Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio Q5


LuQi

Rekomendowane odpowiedzi

A jaki moduł w standardzie jest? Czyli ok 2000 doliczając moduł. Trochę drogo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory to x7 był z AM1 a resztę trzeba było dokupić. Bardzo ciekawy sprzęcik, ale napaliłem się na zestaw Klipsch Heritage HP 3 plus wzmacniacz tyle samo tylko w $ :). Zachorował i ostatnią nerkę muszę sprzedać :)

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co łączyć z K5? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obserwując rendery reklamowe można odnieść wrażenie,że jest to urządzenie kompletne,ale jak słusznie zauważył @Jaro54 nie ma info odnośnie zastosowanego ampa w komplecie.Byłoby super gdyby był właśnie AM3,choć to mało prawdopodobne;).Chociaż pewnie Fiio będzie próbować zarobić na peryferiach,co mnie nie zdziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, andi napisał:

Na jednym z obrazków jest napisane że ma być w zestawie z am3a ("... with supplied am3a amp module", jeśli dobrze rozumiem) - natomiast czy to będzie zestaw "podstawowy" czy "rozszerzony" to się okaże.

Tam napisane że wyjście zbalansowane i nie są na wyposażeniu modułu  AM3. Niestety :( czyli 2 koła trza szykować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Plusy:

- niesamowicie szybko się włącza. Jest gotowy do pracy po około 3-4 sekundach z czego 2 to iluminacja wszystkich kolorów. Możliwe ze to test modułów po włączeniu. X7 włączało się około 30-40 sekund i bardzo często miało poważne problemy z poprawnym podpięciem się do Windowsa jako karta dźwiękowa.

- pokrętło. Cudo, dałbym wiele, żeby takie samo było w X7 MkII. Ciężko i dokładnie chodzi.

- Komunikacja USB. Pierwsza klasa. Żadnych lagów, opóźnień, nic. Do tej pory korzystałem z pierwszego X7 jako zewnętrznej karty dźwiękowej. Dało się grać ale czasem opóźnienie było mocno zauważalne, zwłaszcza w strzelankach, gdzie odgłos wystrzału i faktyczny strzał na monitorze nie były dobrze zsynchronizowane. Tutaj - nie ma żadnego problemu.  YouTube - zero problemów.

- nie grzeje się będąc wyłączony ale będąc cały czas wpięty w FiiO K5. X7 zawsze był letni, nawet kiedy nie pracował.

- dźwięk. Trudno mi tu coś konkretnego napisać, jeśli zna się FiiO. Nie czuję różnicy jakoś szczególnie po przesiadce z X7. ALE! X7 był wykorzystywany tylko do obsługi komputera i starych głośników 2.1 Logitecha, z czasów kiedy Logitech coś miał do powiedzenia w sprawie komputerowego audio. Ale nie oszukujmy się, takie głośniki nie ocierają się nawet o jakąkolwiek miarodajność źródła... Nie porównywałem Q5 bezpośrednio z X7 MkII, musiałbym żonglować końcówką AM3, bo do niej jestem przyzwyczajony. Nie chce mi się w to bawić. Generalnie nie znalazłem w dźwięku Q5 czegoś czego bym się nie spodziewał po FiiO. Cały czas do obsługi Q5 wykorzystywana jest stacja dokująca K5 z własnym wzmacniaczem.

- maskotka koziołka jest mega. Moja ma na imię Klaudiusz i jest niedoścignionym wzorem porządnego zachowania dla mojego kota. Nie żeby kot jakoś się tym przejmował z drugiej strony...

 

Minusy:

- w pokrowcu skórzanym z pierwszej partii produkcyjnej nie mieści się nawet w zmodyfikowanym K5. X7 w swoim pokrowcu Dignis mieścił się bez problemów

- dołączona końcówka AM3A. Rozumiem dlaczego, ale lepiej by było obniżyć cenę o te 50-70 USD i dać wybór z końcówką AM0

 

 

Nie testowałem nic innego poza połączeniem USB. @ClassicGOD trochę pisał o swoich doświadczeniach na Head-Fi, jeśli kogoś interesuje to zapraszam tam na wątek o Q5.

Jestem zadowolony z zakupu. Szkoda trochę, że nie dzięki MP3Store. Od początku Q5 miał pracować w K5 po USB, a w tej kwestii nie mogę mu nic zarzucić.

 

Ciekawi mnie tylko trochę aplikacja androidowa do "zabawy" Q5, ale nadal jest w produkcji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Coyotex83 napisał:

[...]

 

Poza problemami z wejściem optycznym w mojej jednostce u mnie też wrażenia pozytywne. 

 

Sprawdza się znacznie lepiej jako USB DAC niż pierwszy X7 który od wersji fw powyżej 3.0 cały czas miał u mnie problemy. Bluetooth też sprawdza się bardzo dobrze ale szkoda że obsługuje tylko 1 sparowane urządzenie na raz.

 

Pozytywnie:

- Chyba najlepiej brzmiące urządzenie FiiO - szczególnie po USB.

- AM3A to chyba najlepszy moduł na start

- Konfiguracja filtrów etc po BT

- Działa i brzmi świetnie po BT jak i USB z urządzeniami z iOS

 

Negatywnie

- Problem z wejściem optycznym (prawdopodobnie wadliwa jednostka)

- Po podłączeniu do K5 możliwe jest używanie jedynie wejść BT i USB i FiiO nie planuje tego zmienić

- Aktualnie brak aplikacji do konfiguracji na androida

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może pytanie z tych prostszych ale nie do końca wiem jak sformułować to jednym zdaniu dla google. 

 

Na jakim etapie Q5 "balansuje"sygnał? 2 x DAC czy AMP?

 

Pytam bo będę próbował podłączyć X5III z Q5 za pomocą USB lub COAX. Problem w tym że USB Audio w X5III działa różnie a kabel FiiO L28 jeszcze nie jest w sprzedaży? Jeśli oba powyższe rozwiązania nie zadziałają to pozostaje mi LINE IN a ten nie jest 4 PIN.

O ile w pierwszych dwóch opcjach sygnał trafia do 2xDAC po czym do wzmacniacza (wzmacniaczy?) i na wyjście 2,5mm 4 PIN balanced to w tym trzecim (LINE IN) pomijamy DACi w Q5 i lecimy prosto do wzmacniacza.

 

Mówiąc prościej czy LINE OUT z DAPa do LINE IN ampa z wyjściem balanced to faktycznie sygnał balanced czy single ended?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2018 o 15:33, Leon Goodman napisał:

Mówiąc prościej czy LINE OUT z DAPa do LINE IN ampa z wyjściem balanced to faktycznie sygnał balanced czy single ended?

Sygnał do wzmacniacza z DAC trafia zbalansowany ale jeżeli połączysz DAP z Q5 za pomocą analogowego LINE IN to nie wiem co dostaniesz na wyjściu, czy Q5 skonwertuje go na sygnał zbalansowany czy po prostu L- i R- na wyjściu dostaną 0 

 

Dnia 9.02.2018 o 14:12, Adamw napisał:

Aha, tzn że ze smartfonami z andkiem loteria, a często porażka? 

Q5 będzie działać z każdym urządzeniem z androidem które obsługuje USB Audio 2.0 (jeżeli jakikolwiek inny DAC usb działa, Q5 też powinien) bez żadnej aplikacji ale na iOS dostępna jest aplikacja FiiO Music która pozwala na konfiguracje ustawień Q5 (screen poniżej). Ta funkcjonalność nie jest aktualnie dostępna na urządzeniach z Androidem.

 

Image-1.jpg

Edytowane przez ClassicGOD
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności