Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

słuchawki do METALU - głównie symfoniczny / thrash / death / viking metal


retter

Pytanie

Słuchawki do METALU - głównie symfoniczny / thrash / death / viking metal.

 

Na dziś ten gatunek słucham na dt990 bo mają sporo detali, powietrze, mięso, sporo średnicy jak na dt990 (gitary, wokal), barwne, dobrze jak by miały jakąś przestrzeń.

Czy będą zamknięte (ale i wtedy składane oraz nie będą mocno wymagające) czy półotwarte jak dt990 na razie bez znaczenia szukam pomysłów.

Nie mogą być CIEMNE, mocne V, góra sypiąca szkłem, sterylne

Budżet powiedzmy do 1k

 

Z wokół usznych jedynie co jakoś mi się rzuciło w oczy to Focal Listen, TH610  ale mogą być też BossHifi B8 HiFi (po modach bo tak to ciemne), philpsy x2,

Z dokanałowych też może coś być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Ehm, Sonorusy III. @Jaworrr zdaje się do metalu ich właśnie używał i bardzo cenił. Ja sam wolę je z padami HM5, ale i w tym wydaniu oferują masę mięcha, detalu i muzykalności, tylko trzeba je dobrym źródłem nakarmić. No ale na kupienie ich do 1000zł mała szansa.

Może B&O H6 gen2? Grają delikatnym V, ale za to oferują fantastyczny bas i świetny detal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
8 godzin temu, timecage napisał:

Ehm, Sonorusy III. @Jaworrr zdaje się do metalu ich właśnie używał i bardzo cenił.

 

Potwierdzam :) , ale są trochę ciemne. Na plus że fajnie dociążone na średnicy co gitarom dobrze robi, i wokal brzmi poważnie. Są również rozdzielcze, scena jest duża, pierwszy plan blisko. Stopa ma dużo masy, buduje podstawę basową - taki styl trzeba lubić. Na plus że wybaczają słabszym realizacjom, słucha się bez bólu. Góra łagodna. 

A! I mają fajny klimat, jest trochę mroczno, i jakby sam diobeł szeptał plugawe wiersze do ucha. Lubię je :) 

 

Th610 również dobrze idą w metalu, zdecydowanie więcej agresji oddają przez agresywniejszą górę, robi się żwawo, i mają więcej powietrza (lekko (na prawdę mało) oddalona średnica)) Wyraźniej słychać stopę i jest szybsza. Trzeba uważać do czego się podłącza, żeby góry nie było za dużo ("szkła" raczej i tak nie będzie). Ale to już kwestia preferencji.

 

Z tych dwóch par wyżej stawiam Fostexy - dźwięk na wyższym poziomie, ale SIII mają coś w sobie :) 

 

HD650 słuchałem, również wybaczające granie, ale za bardzo z oddali, dźwięk mało angażujący, scenicznie skromnie jak na otwarte. Od tych wolałbym SIII :) O! Bo właśnie mają podobną ciemność i ogólnie tonalność. 

 

Listeny do metalu nieeee, brak dociążenia na średnicy i wszystkie tego plusy i minusy, do cięższego metalu wg mnie nie.

 

X2, wiedzę że teraz wtórnie są odkrywane, miałem je po premierze dość długo, dociążone, grają bardzo szeroko (mocna elipsa jakby to Evil ujął), ale coś tam z góra było nie tak, jakaś taka eteryczna bez masy. Drugi raz bym ich nie kupił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może spróbuj Klipsch Reference On-ear. Nauszne ale bardzo wygodne i w muzyce którą wymieniasz powinny się sprawdzić. I kosztują tylko 399 PLN 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 minut temu, Jaro54 napisał:

Może spróbuj Klipsch Reference On-ear. Nauszne ale bardzo wygodne i w muzyce którą wymieniasz powinny się sprawdzić. I kosztują tylko 399 PLN 

Czy ty je polecasz w każdym wątku w "co kupić" ? :lol:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, Sound John napisał:

Czy ty je polecasz w każdym wątku w "co kupić" ? :lol:

Johny tylko jak pasują do potrzeb. Jeśli tego nie zauważyłeś. Czemu innym nie zarzucasz ich typów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Jaro54 to raczej krok w tył względem dt990, mam jeszcze coś jak ATH mrs7 tylko wygodniejsze ogólnie. Sprawdzę z samej ciekawości ale ciężko przebić te 2 pary.

 

@Szakovsky z AKG pasowały mi tylko k550, k701, k612 to naprawdę fajne słuchowy, ale to nie moje granie więc ich bym nie kupił. Choć po pierwszym odsłuchu k612 myślałem ze z nimi wyjdę ze sklepu, dlatego na odsłuch 1x idę bez kasy :D po drugim odsłuchu jakoś mnie nie porwały.

Ogólnie coś mi w nich nie leży. Ponownie moje ATH spokojnie wygrywają z k550,  moje dt990 w tym gatunku z k701 (stock) basportu nie słuchałem, ale pamiętam że Q701 tak lubiane a to k701 z basmodem mi nie podeszły.

 

@Palpatine ogólnie philips jest dla mnie nie znany :/ ale boje się że będą ciemne czego nie lubię, lubię kolorowe barwne nasycone granie ale NIE CIEMNE. Jedyne słuchawki jakim to wybaczyłem są hd600 bo mają średnice w odpowiednim torze zniewalającą.

Co do Focali wygodę można poprawić :D jak mi podejdą to będę kombinował aż zrobię. Zakochałem się w grado a te po 15min powodują płacz uszu, dziś po modach mogę siedzieć po 3h i jest okej :D powiedziałbym że nawet bardzo okej a brzmienie hmmmm :wub: CHCIEĆ to MÓC!

 

Ktoś coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sporo napisano w temacie o X2, warto poczytać. Recenzja @maciux na zakupek.pl jest napisana w punkt. 

Focal Listen to SQ wybitne ja osobiście do 3k zł za nowe słuchawki nie słyszałem piękniejszego dźwięku, ale nie jestem w stanie w nich wytrzymać dłużej jak 45 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Palpatine spoko poczytam i poszukam do posłuchania.

 

@bachankas R70x odpadają, miałem je na 2 tyg NIET.

Już chyba wolałbym HD650 :P  ale wtedy miałbym taką kolekcje i chyba trzeba by było zacząć się leczyć :ph34r: bo to dziwnie wygląda :D

Senn+PNG.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, Jaworrr napisał:

 

Potwierdzam :) , ale są trochę ciemne. Na plus że fajnie dociążone na średnicy co gitarom dobrze robi, i wokal brzmi poważnie. Są również rozdzielcze, scena jest duża, pierwszy plan blisko. Stopa ma dużo masy, buduje podstawę basową - taki styl trzeba lubić. Na plus że wybaczają słabszym realizacjom, słucha się bez bólu. Góra łagodna. 

A! I mają fajny klimat, jest trochę mroczno, i jakby sam diobeł szeptał plugawe wiersze do ucha. Lubię je :)

Ty powiesz, że ciemne, ja powiem, że właśnie naturalne, bo nie kłują rozbijanym szkłem :D. Zakres wysokich mają moim zdaniem jeden z najlepiej wyważonych, jakie słyszałem - muzykalność, detal i wygładzenie w jednym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, timecage napisał:

Ty powiesz, że ciemne, ja powiem, że właśnie naturalne, bo nie kłują rozbijanym szkłem :D. Zakres wysokich mają moim zdaniem jeden z najlepiej wyważonych, jakie słyszałem - muzykalność, detal i wygładzenie w jednym.

W sumie się zgadzam. U mnie jak i u części słuchawkowiczów może następować pewne wypaczenie tej równowagi, gdzie słuchawki jasne powodują takie odczucia względem tych naturalnych. Ale to też kwestia samego ucha i toru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po przemyśleniach muszę skreślić otwarte.

Pólotwarte maja jeszcze szansę ale i tak najlepiej izolują doki na dzis mam kilka par.

 

Dzięki za propozycję, szukamy dalej.

 

Sonorusy III nie składane i boję się tych 16ohm, tak niska impedancje wybaczyłem tylko grado że względu na ich prezentacje dźwięku i muzykalnosci.

 

TH610 jak one są wymagające? Tego się boję czy pójdą z x5? :D Po cześći myślałem nad tr50p do modowania ale bez mocy to one będą słabo grać. Wyjątkowo (1x na miesiąc?) przywiązuje się do gniazdka.

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do metalu? T90 czy T70 osobiście mnie zabijały w tym repertuarze. Minute mi bylo trudno wytrzymać. Akg też mi nie pasowały szczególnie jeśli Retter docelowo ia dt990.
Ja bym posluchal hawkow, x2, pm3, że th610.
I do tej muzyki osobiście wybrałbym chyba coś z ostatniej dwójki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

PM3 w metalu wieją nudą wg mnie, grają nieprzyzwoicie poprawnie, dokładnie, ale... tam się nic nie dzieje, te słuchawki bym zostawił to spokojniejszych klimatów.
Te Fostexy się najciekawsze wydają. @ceramic używa ich z Pionkiem, a to nie jest jakiś super mocarny DAP, Fiio chyba ma więcej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
PM3 w metalu wieją nudą wg mnie, grają nieprzyzwoicie poprawnie, dokładnie, ale... tam się nic nie dzieje, te słuchawki bym zostawił to spokojniejszych klimatów.

Te Fostexy się najciekawsze wydają. [mention=54732]ceramic[/mention] używa ich z Pionkiem, a to nie jest jakiś super mocarny DAP, Fiio chyba ma więcej mocy.

Owszem fostexy będą bardziej żywiołowe i z pazurem. Ale z nieco gorsza holografia i separacja instrumentów co mi przy bardziej złożonych kawałkach nieco przeszkadza. Pm3 mniej pójdą w ścianę dźwięku gitar co przysloni wszystko. Lepiej odseparuja poszczególne uderzenia stopy itp. Takze co kto woli

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odnośnie TH610 to wg mnie dobrze idą z playera, mam Opusa#1. Podłączam je też do ifi micro idsd bl i robi się bardziej żywiołowo. Metalu wolę słuchać bezpośrednio z playera, pazur jest mniejszy. Lepsze nagrania lepiej z ifi.

PM3 są duszne, a w stosunku do TH610 to jest przepaść. Tyle, że miały być słuchawy do 1k... więc przestrzeliliśmy :)

Ale uwaga, Th610 praktycznie nie tłumią, wyciek dźwięków również jest spory. PM3 tłumią dużo lepiej.

Do metalu fajne mogą być jeszcze BD t5p :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do 1k to ciężko będzie znaleźć duży skok brzmieniowy względem DT990, zwłaszcza w tych gatunkach muzycznych (Listeny w każdym niegitarowym gatunku są świetne wg mnie), zresztą sam autor i PM3 i Fostexy wymienił, więc można o nich popisać, żeby wyklarować co nieco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

U mnie do metalu typu  goira, mastodon, isis, to jest tak:

 

1990 > k701 FAW > fa003ti kabel cholera wie, ale chyba dużo n, dużo lepszy od fabrycznego i tego od d600 z pilotem > X2 > momentum2

 

fa003ti stockowe =  zamknięta wersja stockowych dt880, / słuchane miesiącami łeb w łeb/ imho , ale ja lubię równe granie, wierne, najbardziej, lepsze do metalu szybkiego i gęstego od dt990 

 

mam słabe kable , stockowe i jemu podobne do X2, nie wiem ile wniosłaby  zmiana kabla na srebrzoną miedź, 6, 7n...

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ojojojjjj nie będzie łatwo ...

 

Zamknięte bo fajnie wiolonczela brumka :D

Tłumiące bo kobieta nie potrafi znieść mojej muzyki.

Bo jedynie gdzie tego jeszcze potrzebuję to tramwaj autobus :D już widzę wzrok ludzi :D co za poje.... z takimi wielkimi słuchawkami :D ale mi naprawdę to wisi, byle to nie przeszkadzało jakoś mocno dla otoczenia.

 

Więc raz jeszcze powiem

otwarte NIE,

słabo tłumiące NIE,

jazgotliwe żyletki jak T90 NIE.

 

Słuchawki będą do metalu, bo gdzie indziej mam hd600,  zamknięte AT, grado.

Z tym że zamiast AT i dt990 chce właśnie jedną parą ale czy się uda, mogą być nowe stare używane ... byle spełniały swoje zadanie.

Wiecie za dużo fajnych słuchawek, chce się ograniczyć do jednych składanych zamkniętych.

 

 @roger987 a jakie grado proponujesz?? słuchałem wielu gradosów, mam prywatnie. 

 

Jeszcze jedno ważne pytanie, trwałe wygodne składane i zamknięte to?? pytanie po za konkursem :D

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności