Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio Q5


LuQi

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, ClassicGOD napisał:

Sygnał do wzmacniacza z DAC trafia zbalansowany ale jeżeli połączysz DAP z Q5 za pomocą analogowego LINE IN to nie wiem co dostaniesz na wyjściu, czy Q5 skonwertuje go na sygnał zbalansowany czy po prostu L- i R- na wyjściu dostaną 0

 

Dziękuję za pomoc.

Na logikę sygnał nie powinien być zbalansowany. Mimo wszystko kupuję. Zapowiada się bardzo wszechstronne urządzenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Wydaje mi się, że sama budowa 3-pin nie pozwala na balans. Jeśli chcesz balans z Q5 to albo poprzez FiiO K5 (z tym ze nie wiem, czy jest to bezpośrednio z DACa czy już po wzmocnieniu przez K5) albo przez którąś końcówkę AM z wyjściem zbalansowanym. Innych opcji nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że sama budowa 3-pin nie pozwala na balans. Jeśli chcesz balans z Q5 to albo poprzez FiiO K5 (z tym ze nie wiem, czy jest to bezpośrednio z DACa czy już po wzmocnieniu przez K5) albo przez którąś końcówkę AM z wyjściem zbalansowanym. Innych opcji nie znam.

Część, wlasnie nie wiem jaka tam jest wtyczka i jakie wyjscie, bo nie znalazłem. Pytam, bo chcę kabelek kupić do pre i nie wiem jaki.Na zbalansowanym DACu mi nie zależy.

 

P.S. Na foto nr 8 z pierwszego postu znalazlem odpowiedź :-)

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś wie jak można wyłączyć ładowanie Q5 przez podłączony do niego telefon? Drenuje mi baterię na maksa.

Mam ustawione złącze ładujące jako boczne, dolne jako złacze do podłączenia muzyki, a mimo to ciągnie mi baterię z telefonu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź od FiiO:

The connecting cable is required to have OTG function so as to avoid reserve charging. When connecting to the OTG cable, the Q1 Mark II and Q5 will detect it as phone in and automatically turn the charging off. On the contrary, if the cable is not qualified, the phone will charge the Q1 Mark II / Q5 till running out of battery. In terms of qualified third-party cables, you may check with local sales agents or sending email to support@fiio.net to get recommendation.


Słowem trzeba mieć odpowiedni kabel. Z OTG ale też z uzgodnieniem protokołu by Q5 wykrył telefon jako telefon i wyłączył ładowanie.
Ja mam kabel Hama usb-c - > micro-USB i ten niestety ładuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I otrzymałem też odpowiedź od support w sprawie LDAC. Niestety Q5 nie będzie nigdy wspierał LDAC. Ostatnie firmware dla serii M i X dodawały ten protokół ale w Q5 nie ma na to szans :(

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szykuje się następca - Fiio Q5S. Tam już wsparcie będzie dla wszelkiej maści kodeków BT.

 

https://www.head-fi.org/threads/fiio-q5s-the-newly-updated-flagship-bluetooth-dac-amplifier-dual-ak4493-dac-chips-xmos-xuf208-usb-csr8675-amplifier-module-am3e-with-2-5-3-5-4-4mm-output-usb-bluetooth-spdif-line-input.902614/

 

https://drive.google.com/file/d/1KOUYcwT9WaH3JEsK5nJzgN1fDI7BNS4D/view?usp=drivesdk

 

https://drive.google.com/file/d/1esk6sf1HaTVoSRc3oGVkWUB9PptQH1GY/view?usp=drivesdk

 

Będzie ciekawie. Może wreszcie nadarzy się okazja do przetestowania LDAC'ów w praktyce.

 

Tylko skąd na to brać pieniądze?? Tym bardziej, że zainteresowałem się także tematem iBasso DX220... Jak żyć?

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy FiiO Q5 zgra się z Etymoticami ER3XR/ER4XR? Chodzi głównie o AM3A, ale jeśli już kupię Q5, zastanowię się nad AM3B, więc wszelkie informacje będą przydatne. Słuchałem samego DAC/Ampa z Zenithami i było świetnie. Rozdzielczość, separacja, bas, który jest dokładny ale nie płytki i nijaki. Za źródło robił Samsung J5, nie wiem czy to miało znaczenie (klasa źródła, która była wątpliwa, ale chyba po to się kupuje tego typu sprzęt, żeby łączyć z niekoniecznie wybitnym dźwiękowo smartphonem czy tabletem). Wszelkie odpowiedzi mile widziane, jednak pozwolę sobie oznaczyć @maciux, jako że recenzowałeś Fiio. 

Edytowane przez StAc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności