Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

DT990 Pro i Focal Listen mnie już nie cieszą


Luk@s

Pytanie

Nie wiem czy to sprawa tego, że ostatnio dużo słucham muzyki w samochodzie i dużo filmów w 5.1 oglądam, ale przeżywam ostatnio audio kryzys. Moje DT990 Pro nadal uważam za świetne, tak samo Focal Listen, które również uwielbiam, a jeszcze bardziej moja żona, jednak czuję wielki niedosyt. Na każdych słuchawkach brakuje mi sceny i mam wrażenie, że dźwięk jakiś taki zmulony i gra bardzo w głowie. Myślałem o ATH MSR7, słuchałem ich wczoraj, ale to takie Focal Listen z mniejszą ilością wysokich. To bardzo dobre słuchawki (pamiętam jak szukałem Focali i przesłuchałem konkurencję), myślę że trudno o konkurencję w podobnej cenie, ale też mnie nie powaliły.

 

Czego szukam:

- ogromnej sceny, chociaż czasem jak Listen zaakceptuje słuchawki o mniejszej, niestety AKG odpada, miałem K550 i K601 - świetne, ale tego basu nigdy nie stoleruję

- bas a szczególnie bardzo niskie zejście, ale nie chcę też słuchawek zabijających jego ilością

- średnica nie może być bardzo wycofana, pamiętam kilka przypadków słuchawek bardzo dobrych tak grających - odpadły

- wysokie nie mogą być zbyt łagodne, ale też DT990 Pro czasem przeginają, ale spokojnie jestem w stanie zaakceptować taką ilość góry, ale nie więcej

 

Właściwie obojętne czy będą to doki (bardzo lubię armaturę, ale brak basu, może takie Fiio F9 mnie zaskoczą), czy słuchawki otwarte czy zamknięte. Chciałbym coś co zdeklasuje moje Beyerdynamic i Focale.

 

Słuchawki mają grać na iPadzie Air 2 + muszę zapewne dokupić coś w stylu Audioquest Dragonfly.

 

Teraz przechodzimy do sedna - macie jakieś pomysły i ile muszę wydać? Wiadomo im mniej tym lepiej, ale jestem w stanie zaakceptować fakt, że muszę wskoczyć na inną półkę cenową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zacząłbym od R70x. 

To najtaniej. Potem pewnie he4. 

Dalej nie kojarzę co by mi tak grało (hd800 nie zaakceptujesz) aż po he1000. 

Utopie też jakoś tak zamaszyście grały ale tych słuchałem 2h i nie miałem z czym porównać. 

A nie próbowałeś słuchawek scenicznych tańszych i equalizera? U mnie z K551 można zrobić subwoofer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

70X nie mają zbyt dużej sceny.

 

Jeśli priorytetem jest scena to jednak AKG, ale coś bardziej basowego niż 601, np. 7XX/712.

Drugą opcją są X2, ale tu z kolei basu może być za dużo.

 

Wyżej to dopiero HD800/800S, HEK... może DT1990?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

[mention=56898]ZenekHajzer[/mention] - też myślałem o R70x, boję się też czy wyższa półka cenowa nie idzie w stronę analityczności raczej i wydam tylko pieniądze, a będzie rozczarowanie. A Sennki HD600? Bo HD650 za ciemne chyba.

Co do EQ może to głupie, ale nie uznaję. Nie lubię tak ingerować w dźwięk.

 

[mention=32878]Karmazynowy[/mention] - AKG chyba żadne mi się nie spodobały nigdy. Chyba też pod serię 7 musiałbym fajny napęd mieć?

Fidelio X2? Myślałem o nich, ale to taka fajna scena? Kiedyś słuchałem L1, które miały być rewelacyjne i jakoś mnie rozczarowały.

HD800 to już konkretna kwota, ale nie mam nawet wyobrażenia jakie to granie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to nie wiem, w średniej półce to AKG mają największą scenę, potem chyba Beyery.

X2 miały całkiem sporą z tego co pamiętam, ale to są raczej basowe słuchawki.

 

HD600/650 - przeciętna scena, raczej nie jest to ich mocna strona.

R70X nie są analityczne, to ciepłe i przyjemne granie z dobrym basem ale znowu nie za dużą sceną.

 

Są tańsze słuchawki z dużą sceną, np. Pionki SE-A1000, ale całościowo bedą gorsze od Listenów na pewno. Fanem DT990 nie jestem wiec się nie wypowiadam. 

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fidelio maja już fajną scenę, ale balans tonalny przesunięty w stronę basu i wątpię żeby przypasowały po DT999 PRO.

HD800 przypasowały by, ale cena jest zaporowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To nie jest kryzys. To jest kolejny etap.

Potrzeba Ci prawdopodobnie jakiegoś fajnego zestawu stereo i własnej "dziupli" w domu, gdzie będziesz mógł spokojnie sobie z niego słuchać.

Mnie przydarzyło się to równo rok temu i cały czas mnie trzyma. Słuchawki traktuję od tamtej pory jako ... fajną namiastkę.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję wszystkim za propozycje. Chyba faktycznie rozważę K712 Pro, w sumie K601 gdyby nie bas, byłem zachwycony, wiem że K701 mają go więcej, a K712 jeszcze więcej - może to byłby dobry pomysł.

 

Co do HD800 może i bym przełknął jakoś cenę, ale tak jak [mention=55359]paratykus[/mention] napisał zestaw stereo to jest to. Za 5 tysięcy to mogę zmienić amplituner KD na lepszy i kupić dwie fajne kolumienki...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

R70x dałbym szansę. 

One mają, tak jak pisał audiofanatyk (testował mój egzemplarz) fałdki na górze. I z Aune x1s np potrafiły w muzyce symfonicznej grać szerzej niż K551. Także ja bym ich odsłuchał na swoim repertuarze, bo może być to, wbrew opinii że nie grają szeroko. 

A co do odjechanych cen: w pieniądzach obecnych flagowców masz już focusrite Scarlett 6i6 i Adam S3X-V tudzież ich konkurencję od Focala. 

Nawet HE1000 mnie tak z butów nie wyrwały jak ten setup. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z zamkniętych bym polecił FAD III i FAD IV - te drugie są znacznie jaśniejsze. Mi osobiście pierwsze podobają się znacznie bardziej.

R70X, HD600/650 to nie ten kierunek jak szukasz słuchawek z dużą sceną.

X2 to scena na poziomie AKG K712 - te pierwsze grają w kształcie U te drugie są bardziej neutralne.

49 minut temu, Luk@s napisał:

Co do HD800 może i bym przełknął jakoś cenę, ale tak jak napisał zestaw stereo to jest to. Za 5 tysięcy to mogę zmienić amplituner KD na lepszy i kupić dwie fajne kolumienki...

Kupno kolumn to jedno, ale zabawa zaczyna się jak je przyniesiemy do domu :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja radzę R70x i X2 posłuchać. Dostęp raczej jest. Nic nie kosztuje. Na sporej części moich albumów były sceniczne i bardzo mi się to podobało. 

A w ogóle to najłatwiej przeprosić się z equalizerem  i k702/k/q701 - equalizer również nic nie kosztuje :)

Oczywiście mówię o odsłuchach. Jest tu na forum mnóstwo pomocnych osób, możesz z kimś zaaranżować odsłuch. 

Ja niestety już R70x sprzedałem więc nie użyczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli wielkość sceny to

 

k612 ale nie chcesz akg,

hd800 ale wolisz kolumny,

nic więcej, reszta to kapkę więcej kapkę mniej.

 

Nadajnik BT do głósników ot co, scena 5.1 jest nie naturalna bardziej efekciarska niż solidne stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Luk@s napisał:

średnica nie może być bardzo wycofana

990pro mają wycofaną średnicę i podkręconą górę akurat;).

Ale mniejsza z tym, ja tu widzę objawy które można wyleczyć tanim otl-em t(ylko na mocnych lampach); nie będziesz musiał nawet zmieniać słuchawek i przestrzeń Ci urośnie, a jak kupisz kiedyś hd800 to one tak napędzone grają bardzo efektownie i są zjadliwe na tych swoich 6khz; k701- też jest b. ciekawie i robi się grubszy bas. Wszystkich w/w (i dt990pro też)słuchałem ze skorpionem hv1, a z k701 używałem go 4lata także wiem o co kaman, dodatkowo zmieniając lampy sterujące masz możliwość niekończącej się żonglerki brzmieniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Luk@s napisał:

No risk no fun - zamówiłem K712 Pro - zobaczymy jak przyjdą, czy mi podejdą :)

Jak tylko je dostanę to napiszę jakie wrażenia.

Bardzo dobre słuchawki. W cenie 850-950 za nowe naprawdę warte zakupu. Ale źródło do nich koniecznie musisz zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przyszły dzisiaj AKG. Niestety póki co mam tylko iPada (chociaż grają z niego lepiej niż się spodziewałem), ewentualnie dodatkowo Fiio E06. Piękne wysokie i średnica, scena i holografia bardzo dobre (jak na słuchawki to rewelacyjne). W porównaniu do DT990 Pro jeśli chodzi o scenę i detaliczność to nie ma porównania. Tylko gdzie jest bas :) Jest na dolnej granicy mojej tolerancji. Jak K701 mają go mniej to nawet nie jestem ciekaw jak one grają. Przez to mam mieszane uczucia, bo słuchawki są świetne, tylko więcej tego dołu by się przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności