Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Takstar PRO82 opinie ,wrażenia


Adam 76

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam niemodowane 80Pro i B8. Są w stanie fabrycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 3h odsłuchu i nie będąc żadnym ekspertem (porównanie wyłącznie do Yamaha MT220, Sennehiser HD555 i 201) - z AIM SC808 (niemodyfikowanym) dla mnie grają ciepło, dobrze oddając dźwięk i z fajnym basem (którego po podbiciu jest stanowczo za dużo, ale ja nie jestem jakimś basofilem :D), nie odnotowałem problemów z wysokimi tonami czy problemów z średnicą o których wspominał @AdoeM. Nie są to słuchawki perfekcyjne, ale dla mnie wystarczająco ciekawe by chcieć je zatrzymać na dłużej. Do tego są naprawdę wygodne, co dla mnie, osoby o uszach rozmiaru XL, ma duże znaczenie.

Przy czym patrząc się na dyskusje anglojęzyczne i tutejsze mam wrażenie, że te słuchawki będą budzić dwie skrajne reakcje - albo zachwyt i zadowolenie z tego co udało się Takstarowi osiągnąć albo niedowierzanie i liczenie na modyfikacje. I szczerze - to chyba dobrze, bo nie ma nic gorszego niż słuchawki absolutnie nijakie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły i do mnie, co tu dużo pisać... BossHIFI B8 przewyższają je pod każdym względem, zarówno muzycznym jak i materiałów użytych do wykonania. Na korzyść Tekstarów przemawia tylko... kuferek, ale ten nie gra. Cenowo ta sama półka, za Bossy zapłaciłem 267 zł.

Ps. Miałeś rację @Jaro54 .

Edytowane przez Bialy_Wilk
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam komplet czyli pro80 z padami od hm5 i pro82. To czego nie lubiłem w 80tkach zostało poprawione w 82. Sybilanty w końcu nie kaleczą uszu, słuchawki są mniejsze, lżejsze i od razu z wygodnymi padami. Dla mnie dobry krok  ze strony Takstara. Dużą zaletą jest odpinany kabel, jednak muszę zmajstrować drugi krótszy kabel około 120cm, ten majta się po podłączeniu do telefonu. Dźwiękowo fajne, uniwersalne, bez przegięcia w żadną stronę. 

Drugim zaskoczeniem jest porównanie z sennheiser'ami MOE, trochę jeszcze za wcześnie na wnioski, ale... chyba jest lepiej. Oczywiście nie pod względem wykonania, różnica w cenie jest bardzo duża. Dźwięk jest pełniejszy, bas bardziej w moim guście. Zobaczymy po wygrzaniu co się zmieni lub nie zmieni. Prawdopodobnie MOE pozostaną przy telefonie, a takstary trafią pod stacjonarkę oraz lapka.

Co do B8, jakby to napisać....Dużo słucham w pracy i sam wygląd nie do przejścia :) Moda na drwala jakoś mnie omija ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj dluzej z nimi przysiadlem i jednak w swojej cenie sa nawet ok. Najslabsze elementy brzmienia moim zdaniem to niskie tony (taka wata troche a i dudni im sie z leksza) i jednak sypia troche piachem na wysokich no i sucho tez za bardzo w calym pasmie, za 260zl. mooooga byc ale wiecej bym za nie w zyciu nie dal. Graja, sa lekkie, wygladaja jak atrapy sluchawek z zabawkowego, maja gejowski kuferek wiec czego chciec wiecej he he he. Ps. Ach ta raczka od kuferka, ciagle ja macam...i wiem, gdzie juz cos tak okrutnego widzialem, przypomniala mi sie zakladowa wycieczka do Wawy i Lazienki Krolewskie:ph34r:

Edytowane przez Adam 76
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, odebrałem wczoraj Takstary i jestem w miarę zadowolony, ale zastanawia mnie kilka rzeczy:
Do tej pory korzystałem z przebasowanych Sony zx600 więc jestem przyzwyczajony do cieplejszych ale przygniatających wszystko niskich tonów.
Zachęcony opiniami @Jaro54  kupiłem w zeszłym tygodniu Klipsche, żeby mieć porównanie z Takstarami i faktycznie pozytywnie mnie zaskoczyły, brzmieniowo są podobnie do soniaków: grają głęboko i "pełnie" za to ze zdecydowanie większą czystością.

Takstary z kolei (przynajmniej w moim subiektywnej opinii), biją je na głowę sceną i klarownością, natomiast sporo tracą w przypadku niskich tonów które są bardzo suche i wycofane.
Zdaje sobie sprawę, że poprzednie słuchawki przyzwyczaiły mnie do zupełnie innego profilu dźwięku, ale byłbym wdzięczny gdyby ktoś wytłumaczył mi czemu uważacie, że w Takstarach jest za dużo niskich tonów?


Od razu zostawię disclaimer: do audiofila mi daleko, a odsłuch był z Maya u5.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lapku słucham z Aimpa przez wasapi i 24 bitowym próbkowaniem bez korektora. Przy takim odsłuchu ilość basu jest ok, tym bardziej że możesz sobie go regulować bass portami. Druga sprawa, że od piątku są nonstop podłączone do niego i wygrzewają się. Już po tych dwóch grają pełniej, fajnie. Dla mnie takstary są bardzo fajnym zakupem, szczególnie w swojej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja po tym jak ostatnio czekalem, az kobieta obiegnie cala galerie, z nudow poszedlem do media m. wyciagnalem fiolka x5 III i tak wyrywkowo sluchalem tanszych i drozszych nauszniczkow i niestety ale gdybym wczesniej slyszal takstary 82 w zyciu bym ich nie kupil nawet za 200 zlociszy. Na szczescie to nie byl zakup dla mnie...Za to w markeciaku sluchalem takich malutkich kwadraciaczkow nausznych za chyba 1100zl., nie pamietam firmy ale nie wiem czy to Harman Kardon czy jak to sie tam pisze nie byly i kurrrrde - to juz mi gralo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Dnia 17.12.2017 o 18:08, Adam 76 napisał:

a ja po tym jak ostatnio czekalem, az kobieta obiegnie cala galerie, z nudow poszedlem do media m. wyciagnalem fiolka x5 III i tak wyrywkowo sluchalem tanszych i drozszych nauszniczkow i niestety ale gdybym wczesniej slyszal takstary 82 w zyciu bym ich nie kupil nawet za 200 zlociszy. Na szczescie to nie byl zakup dla mnie...Za to w markeciaku sluchalem takich malutkich kwadraciaczkow nausznych za chyba 1100zl., nie pamietam firmy ale nie wiem czy to Harman Kardon czy jak to sie tam pisze nie byly i kurrrrde - to juz mi gralo.

Narzekasz na Pro82  za 249 PLN ale już słuchawki za 1100 PLN ok?  Dobrze rozumiem? To i tak dla mnie plus jak lepiej zagrały dopiero słuchawki za 1100 PLN. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś Wojtku o czym pisałem, te za tysiacza Harmany bardzo, bardzo fajnie zgrały się z fiołkiem i nie chodziło tu o ich porównanie vs pro 82, zaś już o inne słuchawki w cenie Takstarów tak i one mi się bardziej od Pro 82 podobały - ale to tylko mój gust!, jak widać wiele osób jest zachwyconych Pro 82 i fajnie, mój brzdąc też katuje je na elektronice a że nie słyszy jak lichy mają bas, jak sypią piachem i suszą to szczęśliwy ;).

Te Harmany za 1kzł zagrały lepiej z fiołkiem od moich dwukrotnie droższych pm3, synergia i takie tam....a może po prostu są tańsze i lepsze.

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mają słabego basu, nie sypią piachem. Tobie nie podobają się, normalne, każdy ma swój gust. Do niego trzeba jeszcze zmienić źródło ;) Bardzo przyzwoite słuchawki w swojej cenie.

Ps. Pady wymienia się jak w każdych innych. Choć fabryczne są naprawdę ok w porównaniu z poprzednimi w pro80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, alchemik napisał:

Ps. Pady wymienia się jak w każdych innych. Choć fabryczne są naprawdę ok w porównaniu z poprzednimi w pro80.

No właśnie nie bardzo... nie są zamontowane tak, jak w starych PRO80.

Poruszam ten temat bo chciałem obczaić jak grają na padach HM5, jakie ty również posiadasz na swoich PRO80.
Moim zdaniem PRO80 z tymi padami są wygodniejsze od nowych PRO82. 
Materiały do zrobienia krótszego i wyższej jakości kabla już są w drodze, więc kombinuję tez co by tu jeszcze ulepszyć.. A bez ściągnięcia padów nie dostanę się do środka muszli.

Edytowane przez cherubim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adam 76 napisał:

Alchemik a jaki to jest ten bas w pro82, poza tym, ze po prostu jakis jest? Zreszta nie wazne,sluchaweczki nie drogie wiec moze przesadzam z wymaganiami

:)

Jaki ma być? Nie dominuje reszty, ilościowo jest go aż za dużo po zamknięciu bass portów. Przy neutralnym ustawieniu lub +3 jest ok. Nie, nie jestem basolubem :)

Swoje wymagania odnoszę do ich ceny, jak podasz konkrety co innego za 250zł gra lepiej, chętnie potestuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, alchemik napisał:

Jaki ma być? Nie dominuje reszty, ilościowo jest go aż za dużo po zamknięciu bass portów. Przy neutralnym ustawieniu lub +3 jest ok. Nie, nie jestem basolubem :)

Swoje wymagania odnoszę do ich ceny, jak podasz konkrety co innego za 250zł gra lepiej, chętnie potestuje.

Co najmniej klasę lepiej grają Bosshifi B8 :) cena podobna lub niższa przy obecnym kursie dolara 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że jednak lepiej pisać, iż: MOIM ZDANIEM, WEGŁUG MNIE, itp...

Przepraszam za wielkie litery, ciężko mobilnie robi się wytłuszczenie.

Za te pieniądze to nawet narzekać nie wypada. Według mnie słuchawki lepiej wykonane niż niejedne za wyższą sumę, a i do dźwięku nie ma co się bardzo czepiać. Owszem mają braki, ale nie większe niż ponaddwukrotnie droższe Listen-y.

Jeśli ktoś sądzi, że za niewiele poniżej 300 plnów dostanie nirvanę, pewnie się pomyli. Jeśli natomiast nastawi się na niezłą jakość z przyzwoitym graniem- niewiele się pomyli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panie, też bym chciał aby Takstary grały jak Listen, żeby chociaż w jednym elemencie brzmienia można postawić znak równości między nimi ale takie rzeczy to tylko w Erze, toż to przepaść... moim zdaniem:)

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2017 o 11:49, cherubim napisał:

Czy ktoś już rozpracował jak ściąga się w nich pady?

 

Pod padami są obręcze z miejscami do których wchodzą zatrzaski znajdujące się na słuchawkach, aby je zdjąć trzeba delikatnie ciągnąć w miejscu gdzie pady stykają się ze słuchawkami.

 

PS. Do wymiany padów przyda się dziurkacz do skóry, żeby zrobić odpowiednie otwory dla zatrzasków.

zatrzask.jpg

Edytowane przez e1mo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności