Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tania cicha myszka lub zestaw


sn4ke

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję jakiejś sensownej porady do komputera. Sprzęt wymieniłem po ślubie i o ile całościowo mimo 7 lat komp wciąż daje radę i nie zamierzam go zmieniać (aż umrze), to irytuje mnie działanie mojej myszki. Kupując kompa zależało mi na bezprzewodowej klawiaturze i myszce, żeby nie być uwiązanym na kablu, tym bardziej, że w tamtym czasie komp stał w pokoju z telewizorem i długim kablem HDMI puszczałem obraz na telewizor, a dodatkowym plusem z zestawu był pojedynczy odbiornik USB. To co w tej chwili mam to klawiatura Microsoft Wireless Keyboard 800 i mysz Microsoft Wireless Mouse 1000. Klawiatura ma swoje plusy i minusy: zasięg ok, skok klawiszy jest w miarę ok (nie znoszę niskiego profilu), nie jest niestety zbyt cicha, szybkość taka sobie, do gier też brakuje wyprofilowania, a brak lampki do caps lock rekompensuję aplikacją TrayStatus, która może pokazywać status wszystkich "locków" i innych "podnośników". Z kolei mysz jest bardzo średnia: głośna, wolny klik, po jakimś czasie wyrabia się kółko i słabo się obraca i klika, a bateria też trzyma bardzo przeciętnie. Do gier mam alternatywę w postaci przewodowej myszki Octagon Hiro, ale gram naprawdę rzadko w cokolwiek, no i mysz także nie jest cicha chociaż cichsza niż Microsoft.

 

Na czym mi zależy? Cena i cisza! Ma być jak najtaniej, bo na jakieś Logitechy itp nie mam kasy. Patrzyłem na allegro po taniości i były jakieś Razeny, ale podobno klawisze niedomagają, kółko raz działa, raz nie i jest strasznie delikatnie wykonana. Myszka ma być jak najcichsza, żeby nie hałasować wieczorem bądź w nocy (komp jest w sypialni), sprawne nie wyrabiające się zbyt szybko klawisze i kółko, dodatkowe klawisze nie są wymagane, ma także wytrzymywać przypadkowe upadki jak młody się do niej dorwie (moja mysz spadała już niezliczoną ilość razy i nadal działa), no i koniecznie bezprzewodowa. Patrzyłem np na Shiru Silent Wireless - to dobry wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsza sensowna opcja bez kabla to chyba Natec Genesis V55, ale nie pamiętam czy głośna była, u kolegi tylko chwilę klikałem i całkiem w porządku jest.
EDYTA: Widzę, że chyba już nie jest sprzedawana.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dobrej niedrogiej i cichej myszy to kup Logitech Zone Touch Mouse T400 . Ok. 70 pln dostanie. Ma dotykowy panel zamiast kółka i po 2-3 dniach przyzwyczajenia, nie będziesz chciał innej myszki. Ja swoją mam od 4 lat i baterię (1 paluszek R6) wymieniam co 9-11 miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jaro54 napisał:

Jak chcesz dobrej niedrogiej i cichej myszy to kup Logitech Zone Touch Mouse T400 . Ok. 70 pln dostanie. Ma dotykowy panel zamiast kółka i po 2-3 dniach przyzwyczajenia, nie będziesz chciał innej myszki. Ja swoją mam od 4 lat i baterię (1 paluszek R6) wymieniam co 9-11 miesięcy

Z podobnych HP X5000 będzie, seria całkiem przyzwoitych myszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bachankas sorki - napisałem Razen, miał być Natec :D Myślałem o najtańszych modelach (Natec Blackbird), ale jak przeczytałem notorycznie powtarzające się opinie, że lewy klawisz się zacina, kółko źle się obraca i źle klika, nie działa regulacja DPI, a do tego przy spadku z pół metra odpadł kawałek obudowy i przestało działać kółko, to odpuściłem. To ma być nie tylko ciche, ale i funkcjonalne i wytrzymać obcowanie z małym dzieckiem, które czasami się dorwie do komputera.

 

edit: ten HP to jakiś strasznie wielki

 

@Jaro54 jak tam wygląda obsługa kółka? Wystarczy delikatne suwanie palcem po panelu, czy trzeba mocniej? Klikanie jest na całej powierzchni, czy w jakimś konkretnym obszarze? Nie ma problemu z wciskaniem lewego / prawego klawiszego tym bardziej, że nie ma dzielenia na obudowie? No i znalazłem taki komentarz:
 

Cytuj

Zdecydowanie NIE POLECAM. Bardzo twarde klawisze, nieprecyzyjne (w porównaniu do zwykłego kółka) przewijanie. Za tą cenę z pewnością można znaleźć lepszą mysz.

 

Pozytywne opinie na stronach ma Shiru Silent, który chciałem sobie kupić jak były wyprzedaże 100x100, ale czarne wyprzedały się błyskawicznie, a zanim się zdecydowałem na białą było po promocji (w promo były po 29zł, normalnie na x-kom, 49zł, na allegro od 69zł).

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam jak pisałem 4 lata i kupiłem sobie do pracy drugą, a trzecią nówkę mam na rezerwie. Bardzo trudno wrócić do zwykłej myszki. Bardzo fajnie się nią pracuje. @sn4ke jest strefa i możesz góra dół, na boki. jak lekko tapniesz na górze to powiększa, na dole pomniejsza. Ma duże możliwości personalizacji i jest cicha. Klawisze nie chodzą tak głęboko jak w zwykłej, więc stąd ta opinia pewnie. Po 2-3 dniach max nie będziesz chciał innej myszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jak wspomniałem przełączniki muszą być bezgłośne. Moja obecna myszka jest zdecydowanie głośna, Hiro znacznie cichsza, ale klikanie jest nadal słyszalne, ja chcę mieć możliwość klikania po nocy, żeby nikomu nie przeszkadzać. Przyszłościowo będę też szukać cichszej i wygodniejszej klawiatury, na razie sama mysz. Mówisz, że ten Logitech jest bezgłośny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest cichy, "rolka" zero hałasu, klawisze ze względu na mały skok też nie wiele go generują. Jak chcesz zupełnie bezgłośną to szukaj Microsoftu dotykową całkowicie, lub Logitech T600. nie mają żadnych mechanicznych klawiszy czy rolek. Z Logitechem może być problem z dostępnością modelu T600 a Microsoft dotykowy kosztuje  dość drogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T400 Logitecha jest jakimś rozsądnym kompromisem, pomiędzy wymaganiami i ceną. Chyba że dorwiesz np na allegro T600 a więc całkowicie dotykową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaryzykowałem tego T400 i wziąłem do tego klawiaturę przewodową K290 (używki, żeby za dużo nie umoczyć jak nie podejdą i przyjdzie odsprzedać). Zobaczę ile jest warta twoja rekomendacja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dojdzie to pobaw się ustawieniami, jest tego dość sporo i można pod siebie pozmieniać pewne rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysz i klawa są już od kilku dni w domku. W myszce nie mogłem się przyzwyczaić do specyficznego kliku na pasku dotykowym, bo jest rozróżnienie na klik górny i dolny. W sofcie ustawiłem, żeby nie rozróżniał dolno-górnych kliknięć i kliknięcia traktuje jednakowo tak jak się do tego przyzwyczaiłem. Ciekawe jest scrollowanie boczne na dotyku, ale na razie nie zdecydowałem się na używanie go do zoomowania tylko przewija strony w poziomie (chociaż przy wysokiej rozdziałce to nie ma co przewijać). Myślałem też, że klawisze są całkiem bezgłośne, ale jednak nie są.

 

Co do klawiaturki K290 (układ GB) mam bardzo mieszane uczucia. Niby powinna być wygodna, ma świetne recenzje, ale jakoś nie mogę się do niej przekonać. Strasznie niski skok przy którym nie umiem ułożyć ręki i nie trafiam przez to choćby w prawego alta, enter z kolei jest duży i ma dolne wcięcie i zamiast enter to duszę klawisz obok. Słabo rozwiązano też klawisze multimedialne, które działają domyślnie pod funkcyjnymi, a żeby uzyskać funkcyjne trzeba dusić specjalny klawisz. Może po prostu jestem starej daty. W każdym razie lepiej mi się pisze na tej starej klawie z Microsoftu, a jej głównym minusem jest jej głośność. Jeden z klawiszy marnie chodzi, więc pewnie po prostu odeślę w ramach gwarancji albo zwrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak ci się spisuje? Trzeba chwilę przyzwyczajenia ale potem już się nie chce innej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być. Jest trochę bardziej czuła od tej mojej z M$, jest też niższa, więc trochę inaczej ją łapię. Nie próbowałem jej w żadnych gierkach, jak będę miał w domu inną grafikę to zobaczę czy sterowanie poza rzeczami typowo biurowymi też daje radę. Nie jest to żadne super hiper, pamiętam, że na starych starusieńkich myszkach kulkowych A4Tech pod PS/2 lepiej mi się grało, :P ale może to tylko sentyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności