Skocz do zawartości

DAC vs Amplituner z komputera


Koko85

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Ostatnio kupiłem sobie słuchawki AKG K550 w zamian za Pionieer SE M-531 (chciałem lepszej jakości i lepszego pozycjonowania dźwięków głównie w grach, akurat ostatnio PUBG)

Niestety jestem dosyć rozczarowany słuchawkami, grają lepiej przestrzennie ale nie jest to jakaś dramatyczna róźnica, dzwięk jest niekoniecznie lepszy niż w poprzednich (ale to może być ułuda bo przyzwyczaiłem sie do dźwięku). Generalnie nie wyrwało z butów jak za przeskok sprzętowy o kilka klas $$$

Pomyśłałem, że może to wina sprzętu (konfiguracja podłączeń):

Obecnie mam:komputer połączony przez HDMI z karty graficznej do amplitunera (Denon X3200),a amplituner ze słuchawkami przez wyjście słuchawkowe. (tutaj rozumiem, że karta dźwiękowa nie ma nic do czynienia). Może to nie jest dobre połączenie do słuchania przez słuchawki ? (przez kolumny Dali Zensor 7 wydaje się ok)

 

Mam w komputerze dwie karty ALC1150 oraz Crative Audigy 2 i może lepiej pomęczyć się z instalacją sterowników (Audigy) i podpiąć słuchawki bezpośrednio pod kartę dzwiękową i będzie wtedy różnica (pytanie pod którą bo ALC1150 jest chwalony jako bdb układ i nie wiem jak w stosunku do starego Creativa), albo to też jest zła opcja i kupić zewnętrzny DAC do kompa i podpiąć słuchawki ? Generalnie to amplituner jest ponoć ok w stereo bo od X3200 właśnie jest oddzielny układ mocy czy jakoś tak i powinno być ok ale nie znam się więc wolę podpytać, bo chyba nie możliwe, że po zmianie słuchawek nie wyrywa z butów :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i takie te słuchawki są. Mają dobrą scenę (największą wśród słuchawek zamkniętych do 1k zł) grają czysto bardzo łagodnie z oszczędnym basem. Pytanie co chciałbyś poprawić w ich graniu? Po pozycjonowanie i scenę na pewno ma kilka poziomów lepsze niż w poprzednich słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności