Skocz do zawartości

Pady do HE400S


Introverder

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie - macie jakieś doświadczenia z padami do HE400S.

 

Mam te z zestawu, które wyglądają jakby menel na nich jakiś miesiąc spał i nie zdejmował ich, żeby mu uszy nie marzły :P. Są to stockowe, welury. Wg mnie naprawdę niskiej jakości.

 

Ktoś wymieniał je, a jeśli tak na jaki model?

 

Nie wiem czy będę inwestować w coś drogiego, bo będę planował je raczej sprzedać.

 

Z tego co wiem i te okrągłe i owalne od Brainwavza nie będą pasować, ew. jak się pierścień wydłubie pewnie przymocowany na stałe  (zdemoluje te menelowskie pady),  to wtedy by się go dało przełożyć do innej pary, ale chyba te owalne Brainwavzy by trzeba b. rozciągać, a z kolei te z okrągłymi otworami Brainwavzy nie pasują wielkościowo..

 

Więc zastanawiam się czy jest jakaś alternatywa do tych firmowych, bo martwi mnie w nich to, że są raczej słabej jakości :/. Ale może inne odmiany niż welury są jednak lepiej jakkolwiek wykonane.

 

Osobiście patrzę i wyszukałem taki temat. Ktoś poleca FocusPady - jak rozumiem HiFimenowskie.. :

 

http://www.superbestaudiofriends.org/index.php?threads/hifiman-he400s-with-focus-pad-measurements.189/

 

To co mnie drażni jako trochę estetę w padach Brainwavza, że każdy (albo część) pojedyńczy jeden pad różni się od drugiego, więc ciężko dobrać dwa identycznie skrojone i bez marszczącej się gdzieś skóry. Z  tym, że to bardziej estetyka, choć czasem wiadomo chciałoby się, żeby pad był równo wszędzie naciągnięty i skrojony, by to było gładko rozciągnięte. Nie wiem czy to może mieć jakiś wpływ na jakość dźwięku, bo pewnie nacisk z każdej strony jest jednak podobny i nic raczej nie ucieka.

 

Zastanawiam się też czy ktoś się bawił w zakładanie innych padów niż oryginalne padów na HE400S.

 

Ew. mam jeszcze symetryczne hybrydy owalne "Foam Memory" od Brainwavza i może one by się dobrze nadały.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Introverder napisał:

... mam jeszcze symetryczne hybrydy owalne "Foam Memory" od Brainwavza i może one by się dobrze nadały.

Pewnie by się nadawały, tylko problem skąd wziąć ramki do nich. Żeby sprawdzić jak będą grały na tych padach i czy taka zmiana ma sens możesz przytrzymać te pady (bez ramek) i założyć żeby posłuchać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko jedna sprawa będzie - pewnie te co mam już do kosza będą musiały iść, bo juz ledwo są w jednym kawałku, choć może mała sprawa, bo wyglądają fatalnie - choć zawsze coś przykrywa driver i jeszcze da się użyć jakoś.. No i druga konsekwencja - rozumiem, że kołnierze na Brainwavzu trzeba będzie dość mocno rozciągać, więc już tej pary nie użyję z innymi słuchawkami np. może.

 

Oczywiście zostaje opcja kupna firmowych, choć po tych welurach obawiam się, że jakościowo też będą słabe :/. Ale jeśli to ma być na sprzedaż raczej, to w sumie nie ja będę się nad tym zastanawiał potem.

 

Ramkę bym musiał (w przypadku kupna niehifimenowych padów) - by nie kupować po nią specjalnie pary HiFimana - wyciąć i wypruć jakoś ze stockowych padów, bo każde pady są rozumiem bez niej.. Ew. kupić też pady hifimanowskie, co podwaja koszt powiedzmy.

 

A są jeszcze jakieś pady, które by pasowały lepiej niż Brainwavzy - innych firm np.?

 

W ogóle nie wiem czy nie przedobrzyłem z tymi padami, bo kupiłem też asymetryczne hybrydy (do Sonorous 6) myśląc, że są lepsze od symetrycznych hybryd Brainwavza, no i teraz nie mam pewności czy brzmienie poszło w dobrą stronę - mniej ucieka, dźwięki lepiej wykończone, ale czy mi się to bardziej podoba - nie jestem pewny. Czuję, że teraz to i tak trzeba by ostatecznie się przekonać o tym trzeba by kabel wreszcie zmienić, bo on poprawi ew. coś w brzmieniu, a pad je może co najwyżej zmienić, ale nie poprawić jak rozumiem.

 

Chodzi o to, że te asymetryki są bardzo głębokie - nie wiem czy nie za głębokie, na HE400S trochę bym się bał może je próbować zakładać, bo pałąk byłby poddany większym napręzeniom, choć może jest na nie przygotowany, ale nie ufam do końca temu plastikowi.

 

Ale to chyba trzeba spokoju - ja czasem chcę coś na już wiedzieć, a to nie zawsze tak działa. Nieraz walczę ze swoją niecierpliwością. Zasadniczo pobrzmiewania z tymi asymetrykami na Sonorous 6 mi nie przeszkadzają może jakoś bardzo, może po prostu czuję, że da się lepiej zabrzmieć na dole. Po prostu na tych padach bas nie ma zejścia myślę. No i jak bas mniej ucieka, to można lepiej się wsłuchać w to jak on brzmi pewnie.. Może spróbuję powrócić na chwilę do oryginalnych padów, by porównać i do symetryków.

 

Choć teoretycznie najpewniejsze pod względem dopasowania brzmienie zapewnia chyba pad firmowy (?).

 

Ale chyba z tych hifimenowskich zrezygnuję po tym jak czytam m.in. to:

 

"I just finished re-installing the original pads on my headphones so I felt compelled to write this review. Like everyone else, my Focuspads started coming unglued after 2 months. I tried applying some glue to fix it but now they're just completely unusable. The quality is shockingly bad. The improvements in sound (if any) weren't enough to justify the purchase. " ( i na amazon jest to najpopularniejszy negatywny wpis) :/ ..

 

Tragedia dosłownie jak czytam o JAKOŚCI nawet tych drogich focus padów (bo te stockowe są naprawdę b. słabej jakości):

 

https://www.amazon.com/HIFIMAN-FocusPad-Headphone-replacement-Earpads-leather/product-reviews/B00VV2ZUTW/ref=cm_cr_dp_d_hist_1?ie=UTF8&filterByStar=one_star&reviewerType=all_reviews#reviews-filter-bar

 

"I've only had these for two months and after the first month both of the earpads started to come apart. I naturally asked for a replacement, which to HiFiMan's credit, they promptly sent. However, here it is yet another month later and one of the earpads is coming apart yet again. I expect much better quality and craftsmanship from $40 earpads. I'm sending in one more request for a replacement, hopefully for the last time.

04/21/16
I have now gone through 4 replacements of these earpads
"

 

 

Podobno te skórzane od HiFIMana, to są jedyne przyzwoite od nich - w jeszcze akceptowalnej może cenie - jakieś 120 zł (+koszt wysyłki..)

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pomocy, ktoś zna pady, które by pasowały do HE400S, bo jak są pady za duże to też to głupio wygląda.. A jak za małe typu owalne Brainwavza, to niezbyt podoba mi się rozciąganie, które grozi uszkodzeniem łatwym padów..

 

Najbliższe są okrągłe XL-e od Brainwavza, ale mają za długi kołnierz, który bym musiał dać do krawca np., o ile by się podjął, jeślibym chciał równo przycięte.. A do tego jak patrzę po średnicy troszkę większe..

 

A jeszcze ten system obracania padem może powodować, że będzie czasem się pad opierał o widełki słuchawek, a tam są takie plastikowe słabe zaczepy i boję się, że to mogłoby się ułamać łatwo..

 

Są oczywiście hifimanowskie "shity", te to najlepiej pasują, ale nie chciałbym ich zakładać, bo mam o nich "niskie mniemanie" (cytując opinię Shreka o lordzie Farkłapie :] ). Plus do wyboru na razie mam jeszcze te prawdopodobnie nieco za duże XL-ki Brainwavza. Wielkość niestandardowa tych padów.. co z Hifimanami są same problemy, nie mówiąc o okropnym systemie mocowania padów ..

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności