Skocz do zawartości

Szumy Uszne


Frenchcore

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, bakus1233 napisał:

A potraficie świadomie wywołać szum w uszach na parę sekund? Ja tak potrafię, ale w sumie nie wiem czym to jest spowodowane i czy inni też tak mają :D

hm to chyba jak Dorcie kupowałeś to tak miałeś:lol:

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jeśli nikt czegoś takiego nie kojarzy, to jeszcze bardziej się zastanawiam co to może być.

 

Trudno mi to wytłumaczyć, bo robię to automatycznie na zawołanie i słyszę w głowie taki szum, albo coś podobnego jak np na filmie gdy ktoś nurkuje pod wodą. Ciekawi mnie po prostu co to jest, może kiedyś znajdę o tym jakiś artykuł. 

 

Miewam też paraliże senne, ale jak o to pytam ludzi, to częściej kojarzą i nawet mi mówią, że sami tak mają ;)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bakus1233 napisał:

Hmm, jeśli nikt czegoś takiego nie kojarzy, to jeszcze bardziej się zastanawiam co to może być.

 

Trudno mi to wytłumaczyć, bo robię to automatycznie na zawołanie i słyszę w głowie taki szum, albo coś podobnego jak np na filmie gdy ktoś nurkuje pod wodą. Ciekawi mnie po prostu co to jest, może kiedyś znajdę o tym jakiś artykuł. 

 

Miewam też paraliże senne, ale jak o to pytam ludzi, to częściej kojarzą i nawet mi mówią, że sami tak mają ;)

 

Wiem o co ci chodzi, taki szorstki dźwięk przy tym jest, jak przy łamaniu kości w filmach/Mortal kombat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bakus1233 napisał:

A potraficie świadomie wywołać szum w uszach na parę sekund? Ja tak potrafię, ale w sumie nie wiem czym to jest spowodowane i czy inni też tak mają :D

Ja tak mam, gdy utrzymam je dłużej (ok minuty) to lepiej słyszę :D

Przyczyną jest prawdopodobnie przerost jakiegoś mięśnia szczątkowego, analogicznie do umiejętności poruszania uszami. 

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumy uszne mogą być powodowane np. "nudzeniem się" mózgu . Nawet chwila ciszy czasami wystarczy, żeby zacząć słyszeć pisk albo szum. Zmysł słuchu działa cały czas i jakoś trzeba kompensować ciśnienie akustyczne (jeden z powodów).

W bardzo dużym uproszczeniu, mózg stara się dostosować zerowy poziom odczuwanej głośności do ciśnienia, ale czasami głupieje, np. na koncercie. Bywa i tak, że słuch mamy wyczulony na tyle, że słyszymy krew przepływającą przez głowę albo inne dźwięki generowane przez samo ciało.

Jeśli dźwięk pojawia się raz na jakiś czas albo jest zawsze ale znika po usłyszeniu czegoś, nie mamy czym się martwić. Tak samo, jeśli tylko raz na jakiś czas zwracamy na to zjawisko uwagę. Warto zwrócić uwagę dopiero, jeśli słychać to zjawisko regularnie i nie daje ono normalnie funkcjonować.

Należy też pamiętać, że każdy ma inną budowę ciała i każdy inaczej słyszy przepływ krwi przez uszy, niektórym też czasami chrupnie staw przy poruszaniu jakąś częścią ciała. Próba ruszenia uszami (napinanie mięśni twarzy) czasami wywołuje też ruszenie woskowiny w uchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Superata napisał:

Tak, ale zależy to od tego co palę.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

... uważaj na niego dziewczyny kolego, uważaj na niego... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Spawn napisał:

Panowie, to co slyszycie to nic innego jak https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Stosunek_sygnału_do_szumu jak zdejmiecie sluchawki to sie Wam polepszy ;)

Wątpię, chyba w nogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, retter napisał:

Zapewne jest to związane z ciśnieniem, czyli przekroczeniem jakiegoś poziomu natężenia dźwięku. 

sugerujesz że koledzy przekraczają barierę dźwięku?

 

a moze \\\\;

http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/sygnaly-ciala/o-czym-swiadcza-szumy-uszne-jakie-choroby-moga-byc-przyczyna-szumow-us_41352.html

 

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10/21/2017 o 23:32, Tux napisał:

Szumy uszne mogą być powodowane np. "nudzeniem się" mózgu . Nawet chwila ciszy czasami wystarczy, żeby zacząć słyszeć pisk albo szum. Zmysł słuchu działa cały czas i jakoś trzeba kompensować ciśnienie akustyczne (jeden z powodów).

W bardzo dużym uproszczeniu, mózg stara się dostosować zerowy poziom odczuwanej głośności do ciśnienia, ale czasami głupieje, np. na koncercie. Bywa i tak, że słuch mamy wyczulony na tyle, że słyszymy krew przepływającą przez głowę albo inne dźwięki generowane przez samo ciało.

Jeśli dźwięk pojawia się raz na jakiś czas albo jest zawsze ale znika po usłyszeniu czegoś, nie mamy czym się martwić. Tak samo, jeśli tylko raz na jakiś czas zwracamy na to zjawisko uwagę. Warto zwrócić uwagę dopiero, jeśli słychać to zjawisko regularnie i nie daje ono normalnie funkcjonować.

Należy też pamiętać, że każdy ma inną budowę ciała i każdy inaczej słyszy przepływ krwi przez uszy, niektórym też czasami chrupnie staw przy poruszaniu jakąś częścią ciała. Próba ruszenia uszami (napinanie mięśni twarzy) czasami wywołuje też ruszenie woskowiny w uchu.

Byłem w komorze bezgłośnej u siebie na wydziale na PW. Muszę potwierdzić wszystko powyższe -> idealnie słyszałem jak mi krew pulsuje w skroniach, przełykanie, oddech, a nawet szelest bawełnianej koszulki (w takich warunkach prawie jak ortalion szeleściła). Zaczęło mi po 40 sekundach dzwonić w uszach i było to nieprzyjemne. Kosmonauci po powrocie na Ziemię też mają problem z hałasem, a to dlatego, że tam też zdecydowanie mniej bodźców do uszu dociera, zwłaszcza w skafandrze na spacerze kosmicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpię na szumy uszne od jakichś pięciu lat. U mnie przyczyną jest dyskopatia odcinka szyjnego. Z czasem się przyzwyczajasz, ale najpierw wydajesz fortunę na lekarzy.

Mózg w końcu uczy się "wycinać" szum, ale ten zawsze się pojawia w ciszy. Szum i okazjonalnie piski. Ja od kilku lat nie słyszałem czarnego tła.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, all999 said:

Cierpię na szumy uszne od jakichś pięciu lat. U mnie przyczyną jest dyskopatia odcinka szyjnego. Z czasem się przyzwyczajasz, ale najpierw wydajesz fortunę na lekarzy.

Mózg w końcu uczy się "wycinać" szum, ale ten zawsze się pojawia w ciszy. Szum i okazjonalnie piski. Ja od kilku lat nie słyszałem czarnego tła.

no laptopy i komórki to zło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety słyszę "high pitch" jak jest cicho, czasami nie mogę przez to zasnąć, bo zaczynam się na tym pisku skupiać, dowiedziałem się, że ma to jakieś podłoże patologiczne. Podejrzewam, że ma to duży związek z głośnym słuchaniem muzyki od lat na słuchawkach, i pracą niekiedy na bakier z normami BHP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem sam :)

Wykluczyłem także ciśnienie jako przyczynę tego zjawiska, czasami przy wysokim, słyszę puls w prawym uchu, ale to normalne podobno. Idzie z tym piskiem żyć za dnia gdzie dźwięki tła mają duże nasilenie, w nocy trochę gorzej. Pozdrawiam Wszystkich cierpiących na to....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności