Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne i wzmacniacz do 2000+/-


darkadi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem amatorem jeżeli chodzi o dzwięk ze średniej/wyższej klasy słuchawek i nie miałem do tej pory żadnej możliwości przetestowania/styczności z takimi produktami. Poszukuję zestawu stacjonarnego do słuchania przy komputerze, wzmacniacz(o ile będzie potrzebny) oraz słuchawki. Oprócz jakości dzwięku priorytetem jest komfort, albowiem słuchawek będę używał przez kilka godzin dziennie. Przez bardzo długi czas używałem CAL! podłączonych do komputera, obecnie są to dokanałowe ZH-DX200-CT Carbo Tenore.

Słuchawki podłączone są do płyty głównej, w której znajduje się układ " ALC1220 120dB SNR HD Audio with Smart Headphone Amp ". 

 

Gatunki, których słucham to głównie elektronika, deep house, jazz, pop, nu-disco, funk oraz czasem rock. Muzyki słucham przez Tidal Hi-Fi / foobar. 

 

Słuchawki, nad którymi się zastanawiam to:

 

- Meze 99classics

- HD600/650

- Fidelio x2

- AQ NightHawk

- dt770/dt990 

 

Wzmacniacz:

 

- iFi iDSD nano (dac/amp) 

- Magni3 (amp) +Modi2?

 

Kwota, którą mogę przeznaczyć na zakup zestawu nie jest sztywna aczkolwiek wolałbym się ograniczyć do tej podanej w tytule tematu. 

Chciałbym się dowiedzieć czy zakup w/w słuchawek wiąże się z zakupem wzmacniacza? czy mogę ich słuchać wprost z integry? Jeżeli wzmacniacz będzie tu potrzebny to czy podane wyżej propozycje sprawdzą się czy jest coś lepszego do dostania w tej kwocie? .  Czy DAC będzie potrzebny czy wystarczy sam wzmacniacz? 

Dodam, że do obecnej integry podłączony jest również zestaw monitorów pylon pearl napędzanych przez starego radmora5102. (o ile ma to jakiekolwiek znaczenie przy wyborze DAC/AMP?).

 

 

Cały zestaw zamierzam kupić w ciemno, w utworach nie zamierzam doszukiwać się niuansów, nie poszukuję analitycznego brzmienia, chcę czerpać przyjemność z słuchania bez wgłębiania się w super szczegóły, zależy mi na dynamice oraz muzykalności, będzie to mój pierwszy mniej-lub-bardziej profesjonalny zestaw, który zapoczątkuje moją przygodę ze sprzętem audio :)

 

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności