Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Takstar PRO82 opinie ,wrażenia


Adam 76

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już koncepcję rekablingu :)
Pierw zrobię kable połączeniowe z Canare L-4E5C w dwóch wersjach. Jedną o długości 1,1m i jackiem kątowym do słuchania muzy poza domem z telefonu czy DX90. Drugą wersję zrobię o długości 1,5m do słuchania muzy w pracy. Myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie zdjęcie zewnętrznej izolacji kabla, bo jest bardzo sztywna i zastąpienie jej oplotem.
W drugim etapie planuję wymianę okablowania w samych słuchawkach. Jest tu mały problem. Kabelek idący z muszli z lewej do prawej jest tak cienki, że zastąpię go lepszym kabelkiem jaki pozostał mi po Westonach W20... jest on uszkodzony w jednym miejscu, ale potrzeba mi go niewiele. Oczywiście kabelek od gniazda w lewej słuchawce do jej przetwornika też wymienię na ten od Westona - choć jego odcinek będzie znacznie krótszy, ale to chyba będzie i tak lepsze od rozwiązania na jakie zdecydował się Takstar, czyli poprowadzenie od gniazda do przetworników dwóch rożnych kabelków (do prawej idzie cieńszy).

Co wy na to?
Jak się z tym uporam to może spróbuję założyć pady od HM5, ale wyglądają na nieco większe i mam dość sceptyczne nastawienie.. Tym bardziej, że te które posiadam aktualnie doskonale pasują do moich PRO80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Super Softach od Brainwavz słuchawki brzmią jakby pełniej, scena robi się większa i bas rozbrzmiewa nieco dłużej. Ogólnie mam wrażenie jakbym słuchał  kolumn a nie słuchawek, daje to całkiem ciekawy efekt.

 

Żeby założyć pady, najpierw zamocowałem obręcze, potem gąbki, a na to dopiero pady (bezpośrednio na słuchawki). Efekt wygląda następująco:

 

HM5SS1.jpg

HM5SS2.jpg

HM5SS3.jpg

HM5SS4.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie https://auricular.org/review-takstar-pro-82/ jest test tych słuchawek (po hiszpańsku :rolleyes:) i na zdjęciach wyraźnie widać, że między padami i słuchawkami nie ma żadnych poduszek.

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, buhert napisał:

Też się właśnie zastanawiałem, nie przypadły mu do gustu, czy wewnętrzna cebula dała o sobie znać? :D

Niedawno sprzedałem na allegro wiatrówkę (karabinek). Po sprawdzeniu pobranej prowizji, nie wiem czy ten co sprzedaje nie wyjdzie prawie na zero :) 

Żeby nie było całkiem offtopa, po dobrym przesłuchaniu pro82 zostają ze mną, a do sprzedania pójdą pro80. Władza domowa naciska na zmniejszenie arsenału :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dźwięku napisano już sporo. Na mnie wrażenie robi wygoda noszenia. W porównaniu do klonów 80-tek (Hyper-X) lżejsze i wygodniejsze. Na mojej kanciastej głowie leżą idealnie, cztery godziny bez problemów mimo tego że jestem okularnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dźwięku napisano już sporo. Na mnie wrażenie robi wygoda noszenia. W porównaniu do klonów 80-tek (Hyper-X) lżejsze i wygodniejsze. Na mojej kanciastej głowie leżą idealnie, cztery godziny bez problemów mimo tego że jestem okularnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wygoda noszenia na plus,

2. O dźwięku się jeszcze nie wypowiem ale wg mnie za cenę 250 są warte uwagi. Przy cenie 350 może być już nieciekawie,

3. Pomyłką jest 2,5mm po stronie słuchawek. Ani to praktyczne, ani dobre.

4. Niestety patrząc na punkt 3. słuchawki muszą polecieć na serwis. Albo kabel nie styka w gnieździe albo kabel jest wtyczka jest marnej jakości. Jak dorwę jakiegoś cudaka na 2,5mm to sprawdzę to ale jestem niemal pewien, że problemy są gniazdem. Przechylenie kabla w jedną stronę powoduje że słuchawki w końcu grają równo. I głośniej.

To są moje wrażenia i myślałem, że już więcej w życiu poza gniazdem w Nokii E66 nie zobaczę 2,5mm a tu masz... i znów problemy...

Szczerze? Preorder mnie ostro wnerwił a kolejne problemy z nimi odbijają się mi czkawką :D

@Superata: Tak nawiasem. Długo się w Waszym serwisie czeka na takie naprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Pudel napisał:

Albo kabel nie styka w gnieździe albo kabel jest wtyczka jest marnej jakości.

Nie jesteś pierwszym z tym problemem. Miałem to samo. Odesłałem i po dwóch dniach kurier przywiózł działające jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2017 o 20:01, D1oni napisał:

Nie jesteś pierwszym z tym problemem. Miałem to samo. Odesłałem i po dwóch dniach kurier przywiózł działające jak trzeba.

Ja muszę poczekać do 8 Stycznia z wysyłką o ile serwis MIP na moją reklamację odpowie. Jestem ciekaw czy z tytułu rękojmi będą tak dobrzy i mi wystawią kuriera bo za bardzo nie uśmiecha mi się ponosić koszty naprawy rzeczy która nie działa wręcz od początku.

Wykryłem że kabel jest tak dziadowski że działa w pełni dobrze tylko po wygięciu go o co najmniej 45 stopni. Kilka tego typu usterek na tak małą partię nie wróży nic ciekawego a złącze 2,5 mm nie pomaga w zabawie z takimi rzeczami samemu od strzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.01.2018 o 00:28, Pudel napisał:

złącze 2,5 mm nie pomaga w zabawie z takimi rzeczami samemu od strzała.

Moim zdaniem pomaga ten jack 2,5mm. Wolałbyś rozkręcać lewą muszlę??
Ja już mam zrobiony kabelek na Canare L-4E5C i teraz czekam na Conducfil Sonolene 3014. Sprawdzę który bardziej mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to ja miałem chyba fart z takstarami bo mój syn jakoś specjalnie na nie nie uważa podczas użytkowania, a już  na pewno nie tak jak ja obchodzę się ze swoim opponkami. Nic mu w gniazdach nie lata, nie przerywa, suwaki od basu dobrze się blokują a jak je dostałem od kuriera na początku sprawiały wrażenie graniczące ze 100 % pewnością , że karton był rozgrzebany przez celników albo kogoś innego, ewidentnie było widać, że ktoś już zaglądał do nich ale że słuchawki za małe pieniądze więc machnąłem na to ręką, chociaż obawa czy w związku z powyższym nie wyjdą jakieś usterki była, na szczęście na razie wszystko jest z nimi perfekt. Niestety do ich brzmienia nadal nie mogę się przekonać, chyba za bardzo w d... mi się poprzewracało od słuchania lepszych zabawek i teraz na takstarach nie potrafię słuchać dłużej jak 5 minut, ciągle mi suszy, sypie piachem i zwyczajnie nie angażuje, zero emocji. Mówię oczywiście o połączeniu z fiio x5 - 3.

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę już posłuchałem to podzielę się wrażeniami.

Dla mnie te słuchawki są bez wad. Na pewno można kupić sprzęt lepszy w tym czy innym elemencie, może nawet w każdym przy odpowiednio wysokiej kwocie. Niemniej jednak nie potrafię wskazać ewidentnie słabego obszaru.

Zdecydowanie wyróżniają się na plus wygodą, świetną stereofonią, separacją i szczegółowością. Scena jak na zamknięte słuchawki jest szeroka, instrumenty potrafią "uciec z głowy",  ale brakuje mi głębi (przód/tył). Bas jest przyjemny i potrafi zejść nisko - jeżeli taki jest w utworze. Nie jest sztucznie podkreślany, chybaże po otwarciu bas-portów, z czego nie korzystam bo ewidentnie źle wpływa na resztę pasma. Jeżeli ktoś potrzebuje podbicia basu, to lepiej zrobić to po stronie dac/amp niż słuchawkami. Rewelacyjne tony wysokie bez sybilantów.

Charakter określiłbym jako dość neutralny, na planie lekkiego U. Słuchawki są muzykalne - nogi same tupią a niektóre utwory powodują gęsią skórkę :)

 

Wszystko to pod warunkiem użycia odpowiedniego źródła. Pro 82 fantastycznie się skalują. Przy podłączeniu do Galaxy S8 grają OK. Po podłączeniu do Xduoo XD-05 jest przepaść względem telefonu. Różnica ogromna. Z ciekawości podłączyłem pod integrę w komputerze - naprawdę słabo. Wszystkie inne słuchawki, które mam w domu (w większości doki w cenie 50-150 zł) zagrały lepiej.

 

Porównywaliśmy ze znajomymi z ich słuchawkami i PRO82 nie mają się czego wstydzić w starciu ze słuchawkami za 600-800 zł. Z ciekawostek - 2 właścicieli ATH-M50x, do których PRO82 są często porównywane, wskazało na Takstary jako lepsze. Jeden już zamówił. Drugi się przymierza :)

 

Z zakupu jestem zadowolony. W tej cenie naprawdę rewelacja.

 

Korci mnie wypróbować jeszcze Bosshifi B8, które rzekomo są równie dobre, o  innej sygnaturze dźwiękowej, a kosztują podobnie zadziwiająco mało, biorąc pod uwagę co oferują. Tylko ten wygląd drewniany mnie trochę odpycha i nie wiem gdzie we Wrocławiu można by je wypróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bumbumpst napisał:

Korci mnie wypróbować jeszcze Bosshifi B8, które rzekomo są równie dobre, o  innej sygnaturze dźwiękowej, a kosztują podobnie zadziwiająco mało, biorąc pod uwagę co oferują. Tylko ten wygląd drewniany mnie trochę odpycha i nie wiem gdzie we Wrocławiu można by je wypróbować.

Nie podobno tylko są lepsze w każdym aspekcie, czy to dźwiękowo czy budową. I kosztują tyle co Takstary w promocji. Myślisz, dlaczego zrezygnowałem z Takstarów po ich posłuchaniu? Słuchałem z moich grajków (X5 i M1 oraz Galaxy Note4) Trudno nazwać te Dapy ciemnymi lub bardzo ciepłymi, ale bas zalewał wszystko. W B8 jest konkretny ale nie włazi na żadne pasmo. O basportach nie wspomnę, bo po otwarciu w ogóle nie są słuchalne. Szkoda, że jesteś z Wrocławia, bo dałbym ci posłuchać (na twoją własną odpowiedzialność :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Mocno zależy do czego podepniesz. Z słabym prądowo podejdzie idealnie bo do tego zostały stworzone. Bas nie schodzi bardzo nisko ale przy otwartych basportach nie jest zamulony ani przesadzony i nie tłumiąca niczego (oczywiście o ile nie włączysz jakichś polepszacze w dsp). Jak podepniesz pod jakis dac z solidnym wzmacniaczem to dostaniesz po uszach midbasem i tu moje sl 669 bardziej podchodzą. Otwarte basporty dają też trochę przestrzeni.

To po prostu konstrukcja typowo pod mobile co potwierdza lekkość.

Co do boshifi nie słuchałem ale na miasto to prędzej bym wyszedł w kapuciach z króliczkami i różowym "plastikowym" futerku.

W sumie przesłuchałem parę słuchawek zanim dopasowałem do telefonu i koniec końców kupiłem pro 82, od których odsłuch zacząłem.

Ja do każdego sprzętu mam ulubione słuchawki i od tego powinno się zaczynać i na tym kończyć.

Na marginesie to radzę zmienić przewód.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem trochę zaskoczony, że ten producent zadbał o tak wiele aspektów wykonania, a dał do słuchawek taki kabel. U mnie nawet działa - dopóki nie jadę z nimi pociągiem w plątaninie kabli to nie ma problemów. (Zależy też na czym - na odtwarzaczu Sansa Clip słuchawki działały dziwacznie, z jakiegoś powodu musiałem przestawić balans na bodaj -5, aby dało się słuchać - by leciało w miarę równo z obu głośników, co nigdy mi się chyba nie zdarzyło). Druga sprawa z nim to oczywiście wymiar wtyka. Trochę to niewygoda, jeśli ktoś chce wymienić kabel.

 

A wymienić ktoś mógłby, bo np. ten dodawany do słuchawek jest bardzo długi jak na zastosowanie "mobilne". Ogólnie: mocna izolacja, tak długi kabel i wspomniana zależność od źródła nie kojarzą mi się jakoś bardzo ze słuchawkami na chodzenie i rower. Są wygodniejsze, ale przy słabszym źródle lepsze od Aurvan ze zrobionym kablem? Na razie nie mam takiego wrażenia.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2018 o 15:55, ogqozo napisał:

(...) na odtwarzaczu Sansa Clip słuchawki działały dziwacznie, z jakiegoś powodu musiałem przestawić balans na bodaj -5, aby leciało równo z obu głośników, co nigdy mi się chyba nie zdarzyło). Druga sprawa z nim to oczywiście wymiar wtyka. Trochę to niewygoda, jeśli ktoś chce wymienić kabel.

Albo masz felerne słuchawki albo w końcu poznałeś zalety dobrej stereofonii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zgadzam się, słuchawki są naprawdę wygodne, grają bardzo przyjemnie, ale mogłyby mieć lepszy kabel.

 

Ostatnio z ciekawości kupiłem metrowy kabel marki Vention (VAB-A09) i muszę napisać, że na tym kablu dźwięk odczuwalnie się ochłodził i zyskał nieco przestrzeni. Trudno mi ocenić, czy jest to zmiana na plus, czy minus, ale słuchawki stały się bardziej analityczne, przez co nie były już tak przyjemne w odbiorze. Sam przewód prezentuje się dobrze, ale jest trochę za twardy. Końcówka 2.5mm na styk mieści się do słuchawek.

01.jpg

02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności