Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki douszne z regulacją głośności (pchełki, nie dokanałowe)


WojtekJ

Pytanie

Cześć!

 

Możecie polecić mi pchełki sensownej jakości, których regulacja głośności działać będzie w standardowych mp3-grajkach (jak Sansa Sport)?

Zależy mi na słuchawkach w kolorze czarnym. Niestety nie potrafię przekonać się do wszechobecnych słuchawek dokanałowych.

 

Zgubiłem dość dawno temu Sennheisery MX500 (byłem z nich naprawdę zadowolony), niestety nie ma ich już w sprzedaży.
Zastępujące je AKG Y15 niestety uszkodziłem, nie da się ich już też kupić (wyszły z produkcji).

Chętnie kupiłbym któreś z nich ponownie, niestety nie mogę znaleźć w ofercie sklepów niczego, co by mogło je zastąpić.

Dodam, że Sennheisery MX585 występują praktycznie tylko w kolorze białym, takich nie chciałbym kupić.

 

VE Monki są całkiem OK (mam jedną parę), ale obecna w nich regulacja głośności działa jedynie w smartfonach/tabletach, nie funkcjonuje przy "prostych" źródłach dźwięku jak wspomniana Sansa.

 

Z góry dzięki za podpowiedzi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

najprościej zmodować kable... jeżeli samemu nie dasz rady to poproś a ktoś ci wbuduje regulację.... / albo dokup/dorób miętówki (wzmacniacz)

Edytowane przez whero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, whero napisał:

najprościej zmodować kable... jeżeli samemu nie dasz rady to poproś a ktoś ci wbuduje regulację.... / albo dokup/dorób miętówki (wzmacniacz)

 

dokupić "miętówki"  czyli amp za min 700ziko to pchełek? to pojechałeś ....

a tak serio to jest to pewna nisza a szkoda przydatny ficzer

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, retter napisał:

 

dokupić "miętówki"  czyli amp za min 700ziko to pchełek? to pojechałeś ....

a tak serio to jest to pewna nisza a szkoda przydatny ficzer

 

 

jeżeli dobrze pamiętam to miętówki są zazwyczaj wzorowane na układach wzmacniaczy dla osób zaczynajacych z diy ( i ceny podstawowych komponentów są naprawdę niskie) - z czego popularne na rynku są egzemplarze z wybranymi fajniejszymi i droższymi elementami naa których tańsze pchełki niie zyskają aż tyle - więc można to a)zrobić tanio lub B) zamówić od kogoś kto dopiero zaczyna (tanio) z tanich części (tanio!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję Wam za odpowiedzi.

 

Mówiąc szczerze, myślałem o już gotowym rozwiązaniu (po prostu o słuchawkach, który taki gadżet mają) - wydaje mi się przydatny i dziwię się nieco, że zniknął praktycznie z rynku.

Inna sprawa, że pchełki przestały być produktem popularnym, dokanałówki sprzedają się zdecydowanie lepiej.

 

Na ten moment zamówiłem na Aliexpress słuchawki NICECHK Vido, zobaczę czy wbudowana w nie regulacja głośności sprawdzi się - okaże się za kilka tygodni.

Jeśli nie, będę szukał dalej lub skorzystam z Waszych pomysłów i po prostu zlecę komuś wymianę przewodu na posiadający regulację.

Żałuję teraz, że wyrzuciłem uszkodzone AKG Y15 (mogła przydać się sama regulacja).

 

Gdyby ktoś miał konkretne modele, które uzna za dobre jakościowo, a które będą miały regulację głośności działającą na dowolnym źródle dźwięku - wpisujcie śmiało, nie przepadnie, :) może kupię takie słuchawki jako dodatkowe lub "następnym razem".

 

Dzięki, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mało jest słuchawek z regulacją głośności, bo ona psuje trochę dźwięk i często rodzi problemy przy niskich poziomach głośności (rozjeżdża się poziom między kanałami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie chciałem zakładać nowego wątku więc zapytam tutaj.

Czy znacie jakieś słuchawki douszne warte uwagi do 100/150zł?

Zależy mi na tym żeby były wygodne, co do dźwięku, to będę na nich słuchał zarówno Pop Punku jak i Chillwave, więc im bardziej uniwersalne tym lepiej.

No i koniecznie douszne. Nienawidzę dokanałowych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To kup na aliexpress MS16 ok 8 $. Lepiej grają od Monk plus i wykonane z metalu. Tu masz Link 11 listopada będą za 6,62$ w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pod każdym. Piszę oczywiście o monkach zwykłych nie zbalansowanych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przestrzeń, czystość brzmienia, szczegółowość. Jaśniejsze granie niż Monki, bas lepiej kontrolowany.  No i wygoda, są trochę mniejsze i lepiej w uchu leżą. Wykonanie też lepsze obudowa metalowa a nie plastykowa. Bardzo fajne pchełki w bardzo fajnej cenie. Wystarczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja dodam tylko tyle, że te MS16 bardzo dobrze zgrywają się z sansą. Każde inne słuchawki pamiętam, że grały mi źle na clip+ a tutaj duże zaskoczenie, praktyczne niwelują wszystkie wady sansy czyli małą przestrzeń i słabą średnicę. Niestety regulacja głośności nie działa :(

Edytowane przez wirkox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, wirkox napisał:

Ja dodam tylko tyle, że te MS16 bardzo dobrze zgrywają się z sansą. Każde inne słuchawki pamiętam, że grały mi źle na clip+ a tutaj duże zaskoczenie, praktyczne niwelują wszystkie wady sansy czyli małą przestrzeń i słabą średnicę. Niestety regulacja głośności nie działa :(

Działa na androidzie. A przeskakiwanie utworów działa? 

Godzinę temu, wirkox napisał:

Ja dodam tylko tyle, że te MS16 bardzo dobrze zgrywają się z sansą. Każde inne słuchawki pamiętam, że grały mi źle na clip+ a tutaj duże zaskoczenie, praktyczne niwelują wszystkie wady sansy czyli małą przestrzeń i słabą średnicę. Niestety regulacja głośności nie działa :(

Działa na androidzie. A przeskakiwanie utworów działa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, wirkox napisał:

 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
50 minut temu, Jaro54 napisał:

Działa na androidzie. A przeskakiwanie utworów działa? 

Działa na androidzie. A przeskakiwanie utworów działa? 

 

Nie działa żaden przycisk na słuchawkach. Włączyłem tryb zestawu samochodowego, lecz to nic nie dało

Edytowane przez wirkox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na Sansie nie działa czy na czymś z androidem?

2 godziny temu, wirkox napisał:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I nie będzie działać bo piloty to tylko sterowanie, sama regulacja zachodzi w smartfonie do tego jest ten 4 pin na jacku.

 

Starszy klasyczny system działa ze wszystkim może mieć rozjazd ale ma też zaletę analogową obsługę zamiast kliknięć. 

 

Był taki model AKG k319 tylko jest to od dawna niedostępny model a tu nowy.

 

http://allegro.pl/akg-k319-dark-warszawa-bemowo-i7020453230.html

 

 

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję Wam za odpowiedzi i chęć pomocy.

 

Dodam co nieco od siebie na koniec - po lekturze wypowiedzi na forach i testów, zakupieniu kilku par słuchawek i używaniu ich moim nieaudiofilskim uchem - może przyda się Wam taka informacja.

Kupiłem cztery różne modele słuchawek, wszystkie z mikrofonem i 3-przyciskowym pilotem sterującym telefonem z Androidem (ostatnia para, VIDO, z analogową regulacją głośności i chyba także mikrofonem ... nie testowałem go).

 

Charakterystyk nie opiszę, bo się na tym nie znam, to tylko subiektywne uszeregowanie słuchawek wg jakości dźwięku:

1) Model: Headroom MS16, sklep: Blue shield electronic technology, cena: okolice 7 USD

2) Model: FAAEAL (Iris 2.0), sklep: FAAEAL Global Store, cena: okolice 7 USD

3) Model: VE MONK Plus, sklep: Veclan Store, okolice 12 USD

4) Model: VIDO, sklep: NiceHCK Audio Store, cena: okolice 5 USD

 

Najbardziej mi i koleżance podpasowały z tego zestawu polecane przez Jaro54 i Wirkox-a słuchawki MS16 (wypadły też nieźle w teście Audio Budget).

Najchętniej ich używamy, dają najczystszy i najprzyjemniejszy dźwięk.

Faaeale nie wypadają znacznie gorzej, używam ich jednak krótko i nie porównałem pewnie należycie - też można je polecić.

VE Monki pomimo świetnych recenzji w sieci wypadają gorzej, nie mam tu najmniejszych wątpliwości - w porównaniu z pozycjami nr 1 i 2 dają zdecydowanie bardziej przytłumiony, mniej żywy dźwięk.

Vido ... hmmm. Oceniane w sieci były dobrze, natomiast to co do mnie dotarło nadaje się jedynie na śmietnik ... nie mam zamiaru ich używać, grają jak najgorszej klasy bazarówki (pomimo niewiele niższej od pozostałych słuchawek ceny).

 

Nie mam już Sennheiserów MX500 czy AKG Y15, by porównać je z "Chińczykami", ale bazując na tym co pamiętam z kilku lat ich używania ... nie wypadały raczej lepiej od nich.

Podejrzewam, że MS16 czy Faaeal-e dają dźwięk co najmniej takiej samej lub lepszej jakości przy nieporównywalnie niższej cenie (dając przy tym, ponad regulację głośności, także mikforon i możliwość przechodzenia do poprzedniego/następnego utworu w telefonie).

Akurat analogowa regulacja głośności odpowiadała mi bardzo przy użytkowaniu mp3grajka Sansa, kupione pod niego VIDO nie nadają się niestety do niczego.  

 

Pozdrawiam!

 

Wojtek

 

PS. U koleżanki poległy Monki (wariował jej od nich telefon, był wyciszany w losowych momentach od czasu do czasu), przestał też działać mikrofon w MS16. U mnie żadne problemy tego typu nie wystąpiły. Zamówiła teraz kolejną parę MS16 (podobało się jej ich brzmienie) oraz Faaeale, zobaczymy jakie będą jej wrażenia z ich użytkowania :)

Edytowane przez WojtekJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności