Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane pady do różnych słuchawek


Introverder

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Tak mnie coś tknęło, że często pomijanym elementem, zwł. dla mało doświadczonych amatorów dobrej muzyki są pady, które potrafią naprawdę mocno modyfikować brzmienie danych słuchawek. Wiele osób nie zwraca na to uwagi, do momentu pierwszych doświadczeń, kiedy jakimś trafem posłuchaliśmy innych padów - bo ktoś nam polecił jakieś pady do danych słuchawek itp.

 

Kiedy już wiemy, że pady mają wpływ na brzmienie to staramy się szukać do danych słuchawek najlepiej dopasowanych padów, które niekoniecznie muszą być fabrycznymi padami albo zwyczajnie szukamy padów, które poprawiają czasem dramatyczny komfort noszenia danych słuchawek, nawet kosztem pewnej degradacji dźwięku (w skrajnym wypadku).

 

Dlatego proponuję niniejszym i zaczynam temat pod nazwą "Rekomendowane pady do różnych słuchawek". Teraz ważnym elementem jest zwrócenie uwagi na fakt, że rekomendacja najlepiej żeby była uzasadniona możliwie obrazowym wyjaśnieniem z wskazaniem czy dane pady są polecane ze względu na wygodę, poprawę odbieranego dźwięku czy może na oba elementy naraz.

 

Proponuję jednak skupić się na aspekcie zwłaszcza muzycznym, no chyba, że dane pady dają super synergię z danymi słuchawkami, ale są b. niewygodne, więc taka adnotacja jest wtedy wskazana.

 

Może ja zacznę, bo zacząłem się nieco bawić w osłuchiwanie słuchawek z różnymi padami. Moja lista jest póki co skromna, ale wierzę, że każdy dorzuci tu swoją cegiełkę. A i każdy opisuje jak umie - ważne, by to robił w oparciu o własne doświadczenia oraz uszy.. Zatem zaczynając:

 

słuchawki AKG K550 Mk 1 - pady z cyklu okrągłe XL Size Brainwavza (testowana odmiana PU Leather):

- porządkowanie sceny, podnoszenie klasy dźwięku co najmniej z pół klasy, wygoda wydaje się co najmniej równa z oryginalnymi padami, ale tego jeszcze nie jestem w stanie do końca potwierdzić, bo te pady dopiero na dłużej będę miał dopiero wkrótce.. Ale myślę, że tak. Z czasem może dopiszę więcej, ale uważam, że te pady to b. dobry "dodatek" do tych słuchawek. Mam wrażenie, że te pady zostały STWORZONE pod te słuchawki - zarówno jeśli idzie o dopasowanie, jak i brzmienie z nimi.

 

słuchawki HiFiMAN HE400S - oryginalne pady od AKG K550 (trudne obecnie do dostania):

- eksponują to co wg mnie w HE400S najlepsze, w tym bas, nie zniekształcają dźwięku, miękkie nausznice, choć otwory na uszy nieco małe. Wygląd elegancki, brak informacji czy to prawdziwa skóra, ale i tak wygląda nieźle. Jeśli tych padów się już nie dostanie, to przynajmniej jest to pewne wskazanie kierunku. Nie mam jeszcze zbyt szerokiego rozeznania tu w porównaniu z konkurencją, ale w porógnaniu do stockowych padów to jak niebo a ziemia - zdecydowanie warto dopłacić i zmienić. Uwaga - potrzeba  wypruć i wyczyścić sobie plastikowy pierścień ze stockowych padów, na który trzeba uważać, bo jest wykonany z kiepskiej jakości plastiku. W innym wypadku trzeba kupić dodatkową parę padów ekstra, by uzyskać stosowny pierścień do mocowania, no ale wtedy dochodzi koszt kupna nowej pary padów do słuchawek. Padów HiFImanowskich nie polecam - znane z tego, że są klejone, łatwo się rozklejają, a przynajmniej tak jest ze stockowymi padami i podobna historia jest z tego co czytałem z focus padami, jeśli nie ze wszystkimi modelami.

 

słuchawki Sonorous 6 - dawniej znane jako Pandora Hope VI (starsze wersje miały płytsze pady) - pady z cyklu owalne "Memory Foam" od Brainwavza (odmiana asymetryczna hybryda):

- powiększenie sceny, dużo lepsza separacja, pewne pogorszenie zejścia basu, ponadto dosyć wygodne, uszy stosunkowo mało się pocą. Szyte. Można im zarzucić pewny brak precyzji w wykonywaniu poszczególnych sztuk - skóra nie zawsze układa się gładko, ale poza tym chyba jest nieźle, a jakość w stosunku do ceny myślę b. przyzwoita.

 

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę, trochę tego było. Wszystko to owalne wersje, okrągłych jeszcze nie próbowałem.

 

Rekomendowane:

FAD Sonorus VI + HM5 symetryczne supersoft PU - w porównaniu do stock jest super wygoda, góra nieco utemperowana/wygładzona bez utraty detali, głębszy bas.

 

FAD Sonorus III + HM5 asymetryczne/symetryczne supersoft PU - cała charakterystyka stopień w dół, wygładzona góra, pełna średnica, głębszy i bardziej zauważalny bas, oczywiście wygoda lepsza od stock.

 

Pioneer Monitor 10 + HM5 symetryczne supersoft PU - głębszy bas, większa dynamika dźwięku, dużo lepsza wygoda.

 

AKG K545 + HM5 symetryczne supersoft PU - znacznie lepsza wygoda, pełniejsza średnica, bardziej spójne i angażujące granie.

 

DT770 Pro 32 Ohm + HM5 symetryczne supersoft PU - podbita średnica, masywne/intensywne brzmienie (wg. mnie ciekawsze od stockowego V), wygoda nieco lepsza.

 

M&D MH40 + HM5 symetryczne supersoft PU - znacznie lepsza wygoda, mniej basu, gładkie granie.

 

ATH-M50 + HM5 - lepsza wygoda, tyci lepiej sklejone pasma, ale niewielka zmiana w charakterze grania.

 

Nie rekomendacja, ale może ktoś tak by wolał:

ATH-MSR7 + HM5 symetryczne supersoft PU - tyci lepsza wygoda, nieco podbite skraje pasma (niższa góra i góra mogą być już za mocne).

 

Oppo PM-3 + HM5 symetryczne supersoft PU - nieco lepsza wygoda, nieco podbite skraje pasma (przełom średnicy i góry potrafi być zbyt nachalny), mniejsza głębia i pełnia średnicy.

 

Jak sobie coś jeszcze przypomnę to dopiszę.

 

BTW ja pamiętam jak jeszcze niedawno mówiłeś, że propozycja zmiany padów to żart :P.

Edytowane przez timecage
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Compton napisał:

@timecage, planuje do HE-4 zakupić Welury HM5, nie wiem tylko czy symetryczne czy asymetryczne.

Czy są między nimi różnice soniczne?

Zazwyczaj asymetryki nieco powiększają scenę i nieco pogłębiają efekt, który dają symetryki. Ale to na podstawie PU mówię, welurów nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tymi padami owalnymi od Brainwavza HM5 trochę ładu dojść nie mogę, bo do Sonorous 6 mi teoretycznie najbardziej pasują hybrydy asymetryczne, ale brakuje mi głębi basu, z kolei na skórze asymetrycznej jest go za dużo i wydaje się zniekształcony jakiś.., a stockowe wg mnie psują efekt i na scenie robi się dla mnie za duży bałagan. Nie udało mi się znaleźć do Sonorous 6 idealnie dopasowanych padów, a asymetryczne hybrydy są po prostu dla mnie najbliższe odpowiedniemu brzmieniu.. Nawet nie wiem czy w związku z tym Sonorous 6 nie sprzedam, bo może po prostu czegoś mi brakuje z tymi słuchawkami, jeszcze chyba z kablem poeksperymentuję czy coś poprawi. Może kabel trochę zwiększy głębię basu i ożywi też nieco dźwięk.. Bo brakuje mi trochę muzykalności. Noir Hybrid już wybrany i czekam na niego, no chyba, że się jeszcze zdążę rozmyślić, ale spróbuję zobaczyć ile się da wycisnąć z tych słuchawek, bo stockowy kabel jest chyba taki se.

 

Ostatnio spodobały mi się Fostexy 900-tki Mk2, ale to też i spora cena :) . A słuchałem po drodze iluś par droższych i te najb. przykuły ostatnio chyba moją uwagę.. Jako najbardziej może kompletne, no że to gra po prostu mówiąc bardzo kolokwialnie i niedokładnie. Podobały mi się też K812, ale za krótko słuchałem czy to takie "trochę podobały" czy by mnie wciągnęły, a teraz już nie wiem czy nowe sztuki się jakoś wyrwie, no i są dużo od 900 Mk2 tańsze..

 

Czuję Wind Of Change może.. Bas na Sonorous 6 na żadnych padach nie jest taki do końca jakbym chciał chyba.. A słuchałem ich z jakimiś 10-ma padami już..

 

Na wspomnianych już przeze mnie padach Sonorous 6 bas niby jest, ale jest kompletnie matowy, słabo w ogóle zaznaczony.. To potrafi doskwierać. Jakbym miał to nazwać znowu potocznie, to brzmi do luftu :);) , szczególnie w kawałkach,  w których chyba jego odpowiednia barwa i wybrzmiewanie jest kluczowe do odpowiedniego przekazu muzycznego. Ale sam będę musiał rozważyć co i jak, bo wydatek grubo ponad 3 tys. na słuchawy, to już coś co trzeba dobrze przemyśleć.

 

Zrobię może kiedy zimową wyprzedaż za jedną parę  - wtedy to zamkniętych słuchawek :) , bo obecnie to słucham tylko na Sonorous 6.

 

Sonorousy 6 naturalnie trzymam, bo nadal mi się w pewnym sensie podobają, plus jak pisałem, że aby wydać więcej na słuchawki trzeba to bardzo dobrze  przemyśleć, zwłaszcza, że jako all-rounder są niezłe - bo do filmu dostarczają wystarczającej jakości np. Można poczuć klimat filmu, muzyka jest wystarczająca dla mnie podkreślona i zauważalna.. Kiedyś na słabszym sprzęcie nie zwracałem tak uwagi na ścieżka jaka idzie podczas filmu tak jak teraz :) .

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że nie lubisz za dużo basu? Przecież Fostexy 900 to monstra pod tym względem.

 

Kabel stock od FAD wcale nie jest taki se. Ale inny może oczywiście zmodyfikować nieco brzmienie.

Ja to prawdę mówiąc trochę współczuję, bo wyraźnie masz wymarzony obraz tych Sonorusów VI tak precyzyjny, że aż zapewne nigdy do niego nie dotrzesz ;). Rzadko kiedy rzeczy brzmią idealnie w każdej muzyce. Dlatego ja się trzymam zwykłych supersoftów z PU, bo na nich zmiana charakteru względem stock nie jest duża, przynajmniej w kwestii proporcji poszczególnych pasm. A jeżeli mi coś nie gra na Sonorusach, to wtedy są inne nauszniki w pogotowiu. Nie ma słuchawek do wszystkiego.

Ale tak samo jak zwróciłem Twoją uwagę na pady jako jeden z decydujących elementów kształtujących brzmienie, tak samo zwracam uwagę, że wzmacniacz jest kolejnym takim, znacznie bardziej odczuwalnym niż kable. Może potrzebujesz do Sonorusów bardzo precyzyjnego wzmacniacza, bo CMA400i jest raczej wyluzowany.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

A ja myślałem, że nie lubisz za dużo basu? Przecież Fostexy 900 to monstra pod tym względem. 

 

może dlatego że się nie opier__ się ten bas - jest pierdyknięcie :)  ;)  i specjalnie nie wychodzi wydaje mi się poza tam gdzie ma być.. Będę musiał się mu przyjrzeć - temu graniu w ogóle, ale może nie teraz, bo narobię sobie smaka ;) . No i że potocznie no to naprawdę jest granie - nie wiem jak to inaczej nazwać, ale to nie jest nudne i jest to granie naprawdę klasowe myślę, w którym dużo się dzieje. I ma to myślę dużą dynamikę, życie - jest impreza :). Scena też jest większa na 900 Mk2..

 

Ale że teraz chcę trochę budżet podreperować albo podoszczędzić trochę może na inne rzeczy, to kończę zestaw odpowiednim okablowaniem (oprócz słuchawkowego może np. USB do łączenia KANNA z kompem/laptopem) - i tak w tym roku zrobiłem parę inwestycji większych w sprzęt a i trzeba-można się cieszyć tym co się ma .. , a resztę rzeczy kiedyś tam jakoś - w przyszłości w każdym razie. Nie wiem czy jeszcze spróbuję doszlifować wszystko kablem zasilającym np. czy nie wiem listwą, ale może to gra nie warta świeczki, ale tu może będzie możliwość wypożyczenia kabli bez konieczności  ich zakupu - w przypadku kabla zasilającego.

 

Jeszcze jakieś monitory aktywne Fostxowe na biurko może zamiast Edifierów R2600 za jakiś czas i chwilowo zamknąć temat zmian sprzętowych..

 

Recabling Sonorous 6 może mi powie ile naprawdę daje zmiana kabla, bo na HE400S nawet nie mogłem robić specjalnie porównań, bo kabel stockowy od HE400S się nadaje do kosza i jest przerwany, więc musiałbym go trzymać odpowiednio by nie przerywało. Jeśli teraz trochę narzekam, ale nie jest to coś co tak mnie mocno odrzuca może, to pewne drobne a moze istotne zmiany poprawią pewne drobne rzeczy i będę b. zadowolony :) . Bo czasem drobne może zmiany sumują się w dużą zmianę i odbiór całości.


 

Cytuj

 

ATH-M50 + HM5 - lepsza wygoda, tyci lepiej sklejone pasma, ale niewielka zmiana w charakterze grania.

 

 

 

 

Tutaj rozumiem, że zjadłeś do tego HM5 to: " symetryczne supersoft PU", jak możesz to popraw, co miałeś dokłądniena myśli i dzięki za podzielenie się swoją wiedzą :) .

 

Cytuj

Dlatego ja się trzymam zwykłych supersoftów z PU, bo na nich zmiana charakteru względem stock nie jest duża, przynajmniej w kwestii proporcji poszczególnych pasm.

 

 

A i rozumiem, że przez zwykłe supersofty rozumiesz po prostu "symetryczne" pady owalne od Brainwavza (??). Sam mam 2 pary owalnych od Brainwavza - symetryczne oraz asymetryczne hybrydy, choć jak mówisz, że PU Leather - sama skóra są takie dobre, to może dam im szansę, choć mi lepiej brzmiały hybrydy, więc nie wiem czy to się zmieni.. Z samą PU Leather bas był dla mnie "przewalony" i za dużo i jeszcze zniekształcony na Sonorous 6 np. Ja swoje hybrydy nawet bym lubił, gdyby nie to, że z tym basem coś może jest nie tak, że czasem niby jest, a tak jakby nie było i że jest mało precyzyjny i słabe zejście jest, ale wrócę może do kwestii po zmianie kabla..

 

Albo kupię na stałe te pady PU Leather owalne Brainwavza w obu odmianach - symetycznej i asymetrycznej i może trzeba czasu by słuch się przestawił, ale dawałem im już próbę ze 2 razy i nie pasowały mi :/ .

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Introverder napisał:

Tutaj rozumiem, że zjadłeś do tego HM5 to: " symetryczne supersoft PU", jak możesz to popraw, co miałeś dokłądniena myśli i dzięki za podzielenie się swoją wiedzą :) .

Nie zjadłem. Istnieją (a przynajmniej istniały) pady HM5 nie-supersoft, a takie zwykłe.

 

Co do Sonorusów to ja przyznam, że nie wiem o czym mówisz :D. Jak słucham na supersoftach PU z CMA400i to bas jest po prostu idealny, nie za dużo nie za mało, jakiś anemiczny też nie jest, chociaż oczywiście szybkości i precyzji planarnej nie ma. Ładnie się komponuje z resztą brzmienia i o to chodzi. Wiadomo, że jak porównasz do Fostexów to przegra, bo u nich bas jest popisowy. Ale w Sonorusach popisowe jest coś innego, ale ta podstawa oddolna jest przyjemna i koherentna, to najważniejsze.

Tak jak wspomniałem, nie ma słuchawek do wszystkiego. Ja na SVI słucham głównie lżejszej muzyki, bo one same mają lekkie brzmienie. W ten sposób na przykład "The Bends" zespołu Radiohead grało akuratnie, ale już ich "Kid A" czy "Amnesiac" potrzebowały dociążonego i gęstszego grania, zatem nie pod Sonorusy. Album "Tour De France" Kraftwerka to natomiast jest na SVI przeżycie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o welury, wyżej względem hm5 stawiałbym pady shure HPAEC1440 oraz HPAEC1840. Bardzo ciekawą opcją są też HPAEC1540 z alcantary. 

 

U Brainwavz natomiast warto zainteresować się padami z owczej skóry. 

 

https://www.brainwavzaudio.com/search?type=product&q=Sheepskin+Leather 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jimmy, a tę wersję owczą Brainwavza polecasz ze względu na brzmienie czy wygląd bardziej - bo tak się zastanawiam czy PU Leather jeśli idzie o brzmienie nie jest podobne bardzo za to cena niższa ?

 

timecage - słyszę, że w Sonorous 6 (na stockowym kablu i taki jak rozumiem tylko posiadasz(?)) ten bas no jest po prostu wg mnie co najwyżej przyzwoity myślę, akceptowalny (są problemy m.in. z jego kontrolą, jest za wolny i ma słabą barwę i średni impact, nie schodzi też wg mnie za bardzo chyba..), za to zgadzam się, że Sonorousy 6 gdzie indziej myślę pokazują swój charakter. Główne zastrzeżenia mam do basu, jeśli Noir Hybrid go trochę poprawi, to myślę, że może nie będzie aż tak nieraz mnie drażnić może.. Problem kontroli basu jak dla mnie dobrze widać na padach PU Leather asymetrycznych od Brainwavza, bo tam bas się rozłazi i jest słabo kontrolowany.. Na hybrydach jest nieco mniej obecny, więc efekt jest odpowiednio słabszy.. Jakbym miał go oceniać w skali 1/6 to dałbym mu obecnie 3. Czasem mnie on dość mocno drażni. Jest on kapciowaty bym to tak określił zauważalnie, a do tego zauważalnie matowy jakby, taki pulpowaty. Przydałoby się go za mordę chwycić. :D Jak skupiam się na innych pasmach, to jest lepiej, jak wsłu****ę się w bas to mnie to wpienia trochę nieraz :P . Choć może jakis tragiczny to on nie jest :);) . Dlatego że są problemy z jego kontrolą, to siedzę na hybrydzie a nie PU-skórze..

 

Kabel będzie zbalansowany, więc może też to może pomóc, bo zwiększy to pewnie dynamikę(?) zgaduję.. A zdaniem Mateusza od Forzy to Noir Hybrid najlepiej kontroluje bas, plus ma delikatnie złagodzić górę m.in. Podobno scena też na Noir Hybrid jest największa, co tez by mnie ucieszyło..

 

Ale myślę, że ogólnie to nie jest tak źle - jeśli się przyjmie i podejdzie do tego tak, że bas jedynie wybijać ma rytm i być na drugim/trzecim planie, to ten bas tak nie przeszkadza może.

Choć nie zawsze tak się da, bo gdy wybijanie rytmu to podstawa muzyki, wtedy ten brak impaktu robi się zauważalny.. I nie sposób się wczuć wtedy.

 

U mnie Com Truise sporo ostatnio płynie :) .. Zako****ę się w ich brzmienie.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Introverder napisał:

Jimmy, a tę wersję owczą Brainwavza polecasz ze względu na brzmienie czy wygląd bardziej - bo tak się zastanawiam czy PU Leather jeśli idzie o brzmienie nie jest podobne bardzo za to cena niższa ?

 

Ani brzmienie, ani wygląd. Bardziej komfort użytkowania i trwałość. Przy dłuższych odsłuchach docenisz lepsze materiały. 

 

A pady asymetryczne mają to do siebie, że lubią sporo namieszać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Introverder napisał:

timecage - słyszę, że w Sonorous 6 (na stockowym kablu i taki jak rozumiem tylko posiadasz(?)) ten bas no jest po prostu wg mnie co najwyżej przyzwoity myślę, akceptowalny (są problemy m.in. z jego kontrolą, jest za wolny i ma słabą barwę i średni impact, nie schodzi też wg mnie za bardzo chyba..), za to zgadzam się, że Sonorousy 6 gdzie indziej myślę pokazują swój charakter. Główne zastrzeżenia mam do basu, jeśli Noir Hybrid go trochę poprawi, to myślę, że może nie będzie aż tak nieraz mnie drażnić może.. Problem kontroli basu jak dla mnie dobrze widać na padach PU Leather asymetrycznych od Brainwavza, bo tam bas się rozłazi i jest słabo kontrolowany.. Na hybrydach jest nieco mniej obecny, więc efekt jest odpowiednio słabszy.. Jakbym miał go oceniać w skali 1/6 to dałbym mu obecnie 3. Czasem mnie on dość mocno drażni. Jest on kapciowaty bym to tak określił zauważalnie, a do tego zauważalnie matowy jakby, taki pulpowaty. Przydałoby się go za mordę chwycić. :D Jak skupiam się na innych pasmach, to jest lepiej, jak wsłu****ę się w bas to mnie to wpienia trochę nieraz :P . Choć może jakis tragiczny to on nie jest :);) . Dlatego że są problemy z jego kontrolą, to siedzę na hybrydzie a nie PU-skórze..

 

A ja bym powiedział, że chcesz mieć ciastko i zjeść ciastko, a przy tym męczysz się z własną obsesyjnością szczegółu :P. Zmiana kabli da efekt dużo mniejszy, niż zmiana padów. Już innym wzmacniaczem osiągnąłbyś więcej - CMA400i chociażby sam z siebie ma nieco rozlazłą niską część pasma.

Co nie zmienia faktu, że SVI mają bas jaki mają, bo się w tym paśmie nie specjalizują i jest ograniczona możliwość wpłynięcia na ten fakt. Jeżeli chcesz podobnego grania z absolutną kontrolą i precyzją, Stax L700 is your friend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę, że - dla mnie - duże znaczenie ma czy pad jest symetryczny czy nie, bo obecnie żongluję między stockowymi od S6, hybrydą owalną Brainwavza symetryczną oraz hybrydą owalną Brainwavza, ale asymetryczną i tylko na tej ostatniej dźwięk dla mnie brzmi w ogóle dobrze. Na stocku jest płasko i ostro, na symetryku hybrydzie jest balagan niezły i brzmi to wszystko fałszywie i źle.. Może - a raczej na pewno - mam inny kształt głowy trochę czy budowę przewodu słuchowego, więc to może kwestia indywidualna.. Na stocku od S6 nie było fałszywego wybrzmiewania (bo chciałem zwrócić uwagę, że miałem na myśli symetryk kontra asymetryk w ramach jednego modelu), ale brzmiało to za ostro i za płasko.

 

Więc w ramach S6 i padów owalnych Brainwavza to chyba asymetryki mi tylko posłużą, bo na welurze i na PU-Leather czy sheepskin będzie z pewnością ta tendencja zachowana no nie.. Do tego dźwięki się brzydko zarywają jakby, nie są pełne na symetrycznej hybrydzie Brainwavza. Jest źle na tyle, że bania zaczęła mnie boleć od tego brzmienia..

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Introverder Kabel to tylko detal dopieszczający brzmienie. Jeśli słuchawki Ci pasują i masz dobrane pady to korektę dołu możesz zrobić za pomocą źródła. Porównywałem 1 do 1 400i i S6 i tak jak @timecage piszę, ten pierwszy bas ma bardziej rozlazły, pulchny o średniej kontroli i wypchniętą średnicę do przodu. Jak potrzebujesz lepszego zejścia dołu, lepszej kontroli i twardszego basu, szerszej sceny to Aune S6 to strzał w 10.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że to kwestia indywidualna. Dlatego właśnie zmieniamy pady, bo każdemu pasują inne i niekoniecznie są to te fabrycznie dane od producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja robię eksperyment, bo na razie z padów kupiłem sobie PU-Leather w wersji asymetrycznej owalnej Brainwavza. Sporo cięższe granie, pytanie czy mi podejdzie na dłuższą metę, dopiero parę minut jestem tak, a temu trzeba dać pewnie z parę dni co(?), pady muszą się do głowy też pewnie przystosować, a uszy zaakceptować ew. niższe brzmienie (?)..

 

A jutro albo na dniach 3 grosze doda nowy kabel - Noir Hybrid. Ma jak rozumiem z oferty Forzy najlepiej kontrolować bas i myślę, że to się przyda, jeśli go trochę skontroluje.

 

Za to pierdyknięcie jest lepsze zdecydowanie ;) . Choć brakuje mu trochę precyzji, jestem ciekaw ile tu kabel pomoże. Pamiętam, że na HE400S - słabszych słuchawkach różnica była całkiem zauważalna.

 

Na razie zupełnie mnie nie odrzuca - co jest jakimś pozytywem (bo jak odrzuca tak automatycznie to nie ma co próbować z doświadczenia myślę), więc zobaczę jak będzie i czy bas faktycznie schodzi przynajmniej zauważalnie niżej np. Na pewno na hybrydzie asymetrycznej Brainwavza jest pewna myślę nierównowaga i bas ucieka w sporej mierze, więc teraz może będzie bardziej wyrównanie, z tym, że to większe wyrównanie czy się spodoba, to jak rozumiem od gustu będzie zależeć :) .

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na owalnych asymetrycznych PU jest dla Ciebie akceptowalnie, to na symetrycznych (tak jak u mnie) powinno być jeszcze lepiej (a dla mnie idealnie :D).

Pady z pianką pamięciową dopasowują się do głowy, ale wpływ tego na audio jest na granicy percepcji at best. Zatem what you hear is what you get.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co poniżej jakby co dotyczy oczywiście owali od Brainwavza..

 

No stosując analogię na symetrykach owalnych Brainwavza powinno być gorzej, bo np. na symetrycznych hybrydach jest dla mnie b. źle, a na asymetrycznych nieźle - najlepiej z padów, które testowałem póki co..

A na asymetrycznej PU-Leather jest coś pomiędzy - może być, ale źle to trochę współgra.

 

Muzyki da się słuchać dobrze póki co na asymetrycznych hybrydach, na asymetrycznej PU-Leather od biedy - da się, ale bez przyjemności, na symetrycznej hybrydzie w ogóle.

 

Oglnie słuch mój chyba się adoptuje do tego co jakoś uznaje za prawidłowe granie. WIdocznie tak jest, że jak się słyszało coś co gra lepiej, to potem pamięć słuchowa tego zostaje i to co kiedyś by przeszło, potem nie przechodzi(?) Tak to chyba działa(?) I nie zmusi się siebie, żeby podobało się to co dla nas "nie gra", a co może - bo tak chyba bywa/jest - kiedyś grało - jak HE400s dla mnie np., kiedy to nie miałem widocznie skali odniesienia..

 

Może na tym skończę poszukiwania, bo może lepiej już nie będzie. Powiem szczerze, że może jestem w stanie przeboleć bas, który jest trochę wycofany i słabo schodzący i słabo zaznaczający się, ale nie jestem w stanie przeboleć z kolei  "złego"/niepoprawnego grania, kiedy coś na siebie nachodzi czy panuje bałagan.

 

Przetestowałem jakby nie było już dosłownie 10 padów i istnieje prawdopodobieństwo, że lepiej to już nie zagra (dla mnie) oraz oczywisty fakt taki jak to, że mam już 3 nadprogramowe pary padów (licząc stocki :) .. ), co oczywiście w końcu się sumuje w jakąś kwotę.. No chyba, że sam może skonstruowałbym pad - jakbym tak umiał ;) - który by był dla mnie dedykowany do tych słuchawek :) .

 

Jedynie też  na wspomnianych padach scena jest odpowiednio poukładana i odseparowana być może tylko, no i np. na stockach jest porządek, ale tam z kolei jest płasko i ostro i jednak granie klasowo wg mnie niższe, jedynie tego trochę zejścia basu brakuje, ale nie uzyskuję go też zasadniczo na PU asymetrycznej..

Myślę, że paradoksalnie Sonorousy 6 mogą mieć za małą scenę na słuchawki skórzane - przynajmniej dla mnie, a w każdym razie na te Brainwavzy. Poza tym może lepiej mi pasuje i dobrze robi Sonorousom 6 zrobienie z nich nieco otwartych słuchawek przez częściowe lub całkowite welury (?)..

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientuje się może ktoś, czy pady w słuchawkach Bose (konkretniej QC35 II) można zmienić na HM5? Ja akurat nie używam, ale znajomemu by się taka zmiana przydała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Podepnę się, wybaczcie. Jeśli jest jakieś odpowiedniejsze miejsce, proszę moderatorze o przerzucenie mojego wpisu (byle nie do kosza).

 

image.png  o takie pady pytam

 

 

Czy komuś porobiło się tak z padami Dekoni? (kolejne trzy zdjęcia)

20201107_154940.jpg

 

 

Na tym zdjęciu widać to najlepiej.

20201107_154829.jpg

 

20201107_154945.jpg

 

 

 

 

 

Na pierwszym padzie skóra na boku jest ok. Na drugim źle dobrana (z ucha i z ogonka ;) )

 

20201107_155156.jpg

Drugi pad

20201107_155143.jpg

 

Pady są kilkumiesięczne. Nie porobiło mi się tak na żadnych z wcześniej zakupionych padów (a mam ich - wraz z tymi, które są założone na słuchawkach - kilkadziesiąt par). Co może być przyczyną takich deformacji?

 

Edytowane przez xxxmiloszxxx
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności