąś tam odpłatnością za fatygę. Mógłbym oddać swojego Litza za Litza zbalansowanego. 

 

 

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, all999 napisał:

Liczysz na to, że "władcy" czytają całe forum?

 

@MP3store

@Superata

 

:)

Tylko, że jak napiszę do nich sam, to nie będę miał autorytetu. A jak stanie za mną sto tysięcy potencjalnych klajentów, to od razu będzie inna rozmowa.

1 godzinę temu, all999 napisał:

Liczysz na to, że "władcy" czytają całe forum?

 

@MP3store

@Superata

 

:)

Tylko, że jak napiszę do nich sam, to nie będę miał autorytetu. A jak stanie za mną sto tysięcy potencjalnych klajentów, to od razu będzie inna rozmow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, westberg napisał:

 

:)

Tylko, że jak napiszę do nich sam, to nie będę miał autorytetu. A jak stanie za mną sto tysięcy potencjalnych klajentów, to od razu będzie inna rozmowa.

 

Nie znajdziesz tu tysięcy klientów na kable za siedem stów. Oznaczyłem ich, o to mi chodziło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś rozmawiałem o kablach od ALO i finalnie nie udało się nic, nie pojawiły się w ofercie

 

 

proponuję zerknąć na wyprzedaże w ALO, sporo kabli konkretnie przeceniona:

https://aloaudio.deals/?utm_source=Master List&utm_campaign=ab026d5c97-EMAIL_CAMPAIGN_2017_11_14&utm_medium=email&utm_term=0_dcf4dd7c77-ab026d5c97-432617473&mc_cid=ab026d5c97&mc_eid=0b1da6c748

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mykupyku napisał:

kiedyś rozmawiałem o kablach od ALO i finalnie nie udało się nic, nie pojawiły się w ofercie

 

 

proponuję zerknąć na wyprzedaże w ALO, sporo kabli konkretnie przeceniona:

https://aloaudio.deals/?utm_source=Master List&utm_campaign=ab026d5c97-EMAIL_CAMPAIGN_2017_11_14&utm_medium=email&utm_term=0_dcf4dd7c77-ab026d5c97-432617473&mc_cid=ab026d5c97&mc_eid=0b1da6c748

 

Pamiętam, że pytałeś. A kupiłeś coś na własną rękę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, stefanbat napisał:

Średnio się opłaca jeden kabel z tej wyprzedaży ściągać, cena przesyłki plus vat i cło i wychodzi 900zł za ten kable przeceniony na 59$. 

 

A czemu aż 900 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj źle przeliczyłem wkradł się gruby błąd w postaci 3 sztuk w koszyku (za wcześnie jest). 

Wychodzi ok 470zł 59$+44.58$ przesyłka do tego vat. 

Chodzi mi o ten kabel https://aloaudio.deals/shop/tinsel-iem-cable-mmcx-2-5mm-trrs/ 

Nie wiem jak on się ma to litza, który wychodzi właśnie koło 900zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, stefanbat napisał:

Oj źle przeliczyłem wkradł się gruby błąd w postaci 3 sztuk w koszyku (za wcześnie jest). 

Wychodzi ok 470zł 59$+44.58$ przesyłka do tego vat. 

Chodzi mi o ten kabel https://aloaudio.deals/shop/tinsel-iem-cable-mmcx-2-5mm-trrs/ 

Nie wiem jak on się ma to litza, który wychodzi właśnie koło 900zł. 

 

Tinsel to poprzednia wersja kabla standardowego, zastąpionego przez Litza. 

 

Jakiś przedstawiciel ludzkości wziął za testy komparatystyczne Tinsela, Litza i Reference 8:

 https://www.head-fi.org/showcase/alo-audio-tinsel-litz-and-reference-8-cables.22275/reviews

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, stefanbat napisał:

No taka recenzja że wychodzi że tinsel jest dobry, litz lepsiejszy a reference 8 najlepsiejszy. 

 

No właśnie. Recenzując na podstawie obrazków, a zwłaszcza cen, też mógłbym taką recenzję napisać, nawet bez słuchania. Ale może faktycznie tak jest jak pisze, nie przesądzam. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten jegomość nie jest jakimś guru... sporo tekstów raczej bez żadnej głębszej analizy, ale tragedii też nie ma

 

dodatkowo on używa z Andromendą kabla CB13 od iBasso jako porównywalnego z Ref8, a z wysyłką prawie połowę tańszego

 

ALO wypuści niebawem najwyższy model kabla ze złota... no ale 600$ to pewnie minimum

 

finalnie używam DX200/AMP2 z Andromendą i dopiero jak dostanę AMP3 będę szukał - mam miedź bal. od JD... pogryzioną przez psa, ale do testów ok :). i srebro 8 żył... ale z Andromendą nie do końca się zgrywa

 

z "budżetowych" kabli bal. do Andromedy: Jimmy Dragon, CB12 iBasso i hybryda od FAW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego srebra do Andromed, to narobiło mi ono trochę zamieszania percepcyjnego.

 

Otóż moja osoba nie słuchała nigdy (poza może odsłuchem w sklepie) Andromed na kablu miedzianym. Moja osoba sprowadziła sobie ośmiożyłowe chińskie srebro i od razu je podłączyła, a potem słuchała. Potem moja osoba trochę narzekała, że dźwięk jest nieco twardy, lekko kanciasty, trochę techniczny. Ale oczywiście na bardzo wysokim poziomie. No, a przedwczoraj podłączyłem sobie firmowego Litza i oniemiałem, jak muzykalne mogą być te Andromedy. Być może nie jest to już ta neutralna referencja, bez picowania, ale za to jaka płynność dźwięku, jaka soczystość. 

 

Tiaa...Kwestię zbalansowanego Litza załatwiłem dziś w ten sposób, że nasz drogi Kolega Perul dokona chirurgicznego przeszczepu wtyku. I nie trzeba będzie płacić 500 zł. Jakże moja osoba się cieszy! :)

 

PS. "Budżetowy" kabelek od Forzy...masz poczucie humoru bracie. 

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem dyskusję i wczoraj podpiąłem zbalansowany,srebrny kabel JD.Zrobiło się b.przestrzennie,z dobrą separacją ale dźwięk stał się twardy,brzmienie mało muzykalne.Zmieniłem na oryginalny i też nie byłem zachwycony.Gra o wiele fajniej ale z gorszą separacją, wrażenie lekkiego zamulenia. Jakiego kabelka sobie szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lasttime napisał:

Czytałem dyskusję i wczoraj podpiąłem zbalansowany,srebrny kabel JD.Zrobiło się b.przestrzennie,z dobrą separacją ale dźwięk stał się twardy,brzmienie mało muzykalne.Zmieniłem na oryginalny i też nie byłem zachwycony.Gra o wiele fajniej ale z gorszą separacją, wrażenie lekkiego zamulenia. Jakiego kabelka sobie szukać?

 

Pewnie hybrydowego - tj. z wiązkami miedzianymi i wiązkami srebrnymi. Tak jak w tym iBasso CB13. 

 

Odnośnie Twoich wrażeń: mnie się zdaje, że wzmacniacz AK380AMP bardziej wyostrza dźwięki, jakoś je bardziej konturuje. Litza słuchałem przez wyjście niezbalansowane we wzmacniaczu i rzeczywiście, zrobiło się nieco bardziej kameralnie i przytulnie, ale wrażenia zamulenia nie miałem. Szczegółowość była bardzo dobra, choć nieco inna niż na srebrze (inne rejestry są uwypuklone). Być może mniejsza jest przestrzenność, ale ja akurat uważam, że Andromedy same z siebie mają ten aspekt tak ogarnięty, że i tak jest dobrze. 

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, lasttime napisał:

Dziękuję. W mp3store mają cb12 miedź ze stopem srebra,to nie to samo?

 

 

Nie to samo, bo CB12 jest zbudowany z ośmiu wiązek posrebrzanej miedzi 6N, a CB13 z czterech wiązek miedzi 6N i czterech wiązek srebra 5N. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No więc tak; otrzymałem już FAW Hybrid IEM i bardzo się cieszę, że powodowany emocjami i żądzą konsumeryczną, kupiłem go w czarny piątek. 

 

Szukałem czegoś, co by łączyło zalety srebra i miedzi. Miałem kabel srebrny i miał rewelacyjną przestrzenność dźwięku, sporą rozdzielczość, niezłe wysokie i potężny (ale dobrze kontrolowany) bas. Natomiast średnica była (lub bywała) krzykliwa, no i brakowało muzykalności. Miedziany ALO Litz jest zaś bardzo muzykalny, miły w odbiorze, ale kuleje przestrzenność, bas nie schodzi tak nisko i nie jest tak dobrze kontrolowany.

 

A kabelek od Forzy ma wszystkie zalety obu kabli na raz, a wad jakoś nie znajduję. 

 

Moja się cieszyć i szczerzyć zęby.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2017 o 19:59, westberg napisał:

No więc tak; otrzymałem już FAW Hybrid IEM i bardzo się cieszę, że powodowany emocjami i żądzą konsumeryczną, kupiłem go w czarny piątek. 

 

Szukałem czegoś, co by łączyło zalety srebra i miedzi. Miałem kabel srebrny i miał rewelacyjną przestrzenność dźwięku, sporą rozdzielczość, niezłe wysokie i potężny (ale dobrze kontrolowany) bas. Natomiast średnica była (lub bywała) krzykliwa, no i brakowało muzykalności. Miedziany ALO Litz jest zaś bardzo muzykalny, miły w odbiorze, ale kuleje przestrzenność, bas nie schodzi tak nisko i nie jest tak dobrze kontrolowany.

 

A kabelek od Forzy ma wszystkie zalety obu kabli na raz, a wad jakoś nie znajduję. 

 

Moja się cieszyć i szczerzyć zęby.

A porównywałeś kabel ALO audio z FORZA z tego samego wyjścia, w sensie oba z balansu lub se ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności