Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Szumy Uszne


Frenchcore

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też słyszę delikatny pisk kiedy dłużej jest cicho, ale wiem, że to całkiem normalne. Każdy ma inną czaszkę i inny mózg, więc każdy słyszy inne "tło" albo "nudy mózgu" :) .

Swoją drogą to też jest podstawa do tego, co słyszą audiofile ponad pomiary. Otóż warto  pamiętać, że to, co odbiera mózg, nie musi pokrywać się z tym, co odbierają uszy. Mózg tak naprawdę może sobie wytworzyć dowolny dźwięk o niemal dowolnej częstotliwości i to bez udziału uszu. Sprawa z jednej strony ciężka, z drugiej fajna :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Tux napisał:

Swoją drogą to też jest podstawa do tego, co słyszą audiofile ponad pomiary. Otóż warto  pamiętać, że to, co odbiera mózg, nie musi pokrywać się z tym, co odbierają uszy. Mózg tak naprawdę może sobie wytworzyć dowolny dźwięk o niemal dowolnej częstotliwości i to bez udziału uszu. Sprawa z jednej strony ciężka, z drugiej fajna :D .

To właśnie jest coś co na naszym Forum nazywamy wygrzewaniem sprzętu ... ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, paratykus napisał:

To właśnie jest coś co na naszym Forum nazywamy wygrzewaniem sprzętu ... ;)

 

No niby tak, ale nie do końca się zgadzam :) . Faktycznie fizyczne zużycie membran to co innego, niż przyzwyczajenie do określonego grania. Ja jednak chciałem tu napisać, że jeśli chcemy analizować dźwięk, to może być i tak, że słyszymy to, co chcemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tux napisał:

 

No niby tak, ale nie do końca się zgadzam :) . Faktycznie fizyczne zużycie membran to co innego, niż przyzwyczajenie do określonego grania. Ja jednak chciałem tu napisać, że jeśli chcemy analizować dźwięk, to może być i tak, że słyszymy to, co chcemy.

Dla mnie jest to rzecz "spoko".

Czy może być coś fajniejsze od faktu, że mogę słyszeć to co chcę i jak chcę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, paratykus napisał:

Dla mnie jest to rzecz "spoko".

Czy może być coś fajniejsze od faktu, że mogę słyszeć to co chcę i jak chcę ?

 

Pieniądze wydane na sprzęt ;) . Psychologia też wpływa na mózg, więc może być i tak, że ktoś tłumaczy sobie zakup kolejnych słuchawek.

Kurde, z jednej strony pogoń za zającem, z drugiej czysta fizyka. To dopiero zagwostki :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, all999 napisał:

Cierpię na szumy uszne od jakichś pięciu lat. U mnie przyczyną jest dyskopatia odcinka szyjnego. Z czasem się przyzwyczajasz, ale najpierw wydajesz fortunę na lekarzy.

Mózg w końcu uczy się "wycinać" szum, ale ten zawsze się pojawia w ciszy. Szum i okazjonalnie piski. Ja od kilku lat nie słyszałem czarnego tła.

 Mam to samo, spróbuj położyć się na twardym podłożu na plecach powinno pomóc, mi pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumy uszne. Czesto powstają po urazie akustycznym. U mnie tak bylo. Raczej nie do zwalczenia. Przyzwyczaiłem się i da się z tym żyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
6 minut temu, Saiya-jin napisał(a):

Trader24 (czy jak on się tam zwie) mówił gdzieś, że miał ten problem i dopiero jakiś nastawiacz kręgosłupa z Kanady go z tego wyleczył. Może spróbuj zapytać typa.

🤦‍♂️ Trader21 czyli Cezary Głuch. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności