Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Beyerdynamic dt990 pro 250ohm


Czoken

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, zastanawiam się jaki wzmacniacz do max 500zł powinienem kupić do słuchawek. Integra szczyci się, że może obsłużyć do 600ohmów, ale jednak często brakuje mocy. Zastanawiam się nad magni3, no ale on niestety jest mocno powyżej mojego budżetu. Widziałem też na giełdzie objective2 w atrakcyjnej cenie. Chciałem jeszcze dopytać się o inne rozwiązania, które zdecydowanie umiliłyby mi odsłuch. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytoczona przez @ZenekHajzer lampka to mógłby być dobry strzał. Generalnie moje DT990 pro po recablu mocno się wyostrzyły i potrafiły chlasnąć mocniej, niż stocki, co naprawdę było dokuczliwe. W tym wypadku fajnie by się uzupełnił ze sobą ten sprzęcik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Soundman1200 napisał:

Aune X1s...lub T1se..w zależności od preferencji i tyle w temacie...

Do 500zł to się raczej nie wyrobi. 

I o ile jestem fanem Aune, to T1 na stokowych lampach był mniej detaliczny od mojej integry. A zmiana lampek to znowu koszt i jeszcze dalej od 500zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do stacjonarki upoluj gdzieś wzmacniacz forum608 i będzie bardzo dobrze, przenośne sprzęty zazwyczaj nie będą grały za dobrze z obciążeniem 250 ohm.

Najlepiej dużą wersję w metalowej obudowie jak tu:

https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-forum608-CID99-IDhHwU9.html#7b6b21fa83

 

Widziałem w cenach poniżej 600 zł FCL2 który w tej cenie jest bezkonkurencyjny.

Do obu konstrukcji osobiście mam duży sentyment.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych pieniądzach małe i dobrze grające z Beyerdynamic będą Black Pearl lub częściej Moonlight od Majkela.  

http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/sprzedam/sluchawki/wzmacniacz-sluchawkowy-moon-os118128.html 

Z DT990 świetnie zagrałby Espressivo ale chyba budżet nie wytrzyma, choć może się uda (był ponoć strojony pod DT990 Pro).

Niezależnie mam nieodparte wrażenie że ta taka kontrukcja świetnie może zagrać w konfiguracji z beyerami:

http://allegro.pl/beyerdynamic-a1-klon-i7022143997.html#thumb/3

to jest kopia wzmacniacza A1 i widać dość fajne komponenty.

 

Edytowane przez Barthuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miałem jednocześnie Xduoo TA-01 i Aune X1s i jako DAC to można by dyskutować co jest lepsze, natomiast jeśli chodzi o wzmacniacz słuchawkowy, to nie ma sensu porównywać. Aune to jest poziom dziurki w tanim CD - czyli można podłączyć słuchawki, ale nie ma co oczekiwać cudów. TA01 był już w stanie konkretnie napędzić nawet "trudniejsze" słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, 

 

podlaczam sie do tematu.

Posiadam Bayery Custom One Pro. Chyba mi sie juz osluchaly, mialem zmienic na Bose q25 ale odpuscilem. 

 

Uzywam czesto ze zintegrowana karta dzwiekowa w PC . Sporaczynie Iphone lub ps4.

 

Czy owy SMSL M2 wzbogaci moj odsluch ? Raczej nie moge wiecej wydac, a raczej> nie chce ( no chyba ze skok bylby mega)

 

*** a tak zupelnie na marginesie - posiadam w domu stary wzmacniacz Kenwooda i zastanawiam sie, czy to nie byloby lepsze rozwiazanie podlaczajac wzmaka poprzez optyk do plyty glownej przy PC. Pamietam ze specjalnie chyba nie pomogl jak testowalem.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2017 o 19:56, Kuba_622 napisał:

Miałem jednocześnie Xduoo TA-01 i Aune X1s i jako DAC to można by dyskutować co jest lepsze, natomiast jeśli chodzi o wzmacniacz słuchawkowy, to nie ma sensu porównywać. Aune to jest poziom dziurki w tanim CD - czyli można podłączyć słuchawki, ale nie ma co oczekiwać cudów. TA01 był już w stanie konkretnie napędzić nawet "trudniejsze" słuchawki.

Jakim to potworom x1s nie dało rady? Ja potrafię wskazać he6 i AKG k 141 600ohm 30-to letnie (a i to raczej wymagało podkręcania na 80% a nie niedosterowania w przypadku tych drugich). 

Dt990 600Ohm szły jak złoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ZenekHajzer napisał:

Jakim to potworom x1s nie dało rady? Ja potrafię wskazać he6 i AKG k 141 600ohm 30-to letnie (a i to raczej wymagało podkręcania na 80% a nie niedosterowania w przypadku tych drugich). 

Dt990 600Ohm szły jak złoto.

Ja Ci pasuje, to ok. Moje DT990 600 Om nie szły jak złoto. Porównywałem bezpośrednio z kilkoma innymi wzmacniaczami i Aune jako DAC +wzmacniacz słuchawkowy z perspektywą zakupienia w przyszłości lepszego wzmacniacza jest jak najbardziej warty uwagi. Natomiast jako wzmacniacz słuchawkowy, w tej cenie, to bym na pewno wybrał coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Kuba_622 napisał:

Ja Ci pasuje, to ok. Moje DT990 600 Om nie szły jak złoto. Porównywałem bezpośrednio z kilkoma innymi wzmacniaczami i Aune jako DAC +wzmacniacz słuchawkowy z perspektywą zakupienia w przyszłości lepszego wzmacniacza jest jak najbardziej warty uwagi. Natomiast jako wzmacniacz słuchawkowy, w tej cenie, to bym na pewno wybrał coś innego.

No u mnie parowałem go z klonem Mikołaja i tylko HE6 nie dawał rady, a klon już tak. Dlatego klona sprzedałem, bo ze wszystkim sobie radził, jako że hifimanów nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności