Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Uniwersalne do 2000


Dawid-SS

Pytanie

Cześć,

Szukam słuchawek do playera, nausznych, wygodnych do dłuższych odsłuchów, nie męczących fizycznie ale i nie męczących muzyką. Bania mi już pęka od recenzji... Player to skromny X5 III, w przyszłości coś go wspomoże, chociaż wolałbym nie :P 

 

Plan był na T90, potem kolejny na AQ NH. 

 

Proszę nie piszcie że robię mezalians kupując do tak słabego playera słuchawki za 2k, no tak, to prawda, tylko większy skok jakościowy jest przy takiej konfiguracji aniżeli przy odwrotnej.

 

Muzyka: Wszystko, od 25lecia trójki, Michael Buble, Metallica, Korn, Rob Zombie, nawet Gang Albanii. Czyli repertuar muzyczny jest szeroki, ciężko więc wybrać te jedyne słuchawki które zagrają wszystko, a pewnie takich nie ma. Nie jestem zniechęcony do żadnej marki w sumie (no może do Senków trochę). 

 

Pomożecie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie tyle co mezalians to szykujesz sobie szok, T90 są jasne znane z ostrości tną jak katana samuraja znowu AQ NH ciepłe ciemne w zasadzie odwrotność T90.

 

X5iii jeśli co pasuje okej, ale posłuchaj innych dapów bo może się okazać że nie tego szukasz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli AQ NH Ci się podobały, to podobne granie, ale zamknięte i mobilne, oferują Master & Dynamic MH40 w wersji ze skórzanymi padami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

http://www.mp3store.pl/article/oppo-pm-3-black-sluchawki-planarne-ean.5060253540123,2015410327754161327.html
Spokojnie się wytargujesz do 2k, tylko musisz podejść stacjonarnie.
http://www.mp3store.pl/article/audio-technica-ath-m70x-ean.4961310125462,2015560373690110208.html
http://audiomagic.pl/sennheiser-sluchawki-nauszne/sennheiser-momentum-2-over-ear
Jedne z lepszych sennków dostępnych w sprzedaży. Baaardzo fajne.
http://audiomagic.pl/sluchawki-nauszne/meze-99-classic?from=listing
Jest jeszcze wersja NEO, tańsze o 500zł ale ciut inaczej gra i wygląda biednie(j).
http://www.mp3store.pl/article/denon-ah-mm400-ean.4951035054659,2014071288654140851.html
Jedni lubio, drudzy nie lubio. Ja tak lubio-nie lubio, ale bardziej lubio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja przekornie polecę AKG K550mkII. 

Pójdą ze wszystkiego, granie uniwersalne, wygodne i odsprzedawalne.

Na pewno warto się z nimi zapoznać - jeśli nie podejdą, to masz pewność, że T90 będą chudsze i może być jeszcze słabiej.

Do listy dorzuciłbym B&W P5/P7 - komplementarne granie, ale nie wiem, czy nie wolałbym PM3.

MOE - dla mnie ok, ale mocno walą basem (dobrym basem, dla mnie po prostu jest go za dużo).

I na koniec wisienka - R70x -> 470Ohm, a kurde grają z Clipa :) . Z FIIO pójdą dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cześć.

Mam podobny dylemat co Dawid-SS. Dawidzie przepraszam, że wcinam się w twój temat, ale może coś z moich wniosków Ci się przyda. Mój DAP to X5 I. Też potrzebuję wygody i uniwersalności i ponad to równego, naturalnego pasma. Wolę otwarte, ale zamkniętych nie przekreślam. Słuchałem dotychczas:

HD600 - równe, neutralne granie ale brakowało mi trochę dociążenia niskiej średnicy.

HE400i - piękny sopran i reszta też super.

AQ NH - wszystko OK, ale ten specyficzny pogłos było słychać. Były niewygrzane.

Chciałbym posłuchać jeszcze AT R70x i PM3. Pytanie jest takie: Czy taki DAP jak X5 poradzi sobie z tak "poważnymi" słuchawkami jakie biorę pod uwagę, a zwłaszcza z planarami ?

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 godzin temu, retter napisał:

Nie tyle co mezalians to szykujesz sobie szok, T90 są jasne znane z ostrości tną jak katana samuraja znowu AQ NH ciepłe ciemne w zasadzie odwrotność T90.

 

X5iii jeśli co pasuje okej, ale posłuchaj innych dapów bo może się okazać że nie tego szukasz.

Zmiany DAPa nie planuje, ten który posiadam musi wystarczyć, kosztował rozsądne pieniążki i niech tak pozostanie, granie i funkcjonalność mi pasuje. 

 

Jeżeli chodzi o słuchawki, to wybieram raczej "duże kulfony" bo słuchać tego będę tylko w domu, często z laptopa(DAP w roli DAC/Wzmacniacz). Nie zależy mi na mobilności, tylko na wygodzie, żebym mógł położyć się na łóżku i odpłynąć słuchając muzyki(nie zrozumcie mnie źle, wiem że każdy inaczej pojmuje jakość i dla kogoś fiio x5+słuchawki za 2tys to G.... nie granie i trzeba mu toru za kilkanacie tysi żeby "odpłynąć", wiem jakie są możliwości i moje ograniczenia). Skupiam się też w kwestii ceny żeby jednak było to mniej jak 2000. Czytałem recenzje T90(najbardziej mi pasują z opisu Piotra Ryki), ale boje się o moc która należałoby dostarczyć a którą FIIO posiada, bo to jakieś skromne 20-30mW(nie jest to mało, ale basu na klatę nie będzie), kolejną recenzją były NH, w której Piotr może troszkę popłynął i się rozmarzył(ale to wg mojego odbioru), ale mimo to dość fajnie opisał że nie trzeba cudu by grały. No i Mezze 99, te mnie też zainteresowały, ale odpycha mnie ich wygląd(no ale to kwestia drugorzędna). 

 

Nie chce tu pisać elaboratów a już mały wyszedł, bardzo dziękuje za tak liczne propozycje, poczytam recenzje(najlepiej jednego człowieka jak są) o tych propozycjach i muszę na coś się zdecydować.

 

Jeżeli zdecyduje na T90 to w przyszłości będę robił lampę (mam części już na jedną i kiedyś ja poskładam). DAP zostanie, nie mam szczególnych wymagań co do sprzętu tego typu, wole większe pieniądze ulokować w Car Audio lub sprzęt stacjonarny, lub swoje inne hobby. 

 

2 godziny temu, hemi napisał:

Cześć.

Mam podobny dylemat co Dawid-SS. Dawidzie przepraszam, że wcinam się w twój temat, ale może coś z moich wniosków Ci się przyda. Mój DAP to X5 I. Też potrzebuję wygody i uniwersalności i ponad to równego, naturalnego pasma. Wolę otwarte, ale zamkniętych nie przekreślam. Słuchałem dotychczas:

HD600 - równe, neutralne granie ale brakowało mi trochę dociążenia niskiej średnicy.

HE400i - piękny sopran i reszta też super.

AQ NH - wszystko OK, ale ten specyficzny pogłos było słychać. Były niewygrzane.

Chciałbym posłuchać jeszcze AT R70x i PM3. Pytanie jest takie: Czy taki DAP jak X5 poradzi sobie z tak "poważnymi" słuchawkami jakie biorę pod uwagę, a zwłaszcza z planarami ?

Pozdrawiam.

 

Nie ma problemu, zawsze to i inne propozycje, a temat jest otwarty dla każdego kto ma coś sensownego do wniesienia :) 

 

P.S. Sorry ale w grę wchodzą tylko nowe słuchawki, nie interesują mnie używki.

Edytowane przez Dawid-SS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, hemi napisał:

Cześć.

Mam podobny dylemat co Dawid-SS. Dawidzie przepraszam, że wcinam się w twój temat, ale może coś z moich wniosków Ci się przyda. Mój DAP to X5 I. Też potrzebuję wygody i uniwersalności i ponad to równego, naturalnego pasma. Wolę otwarte, ale zamkniętych nie przekreślam. Słuchałem dotychczas:

HD600 - równe, neutralne granie ale brakowało mi trochę dociążenia niskiej średnicy.

HE400i - piękny sopran i reszta też super.

AQ NH - wszystko OK, ale ten specyficzny pogłos było słychać. Były niewygrzane.

Chciałbym posłuchać jeszcze AT R70x i PM3. Pytanie jest takie: Czy taki DAP jak X5 poradzi sobie z tak "poważnymi" słuchawkami jakie biorę pod uwagę, a zwłaszcza z planarami ?

Pozdrawiam.

 

Poradzi, ale PM-3 nie zagrają wybitnie. One potrzebują prądu, ale z samego dapa pokroju x5 jest już satysfakcjonująco. W parze z Aune B1 w moim przypadku dopiero pokazały na co je stać. Nie wiem tylko jak z synergią, PM-3 z FiiO X5iii mi się średnio podobały, nie najlepsza synergia. Jeśli jesteś zwolennikiem otwartych i słuchałeś dotychczas tylko otwartych, Oppo mogą Cię rozczarować. Tworzą duże źródła pozorne, ale scena jest raczej kameralna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 minut temu, Noah napisał:

Pomyslalbym nad Pandorami VI, swietne sluchawki i graja nawet z kartofla

Albo Sonorusami III. Kwestia, czy OP woli dużo szkła, czy dużo mięsa w muzyce ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moim zdaniem VI kłócą się z podstawowym założeniem tematu - nie są uniwersalne. To samo T90. To są wyczynowe słuchawki, nie da się na nich słuchać ani długo ani wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeszcze może zapytam inaczej:

Jakby zostawic zasilanie czyli fiio, zostawic uniwersalność w jakimś stopniu, zostawic duże nauszniki i wygode a powiedzieć: słuchawki których będę słuchał 2h dziennie które dostarczą nam dużo frajdy z słuchania? Ułatwi to wybór słuchawek czy utrudni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ani ułatwi ani utrudni, bo tu i tak większość (albo każdy) ma bardzo prywatne zdanie o takich słuchawkach, jakich potrzebujesz :).

Ja na przykład powiem, że Sonorusy III na padach HM5 by zapewne podpasowały, ale tego raczej nikt nie potwierdzi, bo chyba nikt ich tyle co ja nie słuchał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 minut temu, Dawid-SS napisał:

Jeszcze może zapytam inaczej:

Jakby zostawic zasilanie czyli fiio, zostawic uniwersalność w jakimś stopniu, zostawic duże nauszniki i wygode a powiedzieć: słuchawki których będę słuchał 2h dziennie które dostarczą nam dużo frajdy z słuchania? Ułatwi to wybór słuchawek czy utrudni?

Jak dwie godziny dziennie to Musical Fidelity MF100 (zamknięte) lub MF200 (półotwarte) wedle preferencji. Z angielskiego amazona za odpowiednio 35 lub 45 funtów, a jak ci zależy na czasie to do 2 dni dostaniesz ale kosztuje to jeśli pamięć mnie nie myli 11 funtów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

X5 III plus Oppo pm 3 to zły pomysł, wiem bo mam. Jest to marnowanie potencjału zarówno słuchawek jak i dap-a, po prostu brak synergii...

Za to wypożyczyłbym pod FiiO x5 III słuchawki Fostexa th 610, u mnie był jeden problem w tym połączeniu, lekko sybilowały aleeee słuchałem tylko po WiFi ze Spotify więc może z lepszej jakości plikami nie byłoby tego problemu. Jak nastawiasz się ma pozostanie z fiołkiem to odsłuch th 610 uważam za obowiązkowy.

nie będzie synergii między fiio x5 III a sonorous III, będzie okrutny i nachalny jazgot na średni oraz całkowicie wycięty niski bas, zły kierunek!

Edytowane przez Adam 76
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spotkałem się z opiniami że X5 3rd jest cyfrowy tj. brzmi cyfrowo, dlatego po przeczytaniu opinii na temat AQ NH stwierdziłem że skoro Piotr opisał je mianem analogowych to może warto spróbować połączyć te dwa światy. Jestem obecnie bez słuchawek bo doków za 100zł nie można nazywać słuchawkami. Kiedyś kiedy nie było tyle słuchawek i posiadałem dużo słuchawek od ludzi mogłem sobie testować, słuchać, zmieniać kable itd. Dziś słuchawek jest więcej, dużo więcej różnych firm, mało mi znane, ciężko wybrać coś co zainteresuje mnie patrząc tylko na recenzje i obrazki w necie. 

 

Pamiętam czasy radości muzyki z 16gigowego cowona i7 połączonego z ATH-ES7, ale to dawało czadu i frajdy z słuchania muzy, czy też SOHA 2 z innymi słuchawkami a chociażby stonowane i niczym nie wybijające się Tonsile SD(426 chyba). To były inne czasy, dziś sprzęt poszedł do przodu tylko na tyle do przodu i na tyle długo nie miałem z nim styczności, że zapragnąłem mieć coś, coś co będzie w miarę uniwersalne(grajek) i zagra chociaż trochę namiastką życia, ale nie zmęczy mnie noszeniem i jazgotem. Wybór padł na Fiio 5 3rd czego nie żałuje bo mając 2 karty 256 GB zabieram całą muzykę z sobą w gęstwince(akceptuje błędy i wady tego fiio i wydały mi się po prostu rozsądkiem w tej cenie). Teraz trzeba słuchawki, głownie do domu/hotelu/stacjonarnie. Większość czasu obracałem się w Car audio, wiem jak grają systemy za 1tys, 10tys, 100tys zł czy nawet € i znam ich wady i zalety, myślę że i słuchawki też jakieś znajdę i jakoś zaakceptuje wady i zalety lub kupie inne. Jeden sklep w Szczecinie jest chyba tylko w którym mógłbym czegoś posłuchać, tophifi. Ale słuchawek raczej za wiele nie mają i kolejna kwestia wygrzanie. NH potrzebują dużo czasu, a meze prawie w ogóle no i tu nasuwa się pytanie, jak posłuchać aby było dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mój głos na B&O H6v2, lekkie i wygodne, łatwe w napędzeniu. Jeśli Fiio wypycha średnice i gra lekko ciepło to powinno być bardzo dobrze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, Dawid-SS napisał:

Hifimany he400i można teraz mieć za 1900zł a nie 2600, może warto pomyśleć? Chyba że player im rady nie da...

Osobiście polecam 400s, 400i są chude i nudne. Jedyne czym nadrabiają to sporo większą sceną, ale reszta jest sporo imo gorsza.
400s i 400i powinny puść z DAP'a, ale cudów bym się nie spodziewał. Z Kannem 400s łapią niesamowitą synergie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Widzę że tyle ile opinii tyle słuchawek :( 

 

To może z innej beczki, może ktoś z forum chce wypożyczyć swoje słuchawki, oczywiście zapłacę za kuriera i wpłacić mogę kaucje za słuchawki. Co mnie interesuje to wszystkie wymienione w tym wątku, no i może jeszcze Fostex TH610 które niestety ale wykraczają poza budżet i to dość sporo... 

P.S. A może zejść z ceną na ziemię i wybrać bardziej adekwatne do tego grajka szumofony typu ATH-MSR7?

Edytowane przez Dawid-SS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności