Skocz do zawartości

Wzmacniacz mobilny - lepszy od Aune B1


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

Dział "Co Kupić | Inne", służy do rozwiązywania problemów i rozterek związanych z wyborem różnego rodzaju sprzętów

Obowiązują w nim wszystkie zasady zawarte w regulaminie, jak i indywidualny standard dodawania tematów.

 

- zanim założysz temat, upewnij się czy w wyszukiwarce nie znajdziesz najtrafniejszych tematów odnośnie swojego kłopotu tj. informacji o sprzęcie, którego szukasz.

 

- każdy nowy "Tytuł tematu" powinien być odpowiednio opisany np. Cena do której poszukujemy owego sprzętu, do jakich celów potrzebujemy, czego słuchamy, rodzaj, etc.

Kolejnym krokiem jest "Opis tematu". Zamieszczamy w nim wszystkie konkretne informacje, które mają pomóc w doborze sprzętu

Pomoże to innym jak najtrafniej odpowiedzieć na nasze pytanie.

 

Źle opisane tematy, mało istotnych informacji zawartych w treści tematu, jak i lekceważące podejście do jego założenia, będzie nagradzane ostrzeżeniem, lub też po prostu temat nie zostanie zatwierdzony. Od jakiegoś czasu w dziale "Co Kupić" obowiązuje wstępna moderacja

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Cześć,

 

 

słucham półmobilnie - mojej "kanapki"(C10 + B1) na kanapie :D

 

dręczony chorobą :P zacząłem się oczywiście zastanawiać nad jakimś lepszym wzmakiem niż B1 (może być jakaś wersja mobilno-stacjonarna ok. 20-25% czasu słucham przy kompie - chyba @mykupyku pisał o wzmaku chyba Opioid, który może być wersją mobilno-stacjonarną).

 

Moje słuchawki to:

- zamknięte: HM5 (są), PM3 (będą) - inne pewnie też

- otwarte HiFimany HE4XX (jadą), K712 (będą)

 

 

Jeśli ktoś mógłby coś doradzić będę zobowiązany!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był szał na jakiegoś Bakoona z tego co pamiętam. Ale on miał odjechaną cenę. Chyba na zakupku była recenzja. Pamiętam, że misiekkb mówił, że wśród mobilnych wzmaków tylko ten wyraźnie bił B1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B1 pędził ale nie sterował K712 (poza tym to najlepszy mobilny wzmak jaki miałem), Magni jest moim rozwiązaniem kanapowo biurkowym (nie jest mobilny, potrzebuje papu z gniazdka) ale jest mały i wręcz idealny do K712, od dłuższego czasu słucham muzyki zamiast się rozglądać za kolejnym cosiem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli rzeczywście trzeba dać dużo kasy na wzmaka, który tylko będzie trochę lepszy od B1, to się to faktycznie mija z celem

 

 

zastanawiałem się tylko, czy sa może jakieś wzmaki, takie półmobilne, które mogą działać na baterii, jak np. Objective

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sobie cenię Cayina C5, ale nie powiedziałbym, że od B1 jest lepszy. Jest natomiast wyraźnie mocniejszy i gwarantuję, że z PM3 zagra lepiej. B1 i planary nie mają się ku sobie.

Edytowane przez Seler666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, zOrg napisał:

jeśli rzeczywście trzeba dać dużo kasy na wzmaka, który tylko będzie trochę lepszy od B1, to się to faktycznie mija z celem

 

 

zastanawiałem się tylko, czy sa może jakieś wzmaki, takie półmobilne, które mogą działać na baterii, jak np. Objective

Gadaj z majkelem :)

On robi wersję na baterie. Tyle że do mobilności to będziesz musiał taczkę/wózek dokupić :)

Ja miałem podobny dylemat - stanęło na tym, że skonstruowałem sobie całkowicie mobilne tory i tyle. 

Mieszanie mobilek ze stacjonarkami to trochę jak szukanie ciężarówki do bicia rekordów na torze kartingowym. 

Ja ewentualnie bym chciał do połączenia tych dwóch światów zestaw jak fiio k5 ze stacją na playera i słuchawki łatwe do playera, oraz trudniejsze do k5. 

Tylko żeby k5 z playerem grało na poziomie Aune S16, bo to dla mnie absolutny maks jakiego oczekuję od dźwięku i wysterowania. 

Aune B1 z SGS6 było dla mnie blisko tego ideału, ale łatwe słuchawki i tak pójdą z SGS6, a trudne B1 ledwo rozbuja. Więc żaden deal dla mnie. Jedyne zastosowanie jakie widzę do B1 to mee P1 - one z telefonu nie pójdą, a z B1 jest ogień. 

I kiedy tak sobie dumam, to chyba moim ideałem byłby player z sq C4, androidem, stacją dokującą i w środku coś co gra jak FCL2, albo majkelowe wyroby. Tor idealny dla mnie, przy założeniu że estetyka fiio X5 plus k5 :)

Czyli żądam czegoś równie nieprawdopodobnego co Ty :D

Edytowane przez ZenekHajzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Gourney napisał:

@zOrg - a czego konkretnie oczekujesz po wzmaku, co ma wnieść do toru? Bo poszukiwanie wzmacniacza "lepszego od B1" to takie wróżenie z fusów...

 

chodzi mi o to żeby bas był bardziej energiczny, zwarty - dla HM5 z B1 jest ok, ale np. na ZENku jest lepiej i czegoś takiego szukam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Seler666 napisał:

Bardzo sobie cenię Cayina C5, ale nie powiedziałbym, że od B1 jest lepszy. Jest natomiast wyraźnie mocniejszy i gwarantuję, że z PM3 zagra lepiej. B1 i planary nie mają się ku sobie.

 

Pocieszyles mnie porównaniem B1 do C5 :-) chociaż mam wrażenie że B1 brakuje trochę mocy do poprawnego wysterowania moich HD600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Seler666 napisał:

Bardzo sobie cenię Cayina C5, ale nie powiedziałbym, że od B1 jest lepszy. Jest natomiast wyraźnie mocniejszy i gwarantuję, że z PM3 zagra lepiej. B1 i planary nie mają się ku sobie.

 

C5 też chcę sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam robotę robi też bass boost, który jest nieźle zaimplementowany i pomaga przy chudych słuchawkach.

 

A może zostawić kanapkę i spróbować Aliena+ ? On ma mnóstwo mocy (i też chyba w klasie A pracuje).

Edytowane przez Seler666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, zOrg napisał:

 

chodzi mi o to żeby bas był bardziej energiczny, zwarty - dla HM5 z B1 jest ok, ale np. na ZENku jest lepiej i czegoś takiego szukam

 

W takim razie c5 może być dobrym wyborem. Świetnie skontrolowany dół dawał też Crystal Lux PHA-1 (jest w komisie), którego ostatnio miałem okazję testować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki wzmaczyk portable, który zbliża się do stacjonarek i jest lepszy od B1. Jak dotrę do domu i odnajdę notatki to może go tu wpiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki wzmaczyk portable, który zbliża się do stacjonarek i jest lepszy od B1. Jak dotrę do domu i odnajdę notatki to może go tu wpiszę.
Maciux ma fajny ale bardzo drogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki wzmaczyk portable, który zbliża się do stacjonarek i jest lepszy od B1. Jak dotrę do domu i odnajdę notatki to może go tu wpiszę.
Owszem znam taki jeden. XRK Audio NBH. Ja słuchałem wersji DIY którą składałem dla kumpla. I już w podstawowej wersji wypadł lepiej od B1. Ale nie wiem, czy autor tematu szuka takiego sprzętu, bo mocy ma mniej od B1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Seler666 napisał:

Tam robotę robi też bass boost, który jest nieźle zaimplementowany i pomaga przy chudych słuchawkach.

 

A może zostawić kanapkę i spróbować Aliena+ ? On ma mnóstwo mocy (i też chyba w klasie A pracuje).

 

 

Alien + odpada jeśli chodzi o funkcjonalność (czas pracy, problemy z czytaniem plików)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dotarłem do notatek - to jest ten gość  : http://zakupek.pl/test/wzmacniacze/recenzja-vorzuge-vorzamp-duo/2/

Dźwiękowo lepszy, ale B1 patrząc na stosunek jakości do ceny, całkiem spokojnie daje radę i nie klęka z marszu i definicji przed Vorzugiem.

Przewinęły się w wątku wpisy żeby nie mieszać portable ze stacjonarką. Podpisuję się pod tym "obyma nogami, rencami" i całą resztą członków.

Kilka lat temu przestrzegał mnie przed tym Fatso i rację Gość miał.

 

Trza mieć we łbie świadomość, że portable to namiastka stacjonarki z dużymi słuchafonami.

Gdyby było inaczej wszyscy jechalibyśmy na portable poza  domem, a i w domciu.

 

Finito.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZenekHajzer napisał:

Gadaj z majkelem :)

On robi wersję na baterie. Tyle że do mobilności to będziesz musiał taczkę/wózek dokupić :)

Ja miałem podobny dylemat - stanęło na tym, że skonstruowałem sobie całkowicie mobilne tory i tyle. 

Mieszanie mobilek ze stacjonarkami to trochę jak szukanie ciężarówki do bicia rekordów na torze kartingowym. 

Ja ewentualnie bym chciał do połączenia tych dwóch światów zestaw jak fiio k5 ze stacją na playera i słuchawki łatwe do playera, oraz trudniejsze do k5. 

Tylko żeby k5 z playerem grało na poziomie Aune S16, bo to dla mnie absolutny maks jakiego oczekuję od dźwięku i wysterowania. 

Aune B1 z SGS6 było dla mnie blisko tego ideału, ale łatwe słuchawki i tak pójdą z SGS6, a trudne B1 ledwo rozbuja. Więc żaden deal dla mnie. Jedyne zastosowanie jakie widzę do B1 to mee P1 - one z telefonu nie pójdą, a z B1 jest ogień. 

I kiedy tak sobie dumam, to chyba moim ideałem byłby player z sq C4, androidem, stacją dokującą i w środku coś co gra jak FCL2, albo majkelowe wyroby. Tor idealny dla mnie, przy założeniu że estetyka fiio X5 plus k5 :)

Czyli żądam czegoś równie nieprawdopodobnego co Ty :D

 

no wlaśnie kompromisy niegdy nie są 100% satysfakcjonujące :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portable jest w 100% satysfakcjonujące, jak ktoś uważa k550, momentumy, m50x itp. za koniec drogi. One grają bezkompromisowo już z dobrego DAPa. 

Ale zawsze można zrobić upgrade do dużych otwartych, a tutaj prawie wszystkie potrzebują wzmaka. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, paratykus napisał:

O, dotarłem do notatek - to jest ten gość  : http://zakupek.pl/test/wzmacniacze/recenzja-vorzuge-vorzamp-duo/2/

Dźwiękowo lepszy, ale B1 patrząc na stosunek jakości do ceny, całkiem spokojnie daje radę i nie klęka z marszu i definicji przed Vorzugiem.

Przewinęły się w wątku wpisy żeby nie mieszać portable ze stacjonarką. Podpisuję się pod tym "obyma nogami, rencami" i całą resztą członków.

Kilka lat temu przestrzegał mnie przed tym Fatso i rację Gość miał.

 

Trza mieć we łbie świadomość, że portable to namiastka stacjonarki z dużymi słuchafonami.

Gdyby było inaczej wszyscy jechalibyśmy na portable poza  domem, a i w domciu.

 

Finito.

 

 

chyba faktycznie nie ma sensu szukać jakości stacjonarki w mobilnej wielkości i rzeczywiście stosunek cena / jakość będzie niewspólmierny

 

natomiast napewno sobie sprawdzę C5 i ewentualnie jeszcze jakieś wzmacniacze w tym przedziale cenowym

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, ZenekHajzer said:

Portable jest w 100% satysfakcjonujące, jak ktoś uważa k550, momentumy, m50x itp. za koniec drogi. One grają bezkompromisowo już z dobrego DAPa. 

Ale zawsze można zrobić upgrade do dużych otwartych, a tutaj prawie wszystkie potrzebują wzmaka. 

a wiadomo że każdy kolejny element toru "psuje" dźwięk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bakoom miał fajny AMP ale to tak 5k ziko dalej chcesz jakości?

 

Mieszać można jak ktoś ma swoje wymagania (ja mam, uwielbiam hd580/hd600), ale oczekiwanie SQ stacjonarki w półmobilnym sprzęcie to nie realne marzenia bez kilku tys ziko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności