Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Sluchawki wokoluszne do 500pl/100funtow


KrucaFix

Pytanie

Czesc, szukam sluchawek wokolusznych do 100funtow z UK amazona (jako ze mieszkam w Angli). Sluchawki glownie do sluchania muryki Rock/Punk/lekki metal, podpiete beda do komputera PC jednak z czasem planuje dokupic DAC. Ze wzgledu na to ze otoczenie raczej jest ciche mylalem nad otwarta budowa sluchawek jednak jesli sa w tej cenie jakies zamkniete badz polotwarte ktore nadaja sie lepiej do tego typu muzyki to oczywiscie nie ma problemu ;) Sam myslalem nad Philipsami SHP9500 (szczegolnie ze nie zalezy mi tak bardzo na Basie jak na czystych srednich tonach) z Amazon.uk za ~99funtow. Jak myslicie warto kupic SHP9500 w tej cenie czy jednak rozgladnac sie za czyms innym ?

PS. Dodam ze sluchawki beda uzywane przez kilka godzin dziennie przy edycji zdjec wiec zalezy mi na tym aby byly wygodne;) 

Z gory dzieki za kazda pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
55 minut temu, KrucaFix napisał:

Czesc, szukam sluchawek wokolusznych do 100funtow z UK amazona (jako ze mieszkam w Angli). Sluchawki glownie do sluchania muryki Rock/Punk/lekki metal, podpiete beda do komputera PC jednak z czasem planuje dokupic DAC. Ze wzgledu na to ze otoczenie raczej jest ciche mylalem nad otwarta budowa sluchawek jednak jesli sa w tej cenie jakies zamkniete badz polotwarte ktore nadaja sie lepiej do tego typu muzyki to oczywiscie nie ma problemu ;) Sam myslalem nad Philipsami SHP9500 (szczegolnie ze nie zalezy mi tak bardzo na Basie jak na czystych srednich tonach) z Amazon.uk za ~99funtow. Jak myslicie warto kupic SHP9500 w tej cenie czy jednak rozgladnac sie za czyms innym ?

PS. Dodam ze sluchawki beda uzywane przez kilka godzin dziennie przy edycji zdjec wiec zalezy mi na tym aby byly wygodne;) 

Z gory dzieki za kazda pomoc ;)

sph9500 w tej cenie to już nie przebój, dt990 pro byłyby lepsze- potem możnaby jakieś źródło lepsze niż Integra do nich dokupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
sph9500 w tej cenie to już nie przebój, dt990 pro byłyby lepsze- potem możnaby jakieś źródło lepsze niż Integra do nich dokupić

Masz na mysli te https://www.amazon.co.uk/Beyerdynamic-DT990-PRO-Headphones-250/dp/B0011UB9CQ ??

Z tego co widze maja one 250 ohm czy integra da sobie z nimi rade ?

 

Edit. Z tego co wyczytalem DT990pro 250 OHM maja b.dobry bass jednak brakuje im srednicy czego wolal bym uniknac ze wzgledu na to ze jednak lubie soczyste gitariwe brzmienie kiedy slucham muzyki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, KrucaFix napisał:

Edit. Z tego co wyczytalem DT990pro 250 OHM maja b.dobry bass jednak brakuje im srednicy czego wolal bym uniknac ze wzgledu na to ze jednak lubie soczyste gitariwe brzmienie kiedy slucham muzyki ;)

z tym bym się nie zgodził a) basu jest mało ale jest wysokiej jakości B) średnica jest w porządku (z czego wysokie są bardzo dobre (moja opinia) ) co do tego czy na integrze się da je zasilić to.... zależy od integry -wciąż będzie pewnie trochę za słaba żeby je całkowicie uciągnąć ale nie będzie tragedii i ewentualny wzmacniacz nie będzie aż taki drogi (zastanów się jeszcze nad wersją z prostym kablem - trochę inaczej wygląda a dla większości osób jest znacznie wygodniejszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
z tym bym się nie zgodził a) basu jest mało ale jest wysokiej jakości B) średnica jest w porządku (z czego wysokie są bardzo dobre (moja opinia) ) co do tego czy na integrze się da je zasilić to.... zależy od integry -wciąż będzie pewnie trochę za słaba żeby je całkowicie uciągnąć ale nie będzie tragedii i ewentualny wzmacniacz nie będzie aż taki drogi (zastanów się jeszcze nad wersją z prostym kablem - trochę inaczej wygląda a dla większości osób jest znacznie wygodniejszy)
Dla mnie zwijany kabel to akurat zaleta (do jacka mam okolo 0.5m), jesli zdecydowal bym sie na DT990 to jaki AMP najlepiej kupic a moze AMP+DAC szczegolnie zalezy mi na dobrym rokowym brzmieniu sluchawek ;) mysle ze moglbym po jakims czasie dokupic wlasnie AMP/DAC tak do okolo 100funtow ;)

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
no ok - tylko pamiętaj że zwijany kabel to też cięższy kabel i to przemyśl
Tak tak wiem ;) sam do teraz mialem kilka razy zwijany kabel i nie mialem z tym problemu ;) Z tego co patrzylem to amp kosztuje w okolicach 50-100funtow tak wiec tu pojawia sie pytanie czy nie lepiej poczekac i kupic sluchawki do 200f/~1000 pln ktore bedzie w stanie napedzic zwykly DAC ?

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możesz też w okolicach 100 funi złożyć cały zestaw, np superlux 330(+inne nausznice)/Somic v2 i jakieś malutkie combo typu Dragonfly black/jakieś pudełko np smsl m3.

 

Zawsze też można kupić używki z półki wyżej. ?

 

Ogólnie wszystko, w co można włożyć jack słuchawek to już combo dac+amp, a nie sam dac. Integra w płycie głównej to też combo. :) Także słuchawki za 200f do integry to raczej kiepski pomysł, bo i sekcja dac i sekcja Amp są w niej zwykle kiepskie.

 

Nie pisałeś nic o poprzednim sprzęcie, to utrudnia trochę sprawę. Dodatkowo co dobrze brzmi w rocku to też dyskusyjna sprawa, jedni lubią tam sygnaturę v, inni nie. :)

 

Kolejna sprawa to wygodne słuchawki przy długim użytkowaniu, to już mocno indywidualna kwestia, a i może się okazać bardziej problematyczna niz dobry dźwięk.

 

Ps Masz w PC wolne złącze pci-express X1 na karte rozszerzeń? Myślę tutaj o karcie aim sc808.

 

PS2 @whero nie wiem jak to robisz, że w dt990 masz mało basu, ale jestem pod wrażeniem.  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, fuzz napisał:

 

PS2 @whero nie wiem jak to robisz, że w dt990 masz mało basu, ale jestem pod wrażeniem.  ?

biorąc pod uwagę że dt990 nie mają dużo basu (a raczej mało w porównaniu z tonami wysokimi) w porównaniu z sąsiednimi modelami 770 880 ilościowo vs wypada 770>880>990 a jakościowo (szczegóły) 990>880>770

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do slochawek jakie mialem wczesniej to byly to Sennheiser z seri HD2xx nie pamietam dokladnie ale tansze (okolice 300pln 5-6lat temu) altualnie mam Marshall Major 2 wersje BT (jako sluchawki na miasto) + jakies male dokanalowe Ankery bt tylo i wylacznie na deszczowe dni Teraz szukam czegos do Kompa i donowych warunkow tak zeby nie meczylo bo niestety po 2-3h sluchaniu Marshalli mam juz poprostu dosc co do charakterystiki sluchawek to szukam bardziej Cieplych z dobra srednica moze byc to tez typowa "V"ka dopuki bass nie zaleje srednicy nie powinno byc dla mnie problemu (nie jestem audiofilem jednak cenie sobie dobre granie). Wejscia PCI express x1 mam 2 z czego 1 na pewno jest dostepne (dosc duza karta graf). Co do budowania zestawu to z poczatku myslalem aby zainwestowac w sluchawki a pozniej dokupic karte dzwiekowa/dac + amp jesli byl by potrzebny. Narazie chcialbym wydac okolo ~500pln.

 

P.s zapomnialem dodac ze zdecydowanie nie szukam Ciemno grajacych sluchawek bo wlasnie takie sa Major 2

 

P.s Co sadzicie o DT150 ? Slyszalem ze dosc dobrze i cieplo graja do tego wygladaja na porzadnie czy warto je kupic w granicach 115funtow a pozniej dokupic do nich SC808 + jakis tani wzmacniacz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poczytalem troche o karcie AIM sc808 i wydaje bardzo fajna alternatywa dla comba zewnetrznego szczegolnie ze nic wtedy nie zagracalo by mi biurka jak myslicie czy sam sc808 uciagal by Dt150/dt990pro? Zastanawiam sie glownie nad tymi 2 modelami na poczatek (okolo miesiac byly by podlaczone do integry ale wiem ze napewno nie zagraja gorzej niz zaporzyczone sluchawki od dziewczyny za ok 70pln) pozniej juz zainwestowal bym w AIM SC808 z tego co wyczytalem gra ona doac jasno co by moglo dac dobre polaczenie z DT990/DT150? (A przynajmniej tak mi sie wydaje) Chodzi mi glownie zeby uzyskac dobrze cieplo grajace sluchawki z jak najlepsza dynamiczna srednica ;) Bass jak dla mnie jest na 3 planie (1jak najlepsza srednica 2wygoda 3Bass)

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, whero napisał:

biorąc pod uwagę że dt990 nie mają dużo basu (a raczej mało w porównaniu z tonami wysokimi) w porównaniu z sąsiednimi modelami 770 880 ilościowo vs wypada 770>880>990 a jakościowo (szczegóły) 990>880>770

 

Dt990 edyszyn na ma sporo gory, choć dół też ma lecz nie dominuje.

990 pro maja bas dominujący, czasami łagodna V czasem ostra V

Wina jest mała powtarzalność, w zasadzie każdy model jaki słyszałem 990pro grał inaczej.

 

880 są linowe ale to bardziej dla koneserów muzyki niż basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

OK, znalazlem jeszcze AKG M220 pro za okolo 350pln (nowe,ori) co myslicie o tych sluchawkach czy warte sa uwagi ? Sam przeczytalem wiele pozytywnych recezji na ich temat, jednak pojawia sie tu pytanie jako zagraly by one z taka karta jak SC808 ?

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na ekoskórkowych padach m220 powinny się fajnie zgrać z SC808, pozostaje kwestia wygody, dla mnie nie byłyby to słuchawki na 2-3godzinne odsłuchy (małe i płytkie pady), nawet po wymianie padów na welurki od dt990. Ale ja mam duże i trochę odstające uszy, jeśli nie masz tego problemu to może być ok, zwłaszcza po zmianie padów. :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0


 

Godzinę temu, KrucaFix napisał:
OK, znalazlem jeszcze AKG M220 pro za okolo 350pln (nowe,ori) co myslicie o tych sluchawkach czy warte sa uwagi ? Sam przeczytalem wiele pozytywnych recezji na ich temat, jednak pojawia sie tu pytanie jako zagraly by one z taka karta jak SC808 ?

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

 

 


Z massdropa będziesz miał m220 pro za około 220 zł (przy wysyłce do PL, ale myślę że do GB podobnie będzie - pytanie tylko jak opłaty celne).

Posiadam je od niedawna i w niektórych kawałkach wygrywają ze wszystkim innym co mam (Fidelio L2 i Beoplay H6 rev2) z Aune X1S i Pleneu D. W cenie z massdropa to moim zdaniem bardzo dobry zakup. Do tego dosyć wygodne (wielkie uszy mogą trochę narzekać), lekkie. Jedynie izolacja słaba - jak wentylatory w PC mocniej się rozkręcą, to już odczuwam przy słuchaniu. Ale taki urok poltowartych.

 

Do jakości wykonania i materiałów można też mieć pewne zastrzeżenia, ale przy tej cenie ja jestem w stanie im to wybaczyć.

Jak z SC808 się sparują nie umiem powiedzieć, bo nie znam tej karty.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
 

 

Edytowane przez macio232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jak M220pro sie maja do DT990/DT150 w muzyce Folk Rock/Street punk/rock  ?  Dla przykladu podzuce moze kilka linkow z yt zeby bardziej nakreslic czego slucham 

czy tez cos spokojniejszego jak:

jak juz wczesniej pisalem glownie zalezy mi na cieplym graniu i wydobyciu gitary :) Glownie zastanawiam sie nad DT990+SC808 vs DT150(boje sie tylko ze przy slabej jakosci nagran punkowych moga niestety to spotegowac)+SC808 vs AKG M220pro+SC808(badz przy welurowych padach bym skusil sie na Nuforce uDAC3) jak myslicie ktora z tych 3 opcji bedzie najlepsza ? 

Ps. 

dodam ze z poczatku sluchawki beda podpiete do integry (okolo 1 miesiaca) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jeżeli dt990 pro (lub edition 250) to nie zasilisz ich porządnie Integrą .. co zauważysz dopiero przy porównaniu z mocniejszym źródłem jednak wciąż będą lepsze niż 150 - wziąłbym dt990 pro(/ lub skusiłbym się na edycję 600 ohm jeżeli budżet pozwala na nie i potem na odpowiedni wzmacniacz do nich...) i po miesiącu na coś w stylu smsl m2 (jeżeli ma być też przenośne) / coś jeszcze mocniejszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Panowie podczepię się pod wątek bo muszę ustalić jedną rzecz dla znajomego:

Pod DT 990pro 250ohm (chyba 600 to zbyt trudna sprawa) to co będzie lepsze: SMSL M2 PRO czy FiiO E10k ?

A może coś jeszcze innego? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Binambik napisał:

SMSL M2 PRO

 

 

jest wersja pro ?

i od razu dopiszę że smsl będzie lepszy (czysta moc wymagana do uciągnięcia ich ... nie bez powodu e10k jest rekomendowany "do 150 ohm" )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności