Skocz do zawartości

Zgrywanie płyt Audio-CD do FLAC - zakłócenie


asix73

Rekomendowane odpowiedzi

@asix73  - ale to wykres FLAC. Zobacz o porównanie które zrobił Oskar - pokazał i CD i FLAC. Kreska jest na obu.

Podobnie mogło nie być kreski na CD do którego zrobiono FLAC który tutaj pokazujesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ZenekHajzer napisał:

@asix73  - ale to wykres FLAC. Zobacz o porównanie które zrobił Oskar - pokazał i CD i FLAC. Kreska jest na obu.

Podobnie mogło nie być kreski na CD do którego zrobiono FLAC który tutaj pokazujesz.

 

Ale skoro już Oskar to zrobił, więc chyba nie ma sensu, żebym to powtarzał ?

Edytowane przez asix73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, daviox napisał:

Stronę wcześniej porównanie RIPów tego samego utworu na dwóch różnych konfiguracjach sprzętowych, z napędem włącznie. ;)

Tak wniosek jest taki, że to tajna częstotliwość wejścia do Matrixa, z którą trzeba się zsynchronizować słuchając muzy i nas wciągnie a po nas zostaną tylko słuchawki na podłodze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, asix73 napisał:

Ale skoro już Oskar to zrobił, więc chyba nie ma sensu, żebym to powtarzał ?

Chyba się nie rozumiemy.

Oskar pokazał, że mogę mieć rację - FLAC ma kreskę na wykresie, bo i oryginał na płycie CD ją ma.

Ty pokazałeś FLAC bez kreski i pytasz "dlaczemu tak?" - to odpowiadam -> zobaczmy czy orginał, z którego tego FLACzka utworzono też nie ma tej kreski?

Teraz się rozumiemy?  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ZenekHajzer napisał:

Chyba się nie rozumiemy.

Oskar pokazał, że mogę mieć rację - FLAC ma kreskę na wykresie, bo i oryginał na płycie CD ją ma.

Ty pokazałeś FLAC bez kreski i pytasz "dlaczemu tak?" - to odpowiadam -> zobaczmy czy orginał, z którego tego FLACzka utworzono też nie ma tej kreski?

Teraz się rozumiemy?  :)

Teraz jasne :) Niestety dysponuję tylko flaczkiem. Ale to już nawet nie o to chodzi. Intryguje mnie, dlaczego u mnie i jak sądzę u wielu pewnie osób taka "kreska" ma miejsce i co jest jej przyczyną. Mówiłem, że jestem upierdliwy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, asix73 napisał:

Teraz jasne :) Niestety dysponuję tylko flaczkiem. Ale to już nawet nie o to chodzi. Intryguje mnie, dlaczego u mnie i jak sądzę u wielu pewnie osób taka "kreska" ma miejsce i co jest jej przyczyną. Mówiłem, że jestem upierdliwy ;)

A ja odpowiadam, a @Oskar2905 sprawdził - na razie kreska we FLAC= kreska na oryginalnym CD :)

Myślę, że na razie możemy tym tropem ekstrapolować na FLACki bezkreskowe - najprawdopodobniej powstały z CD bezkreskowych :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ZenekHajzer napisał:

A ja odpowiadam, a @Oskar2905 sprawdził - na razie kreska we FLAC= kreska na oryginalnym CD :)

Myślę, że na razie możemy tym tropem ekstrapolować na FLACki bezkreskowe - najprawdopodobniej powstały z CD bezkreskowych :)

A może by zrobić rip-y jakichś egzotycznych wydań CD np. z Japonii itp. Ma ktoś taką możliwość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Oskar2905 napisał:

Na razie jak przeglądam płyty to trudno jest znaleźć coś bez tej linii :D . 

Ja mam podobnie. Niestety wszystkie CD mam z polskich sklepów, ale chyba się skuszę i kupię jakąś płytę bezpośrednio z Japonii :)

 

@daviox :

 

A masz takie płyty ? A może SACD nie mają "kreski" ?

Edytowane przez asix73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, asix73 napisał:

Ja mam podobnie. Niestety wszystkie CD mam z polskich sklepów, ale chyba się skuszę i kupię jakąś płytę bezpośrednio z Japonii :)

Z płytami wykonawców japońskich jest różnie. Czasem są, czasem nie, ale raczej przeważa ich brak.

Co do japońskich wydań, tu też bywa różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa faktycznie rozwiązana. Niedbałość realizatorów dźwięku przy nagrywaniu sesji i niewyeliminowanie zakłóceń od sprzętu TV lub podobnego. Dziś właśnie zripowałem płytę TOTO - "Past To Present 1977-1990" wydaną przez Columbię z roku 1990 i jest czyściutko, bez śladu "kreski".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności