Skocz do zawartości
  • 0

słuchawki do METALU - głównie symfoniczny / thrash / death / viking metal


retter

Pytanie

Słuchawki do METALU - głównie symfoniczny / thrash / death / viking metal.

 

Na dziś ten gatunek słucham na dt990 bo mają sporo detali, powietrze, mięso, sporo średnicy jak na dt990 (gitary, wokal), barwne, dobrze jak by miały jakąś przestrzeń.

Czy będą zamknięte (ale i wtedy składane oraz nie będą mocno wymagające) czy półotwarte jak dt990 na razie bez znaczenia szukam pomysłów.

Nie mogą być CIEMNE, mocne V, góra sypiąca szkłem, sterylne

Budżet powiedzmy do 1k

 

Z wokół usznych jedynie co jakoś mi się rzuciło w oczy to Focal Listen, TH610  ale mogą być też BossHifi B8 HiFi (po modach bo tak to ciemne), philpsy x2,

Z dokanałowych też może coś być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Grado seria E mi nie pasuje, choć 225e nie słuchałem.

 

@Jaworrr dlatego podałem na początku BossHifi B8, ogólnie budowa więc tłumienie podobne a głośnik wiadomo może być różnie.

Ale pomyśle najlepiej jak bym posłuchał ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Eeee
Zamknięte, tłumiące, nie jazgotliwe na górze i lepsze od 990 do metalu ?
Do 1000 zł ?
Idą święta to może Mikołaj coś nowego rewolucyjnego nam na rynek rzuci :-P

Moim zdaniem nie ma tak długo jak nie bedzie jakiejś turbo hiper okazji w komisie.

Można liczyć na jakieś dokanałówki najwyżej.
Może flc 8 ?
Trinity mastery w komisie widzialem, opinie o nich mieszane ale cena niska.
Ja nie słyszałem ich.

Chyba że ultrasone 900 lub inny model w okazyjnej cenie ale to bardzo specyficzne granie i znutowane.
Czasem zachwyca czasem odrzuca.

Nie ma łatwo.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie miałem pisać, że chyba do 1k to nawet używki spełniającej wymogów się nie znajdzie. Może Beyery DT770 32-omowe i samemu zawiasy wmontować do złożenia :D
Są jeszcze Focale Spirit Pro/Classic, ja chyba Pro słuchałem i baaardzo fajnie metal grały, ale dużo negatywnych opinii nt. wykonania.
Z tłumiących są jeszcze Amperiory - na kabelku posrebrzanym prawdziwe bestie.

 

Jeszcze B&O znalazłem, 180 euro za nie to taka cena, że aż sam się zastanawiam :D
https://www.amazon.de/Bang-Olufsen-Generation-Over-Ear-Kopfhörer-schwarz/dp/B01B45RTSK

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 minut temu, bachankas napisał:

Jeszcze B&O znalazłem, 180 euro za nie to taka cena, że aż sam się zastanawiam :D

https://www.amazon.de/Bang-Olufsen-Generation-Over-Ear-Kopfhörer-schwarz/dp/B01B45RTSK

Już były tu wymieniane ;).

Za taką cenę to ja swoje w komisie sprzedaję :P.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0



Jeszcze B&O znalazłem, 180 euro za nie to taka cena, że aż sam się zastanawiam
https://www.amazon.de/Bang-Olufsen-Generation-Over-Ear-Kopfhörer-schwarz/dp/B01B45RTSK


Ostatnio były na amazon.de za 169 Euro, pochwaliłem się że biorę i ktoś twierdził, że to żadna okazja, bo po 150 Euro można je bez problemu wyrwać. Ja takich nie znalazłem (nowych), ale może nie umiem szukać...

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

B&O H6v2 to bardzo dobra opcja, ale z tłumieniem u nich tak sobie. Może B&W P7? PM-3 faktycznie są trochę za łagodne w brzmieniu, za przyjemne. TH610 to dobra opcja ale stacjonarna.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To ile na hełmofony 1,5k może 2k ziko? Czy tyle ile TH610 i temat zamknięty.1k tak z czapy bo nie chce skreślać takich bosshifi b8.

 

Tak myślałem nad dt770 ale to nic innego jak zamknięte dt990 które znam.

Jak z tłumieniem dt770???

 

Tak sobie myślę nad MOMKAMI i Amperiorami w droge dobre w domu słabe. Czemu jedne bo mam dwie pary teraz i chce to zminimalizować.

 

FCL8, Ety xr sr słuchałem i wolę r2s bo w nich słuchasz muzyki a nie dźwięków. Osłuchani wiedzą o czym mowa.

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może Master & Dynamic MH40 też warto rozważyć? Chociaż one dociążone brzmieniowo dosyć, ale solidne, przenośne i dobrze tłumiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poczytałem o każdej parz i problem jest ten że w sumie bez bezpośredniego powyrównywania nie wiedziałbym co wybrać MH40, P7, H6, Momki (z rok temu słyszałem immo za ciepłe mi się wydały) to może trafić każdy z tych modeli. A jakiegoś testu gdzie przynajmniej są 3 pierwsze modele w jednym starciu nie widziałem ale mocno nie szukałem. Rozważania kończą się na tym że bez odsłuchu nie wiele się powie a poprzeczkę zawieszają sporo tańsze dt990 ale świetne.

Jak bosshifi b8 czy denony mm400 trafią nie wiem.

 

DT990 są szokująco dobre w metalu, ciekaw jestem jak bardzo dt770 tłumią?

 

Dzięki za pomoc, teraz zostaje szukanie okazji posłuchania :) jak ktoś ma jeszcze pomysły śmiało pisać.

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hej 

 

Słuchałeś AKG K612 i Ci się podobały.

Ja mam 612 made in Austria i czytałem wiele opinii że nie słuchać różnic do k712 więc nie warto przepłacać. 

 

Mimo wszystko kupiłem K712 i to są dopiero słuchawki. Dynamika, balans, klarownosc, scena. Nie są takie suche jak K612 sa o włos cieplejsze z lepszym basem. Muzykalne a do tego dokładne. 

Mega mega wygodne. 

 

Za te pieniądze za które są teraz bardzo trudno znalezc lepsza propozycje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Jeans tak słuchałem k612 i pierwszym razem mi się spodobały, ale podejście drugie i już bym ich nie kupił.

Kolejna rzecz ZREZYGNOWAŁEM z otwartych. Jeśli mają być otwarte to już takie mam, teraz szukam ZAMKNIĘTYCH czytaj IZOLUJĄCYCH, ew takich co mogę zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 minut temu, bachankas napisał:

Zapomniałem o DT150! Chyba najlepsze słuchawki do metalu z zamkniętych, jakie znam! Tylko trza je dobrze popędzić. No i absolutnie nie nadają się poza dom :)

Czemu nie poza dom? Z powodu potrzebnej mocy żeby je napędzić, czy są jakieś inne przeciwskazania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, macio232 napisał:

Czemu nie poza dom? Z powodu potrzebnej mocy żeby je napędzić, czy są jakieś inne przeciwskazania?

Są ogromne :D No chyba że lubisz kreować wizerunek czołgisty i wszędzie nosisz plecak :D
A i raczej potrzeba porządnego źródła, nawet sporo DAPów nie da w pełni rady - do nich coś pokroju Cayinów N5/i5 trzeba, żeby rozwinęły skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po raz kolejny zaproponuję ci Klipsch Reference On-ear. Składane, dobrze izolują, wygodne i nieźle grające 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HD380 z miejsca skreślone.

SRH840 / 940 nie są trwałe znajomy 2x połamał pałąk a zakładał normalnie.

Taksy hd6000 też nie są za trwałe, a te znam ogólnie spoko.

DT150 hmmm nie myślałem ale raczej nie spełniają wymagań pomimo że przeżył bym ich wygląd.

B&O H6v2 zbyt grzeczne.

 

Tak miedzy innymi najczęściej słucham metalu symfonicznego, trash, wiking i czasami death. Czyli barwny, mający sporo instrumentów i czasami szybki czyli mocno zróżnicowany. O tyle dobrze że nie oczekuje spokojnego swobodnego grania jakie mam w hd600.

 

Posty @Jeans i @AbaddonNIE na temat.

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W DT770 tłumienie na skórzanych padach jest w porządku (ale tylko w porządku). Jednak do metalu byś musiał je zmodyfikować, bo potrafią za bardzo akcentować górę, co szczególnie lubi się odbić na wokalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O właśnie, tak mi się skojarzyło, że kiedyś eksperymentowałem z DT770 pro wersja 32 Ohmy i padami HM5 super soft i efektem było gęste, potężne granie z mocną średnicą (czyli pady nieco niwelowały Vkę). Może warto spróbować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Małe podsumowanie

O otwartych nie będę wspominał bo zostały skreślone. Wyjątek to x1 których miałem okazje posłuchać fajny bas i średnica, góra szklista cyfrowa ostra. Ale takiego dołu bym chciał w zamkniętych.

 

H6v2 zbyt grzeczne, zbyt okrojone pasma, dla mnie sama średnica i to taka z kocykiem.

DT150 nie są mobilne nie zagrają z byle czego, to spora wada.

TH610 j.w.

Listeny nie nadają się pod ten gatunek.

PM3 ciemne nudne = j.w. ale posłucham co by się zapoznać.

Denon mm400 / BossHiFi B8 słabe tłumienie i mody tego nie poprawią a szkoda.

 

Jeszcze posłucham.

DT770, Sonurus3, BW P7, Master & Dynamic MH40, MF200, Momki OVER EAR???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności