Skocz do zawartości
  • 0

DT990 Pro i Focal Listen mnie już nie cieszą


Luk@s

Pytanie

Nie wiem czy to sprawa tego, że ostatnio dużo słucham muzyki w samochodzie i dużo filmów w 5.1 oglądam, ale przeżywam ostatnio audio kryzys. Moje DT990 Pro nadal uważam za świetne, tak samo Focal Listen, które również uwielbiam, a jeszcze bardziej moja żona, jednak czuję wielki niedosyt. Na każdych słuchawkach brakuje mi sceny i mam wrażenie, że dźwięk jakiś taki zmulony i gra bardzo w głowie. Myślałem o ATH MSR7, słuchałem ich wczoraj, ale to takie Focal Listen z mniejszą ilością wysokich. To bardzo dobre słuchawki (pamiętam jak szukałem Focali i przesłuchałem konkurencję), myślę że trudno o konkurencję w podobnej cenie, ale też mnie nie powaliły.

 

Czego szukam:

- ogromnej sceny, chociaż czasem jak Listen zaakceptuje słuchawki o mniejszej, niestety AKG odpada, miałem K550 i K601 - świetne, ale tego basu nigdy nie stoleruję

- bas a szczególnie bardzo niskie zejście, ale nie chcę też słuchawek zabijających jego ilością

- średnica nie może być bardzo wycofana, pamiętam kilka przypadków słuchawek bardzo dobrych tak grających - odpadły

- wysokie nie mogą być zbyt łagodne, ale też DT990 Pro czasem przeginają, ale spokojnie jestem w stanie zaakceptować taką ilość góry, ale nie więcej

 

Właściwie obojętne czy będą to doki (bardzo lubię armaturę, ale brak basu, może takie Fiio F9 mnie zaskoczą), czy słuchawki otwarte czy zamknięte. Chciałbym coś co zdeklasuje moje Beyerdynamic i Focale.

 

Słuchawki mają grać na iPadzie Air 2 + muszę zapewne dokupić coś w stylu Audioquest Dragonfly.

 

Teraz przechodzimy do sedna - macie jakieś pomysły i ile muszę wydać? Wiadomo im mniej tym lepiej, ale jestem w stanie zaakceptować fakt, że muszę wskoczyć na inną półkę cenową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
2 hours ago, Luk@s said:

Szkoda, bo bym się zachwycał tą sceną. Nic no, nerwowego czekania na X2 ciąg dalszy ;)
Swoją drogą nie muszą być „tłuczki” typu DT990, ale musi być więcej mięska niż w K712.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

No X2jki, trochę wyobraźni i mają bas jak z kolumn, góra się nie wybija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, Luk@s napisał:

To nie mam co szukać innych. Tak czy siak są naprawdę fajne :) Dziękuje tym, którzy mi je polecili. PS. Jak można słuchać AKG z serii K6xx oraz K7xx? :P

Spróbuj Etymoticów - tu się zdziwisz jak można tego słuchać - zwłaszcza ER4s. :)

To pokazuje jak różne gusty mamy - dla mnie Etymotic i K701 to mistrzostwo, Ty Etymotici byś po 10 minutach wyrzucił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, Luk@s napisał:

Może inaczej słyszymy bas? Mi w AKG brakuje dociążenia nawet w muzyce instrumentalnej. Mam wrażenie jakbym słuchał pchełek jeśli chodzi o bas.

Słyszymy tak samo. Tylko inaczej tolerujemy.

Dla mnie X2 to już buła na basie i strata jakościowa względem K701 - znając już obie, dałbyś temu stwierdzeniu wiarę?  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, Luk@s napisał:

Może inaczej słyszymy bas? Mi w AKG brakuje dociążenia nawet w muzyce instrumentalnej. Mam wrażenie jakbym słuchał pchełek jeśli chodzi o bas.

No cóż HD800s i po zawodach, to jest to czego szukasz czego ja jestem dobrym przykładem...no chyba że jesteś przy kasie to wtedy HE1000, jak nie to HD800s...bas jest ok, scena zjada każde Staxy....każde słuchawki na rynku:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 minut temu, Soundman1200 napisał:

No cóż HD800s i po zawodach, to jest to czego szukasz czego ja jestem dobrym przykładem...no chyba że jesteś przy kasie to wtedy HE1000, jak nie to HD800s...bas jest ok, scena zjada każde Staxy....każde słuchawki na rynku:P

HD800 bez "S" też?  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No raczej nie, bez S... HD800 będą pewnie miały za mało basu i sybilacje na górze zniechęcą delikwenta...:P

Choć scenowo the best on the world...

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
31 minut temu, delfin150 napisał:

Czyli jednak komuś te słuchawki podeszły.Bo Fatso nieźle je w teście obsmarował  :>.

One ogólnie podeszły ludziom na forum. To bezpieczne do polecania słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No odnoszę wrażenie ze słyszę w X2 więcej smaczków że tak się wyrażę. Może dzięki temu, że jest więcej średnicy. DT990 Pro są świetne, ale szczegółowe to nie :)

A X2 słucham z iPada i właściwie jeśli je zostawię i sprzedam Beyery to chyba odpuszczę sobie kupno DACa ze wzmacniaczem słuchawkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, Luk@s napisał:

No odnoszę wrażenie ze słyszę w X2 więcej smaczków że tak się wyrażę. Może dzięki temu, że jest więcej średnicy. DT990 Pro są świetne, ale szczegółowe to nie :)

A X2 słucham z iPada i właściwie jeśli je zostawię i sprzedam Beyery to chyba odpuszczę sobie kupno DACa ze wzmacniaczem słuchawkowym.

DT990 też słuchasz z  iPada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, Luk@s napisał:

Wspomagam sie Fiio E06. Z iPada to one nie grają. A kiedyś używałem ich z Audiotrak Prodigy HD2, ale w domu przestałem praktycznie używać komputera, więc kartę sprzedałem.

Zasada jest jedna "niemieckie słuchawki potrzebują niemieckiego pieca" i wszystko bangla. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słaba sztuka 990 pro ma sporą V z dudniącym basem i szklistej góry,, brakuje tam informacji na średnicy.

 

X2 nadrabia skutecznością rzucając na twarz detalami jak superluxy, ma to swoją zaletę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
42 minuty temu, retter napisał:

Słaba sztuka 990 pro ma sporą V z dudniącym basem i szklistej góry,, brakuje tam informacji na średnicy.

 

X2 nadrabia skutecznością rzucając na twarz detalami jak superluxy, ma to swoją zaletę.

Intrygujesz, bo słuchałem kilku DT990 Pro i jeżeli były różnice, to nie tak ogromne jak opisujesz. Ciekawo zjawisko.
W moich Edition raczej braków na średnicy dużych nie ma, aczkolwiek jak źródło przybliża środkowe pasmo, to dużo fajniej to brzmi - jakaś fajna lampka i jest bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, bachankas napisał:

Intrygujesz, bo słuchałem kilku DT990 Pro i jeżeli były różnice, to nie tak ogromne jak opisujesz. Ciekawo zjawisko.
W moich Edition raczej braków na średnicy dużych nie ma, aczkolwiek jak źródło przybliża środkowe pasmo, to dużo fajniej to brzmi - jakaś fajna lampka i jest bajka.

 

ED250 słuchałem 2 sztuk i baaardzo dużym odstępem czasu i jak na takie warunki grały podobnie.

 

Z pro jest komedia porównywałem obie sztuki obok siebie, podobnie jak 2 innych posiadaczy 990 i 880 każdy z nas słyszał ze to 2 różne GRAJĄCE modele pomimo że wyglądały prawie identycznie czyli ówczesny model dt990pro. Wymieniane były pady, przyciskane muszle bez zabawy w lutowanie.

 

@Luk@s polecam Ci poszukać innej sztuki 990 pro serio, przekonaj się sam.

 

Na podstawie tej jednej sztuki 990 pro omijałem ten model jak tylko mogłem, kupiłem w ciemno swoje w celu modu (bo 880pro spodobały się tylko były jednak zbyt nudne po czasie) i praktycznie nic nie zmieniłem w kupionych 990pro po za wymianą kabla (bo spirala mnie irytowała) i gniazdami w muszlach. A że uwielbiam hd600 ostrej V bym nie zniósł i sprzedał w 3 dni. 990ED też miałem oddałem znajomemu który do dziś jest zadowolony mówiąc ze ich nie odda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, retter napisał:

 

@Luk@s polecam Ci poszukać innej sztuki 990 pro serio, przekonaj się sam.

 

Ależ z X2 jestem okropnie zadowolony, to po co kombinować. A czy DT990 Pro grają mi źle? W żadnym wypadku, po prostu Philipsy grają lepiej :)

Jak już, to kiedyś mam ochotę spróbować czegoś innego. Może Hifiman albo Audioquest Nighthawk, może HD800 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności