Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki dokanałowe do 300zł (na wyjścia, dźwięk jak HD669)


hafexo

Pytanie

Dobry.

Szukam słuchawek dokanałowych (!!! żadnych dousznych, tylko dokanałowe), na wyjścia z domu aka na hałas, czyli z dobrym wytłumieniem

Jedyne moje o oczekiwania to dźwięk jak Superluxy HD669, aczkolwiek nie obrażę się gdy bas będzie przesunięty trochę wyżej i generalnie dolne pasmo bardziej ukierunkowane w stronę cieplejszego, ale bez przesady. Scena, stereo i reszta pasma najbardziej żeby było zbliżone od HD669
Na codzień korzystam do słuchania muzyki z komputera właśnie 669 i są świetne, ale na wyjścia z racji użytkowania w autobusach itd potrzebuję coś co lepiej nakreśli linię basu, subbas mi raczej nie będzie potrzebny

Muzyki słucham na LG G3, także żeby nie były zbyt wymagające co do źródła

Budżet ja wiem, 300zł? Jeśli się da taniej to się nie obrażę. Kiedyś dawno temu polecano mi NuForce NE7, ale to było dawno i pewnie sporo się zmieniło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dostałem dzisiaj Takstary TS2280. Scena i stereo super, góra super (wokale naprawdę rewelka, chyba nawet lepiej niż w HD669)

 

Niestety nie wiem czy to tak ma być czy może to jakaś wada moich - bas kompletnie nie ma zejścia, jest go mało i nie mówię tu o jakimś mocnym subbasie, w dodatku zalewa inne pasma a to już jest tragedia. Inna sprawa to pasmo nie wiem które to ale chyba wysoki mid (to odpowiedzialne za talerze w perkusji, gitara elektryczna itd) jest po prostu ostre, zdecydowanie za ostre...

 

Jakieś inne pomysły? Póki co jeszcze je będę wygrzewał i może się uspokoi trochę ten mid i zlewanie się basu, ale na samo zejście to wątpie że coś pomoże :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Próbuję innych gumek, trochę się bas polepszył ale poza tym kaszana  - może pokażę SS z EQ z powerampa jak musiałem to poprzestawiać żeby mi odpowiadało (a przyjamniej było zbliżone do dźwięku z hd669)

 

gKB4Pc4.png

najwięcej musiałem zjechać z 4K - dźwięk od razu zrobił się delikatniejszy oraz 125 żeby ten bas przestał się wylewać na inne pasma. Teraz jest bardziej obfity i schodzi niżej, jest jakościowo lepszy (na pewno lepsza kontrola) i jest go więcej - znaczy wcześniej też go było dużo ale nie tam gdzie trzeba i po prostu przeszkadzał.  W takim stanie są super - aczkolwiek z basem nadal mi coś nie pasuje, bo o ile teraz schodzi niżej to czasem nadal jest go za dużo i czasem lubi się wylać tam gdzie nie trzeba

Z tym że ja niezbyt lubię z EQ korzystać bo to taki półśrodek

 

dodam że to nie jest tak że tylko na telefonie tego słuchałem, na komputerze oraz wzmacniaczu jest to samo
 

 

Edytowane przez hafexo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności