Skocz do zawartości

Czy warto kupic PIONEER XDP-100R/300R?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pisałem w wątku o dotyczącym Pioneer XDP-100R, ale nie mogę teraz go znaleźć.

Tzn. odpowiedź na moje pytanie otrzymałem - dotyczyła zainstalowania syntezatora mowy - jestem niewidomy/prawie niewidomy, ale to już tylko kwestia czasu i dlatego zastanawiam się nad zmianą mojego odtwarzacza, muszę mieć coś udźwiękowionego żebym mógł się nim posługiwać bezwzrokowo.

Teraz sedno sprawy:

Do tej pory byłem posiadaczem COWON D2+, a następnie (do teraz używam) COWON M2 - jestem z tego odtwarzacza bardzo zadowolony, bardzo długi czas pracy na jednym naładowaniu (do 90h) i jakość dźwięku powalająca, jak do tej pory nie spotkałem lepszego odtwarzacza. Niestety muszę zminić bo już mam spor problemy z obsługą tego maleństwa, padło na Pionner XDP-100R/300R gdyż jest na androidzie (pełnym) i można zainstalować program do udźwiękowienia, chodzi jednak o jakość dźwięku, narazie nie mam możliwości odsłuchu i chciałbym Wasze opinie na temat dźwięku, czy jest dynamiczny, czy ma możliwość rozszerenia stero, jakaś korekcja dźwięku według własnych upodobań. Chodzi o niewielkie zmiany żeby za bardzo nie zniekształcić dźwięku. Muzyki słucham dużo, ale zróżnicowanej - od dance do metalu :)

Lubię badzo w miarę miękki bass. Do tej pory używam zestawu COWON M2 i do tego słuchawki KOSS Porta Pro lub przenośny głośnik JBL Charge 3.

Oczywiście mile widziane inne propozycje - ważne jednak aby można było na nim zainstalować syntezator mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to bierz 100r (sam mam po wielokrotnie droższym ak120 titan) i nie ma nad czym za bardzo się zastanawiać. Oczywiście o 90h grania zapomnij bo jest tak ok 8h. Co nie jest złym wynikiem w tej kategorii. Sugerowałbym też pewnie zmianę słuchawek na coś lepszego niż Porty.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na uszach nic lepszego od Porta Pro, lubię otwarte słuchawki, ale bardzo mi się podoba brzmienie Porta Pro - oczywiście w tej klasie cenowej :)

Co proponujesz ewentualnie w rozsądniej cenie - jak wydam tyle kasy na Pioneer'a to na sluchawki już niewiele zostanie :)

Edytowane przez Lowca Androidow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym wybrał 100 ponad 300, balans w przypadku tego drugiego niestety jest (wg. tego co zdążyłem przeczytać) bardzo słabo zorganizowany.

Zdecydowanie powinieneś pomyśleć o lepszych słuchawkach, jest bardzo duży wybór ciekawych modeli również na rynku wtórnym, pytanie o jakim budżecie mówimy.

Ale przede wszystkim przed zakupem odtwarzacza rozeznałbym się w temacie jak obsługa głosowa wpływa na wydajność samej platformy - może trochę jestem przewrażliwiony, ale przerabiałem temat na przykładzie telewizora z androidem, gdzie dwa lata temu na wersji 5.0 nie dało się normalnie obsługiwać sprzętu, bo firma sony wymyśliła sobie że do flagowego panelu wsadzi platformę do obsługi androida opartą o dwa rdzenie i 1GB RAMu...

Także pozostaje Ci albo zakup przez internet i 14 dni na wytestowanie sprzętu, albo wycieczka do sklepu audio gdzie ktoś z obsługi pomoże skonfigurować na szybko sprzęt z odpowiednim softem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na forum ktoś mi odpowiedział bo zainstalował to oprogramowanie - Shine Plus - i nie pisał nic o jakichś przycięciach.

Ja tego będę uzywał jedynie do odtwarzania muzyki z pamięci wewnętrznej lub karty microSD.Żadne streemingi i YT.

Nie interesują mnie inne możliwości tego urządzenai - potrzebuję dobrego odtwarzacza muzyki w dobrej jakości - jak wspominałem do tej pory używam Cowon M2 i chciałbym coś co mu dorówna w jakości odtwarzanego dźwięku.

Słuchawki - max 300 zł - przynajmniej narazie - otwarte lub półotwarte z miękkim basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za propozycję słuchawek i wyglądają faktycznie obiecująco.

Nie mogę jednak ich znaleźć na stronie mp3stor, a chciałbym sobie je odsł€chać zanim zamówię.

Nie widzę żadnych negatywnych komentarzy odnośnie XDP-100R (choć niewiele bo tylko dwie wypowiedzi), ale wygląda na to, że jednak się skuszę na to cudeńko :)

No cóż - zobaczymy jak mi gość w mp3stor sprowadzi to maleństwo i odsłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięuję za linka.

Pewnie kupię bo nie są drogie, ale mam pytanie techniczne bo akurat na tym to nie do końca się znam.

Pasmo przenoszenia tych to 20 - 20.000 Hz, a KOSS Porta Pro ma 15-25.000 Hz

Czym to skutkuje, jak ajest różnica - czytałem, że im mniejsza pierwsza wartość to tym miększy bass.

Bass w tych Koss'ach bardzo mi się podoba, nie lubię dudniącego bass'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem od analiz, wykresów, opisów, itp..Tego co deklarują (pasmo przenoszenia) i tak pewnie całego nie usłyszysz.  Chyba, że jesteś dzieckiem ;) Pewne jest tylko jedno : należy samemu posłuchać zanim się cokolwiek kupi. I to jest najprawdziwsza prawda :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, że najlepszy jest odsluch, a nie tabelki i recenzje bo nawet rezenzent ma jakieś swoje upodobania, ale nie zawsze jest taka mołżiwość.

Będę się rozglądał, a jak nie znajdę w sklepie to zamówię przez internet i będę miał 10 dni na odsłuch ;)

Może jeszcze jakieś prpopzycje? Choć zdaję sobie sprawę, że 300 zł to nie jest jakaś kwota na dobre słuchawki, ale jak narazie nie mam więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do grona kolegów i polecam 100r. Mam go stosunkowo od niedawna i jestem bardzo zadowolony. Szkoda że czasu na słuchanie jakby mnie ale to już taka dygresja. Sam używam Focal Listen i Fidelio L2, ale to troszkę droższe modele od encore

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, jaki jest faktyczny czas pracy na jednym naładowaniu? Tzn. chodzi mi o czas odtwarzania muzyki.

Co do tendencji - to trochę dziwna sprawa - Cowon D2+ osiągał 70h odtwarzania, Cowon M2 90h odtwarzania. Można by powiedzieć  - "ale ma mały wyświetlacz" - niby tak, ale inne odtwarzacze rónież mają małe wyświetlacze, a jednak "grają" ok 16h.

Nie mam alternatywy, nie ma innych odtwarzaczy któe można udźwiękowić lub są już udźwiękowione. - nikt nie pomyślał o osobach takich jak ja - niewidomych lub slabowidzących. Owszem są urządzenia udźwiękowione takie jak Olympus DM-5 czy DM-7, Milestone, Blaze ET, ale one nie nadają się do odtwarzania muzyki - marna jakość dźwięku.

 

Jeszcze jedno pytanie - czy 100R może odtwarzać muzykę w trakcie ładowania (podczas podpięcia ładowarki)

No i jest to android - czy układa muzykę według tagów (albumy, wykonawcy itp.) czy mogę przeglądać katalogi - ja albumy układam w katalogach - chyba jak każdy - i chciałbym aby była możliwość wyświetlania listy katalogów z moimi albumami. Pytam bo w telefonach bywa to różnie, a może nie tyle w telefonach co w  androidowych aplikacjach do odtwarzania.

Edytowane przez Lowca Androidow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w sklepach 100R jest nieosiągalny, jedynie skelepy internetowe, a tam nie lubię kupować tego typu sprzętu mimo, żę nieco taniej.

Mam pytanie - w jakim języku jest 100R i 300R - ma ktoś wiedzę? W necie jak wyszukałem to w wymienionych językach brak polskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lowca Androidow napisał:

No i w sklepach 100R jest nieosiągalny, jedynie skelepy internetowe, a tam nie lubię kupować tego typu sprzętu mimo, żę nieco taniej.

Mam pytanie - w jakim języku jest 100R i 300R - ma ktoś wiedzę? W necie jak wyszukałem to w wymienionych językach brak polskiego.

 

Zdecydowanie lepiej kupić w necie bo masz wtedy czas (zwykle chyba 14 dni) na ewentualny na zwrot bez podania przyczyny, jeśli Ci np. nie przypasi ten sprzęt. Najlepiej więc gdzieś fizycznie sobie posłuchać (może poproś jakiś ludzi tutaj :)) a zakup jednak raczej internetowy.

 

edit: nie kojarzę w jakim języku, ale jeśli nie kojarzę to pewnie polski albo angielski.

Edytowane przez Arturos1967
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, MPM said:

W 300R wygląda to trochę dziwnie, część "androidowa" jest po polsku ale obsługa odtwarzacza/playera i ustawienia dźwięku są po angielsku.

eng jeszcze kogoś dziwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama obsługa odtwarzacza mnie nie interesuje - tu sobie poradzę, ale chodzi o przeglądanie plików, po zainstalowaniu gadaczki,  jest poslski syntezatero i angielskie nazwy dziwnie by czytał, nieco niezrozumiale.

 

Czy ktoś miał porównanie między 100R, a 300R jeśli chodzi o odsłuch i obsługę - jaka jest różnica - oprócz ceny oczywiście.

Zastanawiam się między nimi - 300R wizualnie bardziej mi się podba, ale brakuje mi w nim głośniczków wbudowanych, rzadko, ale korzystam z takowych aktualnie w Cowon M2. 

Czy jest różnica w długości pracy na baterii?

 

Tak z ciekawości zajrzałem na allegor i tu cena za nową 100kę to - od 1600 do 3600 o_O

1600 to jeszcze rozumiem, ale skąd 3600? Oba nowe.

 

@hibi - nie, eng nie dziwi, ale zainstaluj sobie gadaczkę i niech Ci zgada czytgając angielskie nazwy, czytaj cały wątek - jestem prawie niewidomy, pisze prawie bo am już tyko szczątkowe pole widzeia i brak ostrości, korszytam w syntezatora mowy i takowy chcę zainstalować na Pionku żebym mógł posługiwać się nim bezwrzokowo.

Edytowane przez Lowca Androidow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syntezator może być po angielsku? jeżeli tak to zrobić andka w tym języku i będzie wszystko cacy.

Apka do muzyki ma katalogi tagi także jest ok.

Czy bas jest miękki raczej nie ale to też bardziej kwestia słuchawek.

100 może wyglądać praktycznie identycznie jak 300 po odkręceniu osłonek. 

 

tu masz porównanie http://xdp-100r.pioneer-audiovisual.eu, różnią się tylko że 300 ma wyjście BAL i jeżeli nie używasz takich kabli to nie ma sensu IMO dopłacać a i nie ma tego głośniczka (300) jak już wspomniałeś 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

A te osłonki są do odkręcenia bezproblemowo? czy trzeba się "barziej postarać"?

Byłbym również wdzięczny za jakiś pewny namiar żeby kupić nową 100kę w miarę tanio bo tych cenoe itp wołają 2200 zł.

NIe chciałbym kupić jakiejś podróby.

Edytowane przez Lowca Androidow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę chyba sprzedawał swojego XDP-100R, nie jest nowy, ale w bardzo dobrym stanie, może będziesz zainteresowany. Napisałem PW

Co do osłonek, to nie jest trudno je odkręcić. Wystarczy odpowiedni śrubokręt i musi być cienki, żeby zmieścić się w otworach na te śrubki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o obslugę.

1. To jest android i jak wygląda odtwarzanie plików mp3 tzn.

Aktualnie w Cowon klikam w pierwszy mp3 i lecą po kolei wszystkie, a po zakończeniu albumu leci następny.

Jak jest w Pionku? Czy wyszukując pliu mp3 menadżerem plików jak kliknę w mp3 to odtworzy tylko tą jedną czy odtworzy wszystko od tego moementu?

Czy muszę przejść do danej mp3 z poziomu aplikacji do odtwarzania, aby osiągnąć ten efekt?

 

2. Czy ten PIonek ma opcję usypiania kiedy jest w stanie bezczynności? Czy trzeba go wyłączać i właczać? Czy można go uśpić na żądanie?

 

3. Czy jest opcja wznawiania/kontynuowania - po wyłączeniu i ponownym właczeniu czy odtwarza od zatrzymanego mementu?

 

4. Czy (jeśli się usypia) po "odśpieniu" uruchamia się od razu w trybie odtwarzacza czy muszę ponownie uruchamiać aplikację do odtwarzania muzyki?

Edytowane przez Lowca Androidow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności