Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Stax SR-507/Lambdy Signature


Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, bakus1233 napisał:

Co to za kolumny miałeś dawno temu? Nie mów, że altusy he he :D

Kiedyś byłem fanem Monitor Audio kolumn,miałem wiele ich modeli jak GS20( góra jak w Staxach), RX20, Gold 200 itd...

Potem prawdziwą muzykę znalazłem w kolumnach SCM ATC 19.;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Soundman1200 napisał:

Bardziej to będzie spostrzeżenie i ciekawostka niż pełna recenzja,za mało miałem do czynienia ze Staxami ,słuchawkami elektrostatycznymi, nie mam odniesienia dobrego do innych Staxów.

Czy Staxy to przepustka do Nieba słuchawkowca?, ideał...czemu są tak obrośnięte legendą, co jest tak w nich wyjątkowego?

Chodź opowiem Ci bajeczkę....:)

.....

 

Hahahaha :)

 

Tomku, lepiej nie słuchaj SR-007 MKI i SR-009, bo gwarantuję, że zrobisz wszystko, żeby je mieć :)

 

 

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, dla uspokojenia nastrojów , i właśnie wrócił zły Soundman...fan dynamików i relaksacyjnego brzmienia.

Staxy są wyczynowe, to jak pójść z żoną na koncert do filharmonii lub klubu jazzowego...

Wybitna detaliczność i wyrazistość Staxów powoduje że są słuchalne do pewnego momentu...

Tutaj wkraczają Króle dynamików HD800s/HD800 ich sposób prezencji, możliwość słuchania dowolnie głośno bez krwi z uszu...predysponuje je do długich odsłuchów.

Tutaj Staxy wymiękają...nawet pocieszne Dt150 rozwalają je po całości ergonomią oraz sposobem prezencji...zakładamy dresy i słuchamy całą noc.

Staxy hen gdzieś tam na półce, czekają na odpowiedni nastrój...

Hmmm, to które tak na prawdę są najlepsze ...te na półce czy te all day?:huh:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co jest lepsze, Jaguar type E w cabrio, którego wybierasz na popołudniową przejażdżkę w słoneczną niedzielę czy passat, którym dojeżdżasz do pracy? :) No ja nie wiem... fajnie mieć oba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...ale ja Staxy już rozgryzłem, z nimi jak z dobrymi kolumnami...z byle czym nie podchodź.

One mają wielkie możliwości, zagrają też muzycznie wybitnie tylko dany tor pod nie trzeba złożyć, może lampowy...

To już nie byle co, każdy element jest ważny w tej układance...byłoby czym się zająć...ale to już temat na inną rozmowę...he,he.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Karmazynowy napisał:

No co jest lepsze, Jaguar type E w cabrio, którego wybierasz na popołudniową przejażdżkę w słoneczną niedzielę czy passat, którym dojeżdżasz do pracy? :) No ja nie wiem... fajnie mieć oba.

Ja myślę że to bardziej jak Aston Martin i Ariel Atom. Oba pieruńsko szybkie, ale inaczej ten pomysł realizują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Soundman1200 napisał:

Jeszcze jest poziom mazaków i pędzli....he,he.

To co z tej 4 wybierasz skalpel, kredka, mazak czy pędzel?

 

skalpel = staxy

kredka = orto

pędzel = dynamiki

mazak ani to barwa ani tekstura ani detaliczność aaahaaa beasty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem all day odsłuchów to tak...the best....inaczej blado wypadają przy nawet Lambda Signature...

Chociaż teraz słucham tych Lambd, i powrót do dynamików jakże bolesny...he,he.

Ale nie ma zdziwienia...najlepsze ever słuchawki zamknięte zrobili synowie kraju kwitnącej wiśni...otwarte to samo....normalka...perfekcja...miecze samurajskie.

Ja jestem fanem wschodniej kultury, mało kto wie pewnie ale miecz samurajski mistrz kowalstwa miesiąc wykuwał...LOL...potem można nim było kamienie uderzać ,nie tępił się...

9 minut temu, retter napisał:

To co z tej 4 wybierasz skalpel, kredka, mazak czy pędzel?

 

skalpel = staxy

kredka = orto

pędzel = dynamiki

mazak ani to barwa ani tekstura ani detaliczność aaahaaa beasty :D

Dynamiki dobre to kredka oczywiście...tfuu ostry ołówek ....twardy  średnio.....planary to piękny ostry mazak kolorowy....

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Soundman1200 z tego co kojarzę to dostałeś do testów energizer bez lamp, fajnie by było gdybyś miał szansę spróbować hybrydy - przy czym to raczej w kontekście 507, ale z drugiej strony na Signature mógłby ci podejść taki trochę podkoloryzowany przekaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności