Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test słuchawek FiiO F9


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Topowe doki FiiO.

 

F9 to najnowsze słuchawki FiiO, a zarazem flagowy model w portfolio chińskiej marki. Hybrydowa i trójprzetwornikowa konstrukcja została wyceniona na 499 zł i ma oferować bogate brzmienie oraz wzorową ergonomię.

 

FiiO ostatnimi czasy rozbudowuje autorską serię słuchawek dokanałowych. Przetestowaliśmy już tanie FiiO F3, jak i model pośredni F5 – oba te produkty stanowią świetne oferty w swoich przedziałach cenowych. Za sprawą modelu F9 producent wspiął się wyżej, ale nadal nieprzesadnie – to w końcu słuchawki wyposażone w dwa przetworniki armaturowe i jeden dynamiczny, wyceniane na poziomie wielu słuchawek z pojedynczymi przetwornikami. Czyżby hit?

 

http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenzja-fiio-f9/

 

28.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kabelki i gniazda to nie tylko mój problem. Czy Fioo bedzie wymieniać sprzęt ? Bo zamiana kabli zwykłych na balans jest utrudniona.

 

@maciux mogą być pianki Snab ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianki Comply dużo dają. Maciux ma rację. Dźwięk stał się mniej techniczny, lekko cieplejszy. I angażujący. Snabki są fajne ale nie trzymają "zgniecenia" ani chwili. W przeciwieństwie do Comply, które dopiero po włożeniu do ucha zaczynają wracać do poprzedniego wyglądu. Znacznie tańsze jednak te Snaby.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety to problem wielu pianek termoaktywnych. Zauważyłem, że te bardzo szybko rozprężające się zazwyczaj mniej wpływają na brzmienie od Comply, ale ich zakładanie jest bardzo problematyczne. Widać to też na oko - są mniej porowate, ciemniejsze i gęstsze. Do tego trafiają nawet do zestawów z drogimi słuchawkami.

 

Z F9 korzystam ostatnio codziennie - także ze smartfonem. Od paru dni sprawdzam je w "wersji Bluetooth" z adapterem Astell&Kern XB10 podłączone pod 2,5 mm - również bardzo dobre rezultaty. Gniazda MMCX też jakby się bardziej wyrobiły, wypinanie kabla nie wymaga już łamania paznokci ;)

 

Ciekawi mnie jak będzie z F9 Pro, mam nadzieję, że uda się je porównać. Oby nie zrobili z nich żyletek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2017 o 21:47, maciux napisał:

Niestety to problem wielu pianek termoaktywnych. Zauważyłem, że te bardzo szybko rozprężające się zazwyczaj mniej wpływają na brzmienie od Comply, ale ich zakładanie jest bardzo problematyczne. Widać to też na oko - są mniej porowate, ciemniejsze i gęstsze. Do tego trafiają nawet do zestawów z drogimi słuchawkami.

 

Z F9 korzystam ostatnio codziennie - także ze smartfonem. Od paru dni sprawdzam je w "wersji Bluetooth" z adapterem Astell&Kern XB10 podłączone pod 2,5 mm - również bardzo dobre rezultaty. Gniazda MMCX też jakby się bardziej wyrobiły, wypinanie kabla nie wymaga już łamania paznokci ;)

 

Ciekawi mnie jak będzie z F9 Pro, mam nadzieję, że uda się je porównać. Oby nie zrobili z nich żyletek.

Ja to się strasznie wciągnąłem w Aune E1 (Dzieki All999 !). Moze mniej ergonomiczne ale łatwiejsze w transporcie do pracy i do schowania. Ale nie zapominam o F9. Obie pary używam na piankach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś słyszał/porównywał z F9 takie Pionki - Pioneer SE-CH5T ?

https://uptone.pl/hifi/pioneer-se-ch5t-maxi-hi-res-w-mini-sluchawkach/

 

Cena nawet niższa niż F9. Może to bardziej jak FH1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powiem szczerze, że łamałem się ze dwa miesiące temu, bo w x-komie były w promo za 449 złociszy. To serio dobra cena za 3 driverowe słuchawy znanej marki (chociaż w obliczu KZ ZS6 może już nie aż tak atrakcyjna)... ale potencjalne trochę niespójne granie Vką i ta okrutnie nonameowa obudowa ostatecznie sprawiły, że wstrzymałem rękę. I skończyłem z FLCkami...

 

A jak w funkcji czasu koledzy oceniają? Jak się troszkę wygrzeją, to prezentacja robi się bardziej spójna, czy dalej czuć rozbicie na dd i armaturę?

Edytowane przez mx19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności