hoppek

Clip+ nie widzi karty pamięci

Recommended Posts

Witam, 
Mam dosyć nietypowy problem z Clipem+. Mianowicie w odtwarzaczu mam zainstalowany Rockbox, do odtwarzacza włożyłem kartę pamięci, odtwarzacz podłączyłem do komputera. Następnie eksplorator Windows wykrył poprawnie pamięć wewnętrzną urządzenia i włożoną kartę pamięci. Zgrałem na kartę muzykę, odłączyłem od komputera. Rockbox w informacjach systemowych pokazuje, ze w odtwarzaczu nie ma karty pamięci. Podłączyłem go ponownie do komputera, z poziomu eksploratora wszedłem do katalogu karty pamięci, włączyłem pierwszy lepszy utwór i muzyka z karty pamięci normalnie gra na komputerze. Co może być nie tak? Nie sądzę, żeby fizycznie zepsuł się slot SD, skoro w eksploratorze Windows włożona karta pamięci jest wykrywana prawidłowo. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Karta pamięci jest sformatowana do FAT32?

Jeśli nie, zrób kopie plików z karty, a następnie sformatuj ją programem FAT32 Format, ponieważ niektóre grajki mają problemy z innymi systemami plików.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@daviox 
sprawdziłem najpierw jaki system plików ma karta - FAT32, ale zrobiłem testowy format tym programem, który podlinkowałeś. Nadal karta jest niewykrywalna dla odtwarzacza. Uprzedzając pytanie - karta ma pojemność 16GB, więc kompatybilność jest. Tym bardziej, ze jakiś czas temu jeszcze była poprawnie wykrywana. Dawno nie uzywałem clipa, a dziś chciałem skorzystać i pojawił się taki problem. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Możesz jeszcze spróbować zrobić format karty z poziomu rockboxa, o ile chociaż wtedy ją wykrywa, w ostateczności zainstalowałbym go ponownie.

Masz jakąś inną kartę, którą możesz sprawdzić z clipem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@daviox 
Innej karty niestety nie mam. A formatu z poziomu rockboxa nie da się zrobić, bo karty nie wykrywa. Tak jakby było pusto w slocie. 

edit:

@daviox

Usunąłem rockboxa, wgrałem od nowa, nadal pokazuje mi, ze w środku nie ma karty pamięci. 

Edytowane przez hoppek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta