Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Dokanałowe do Xduoo X3 300-400 zł


Mcarto

Pytanie

Jak w tytule szukam dokanałowego następcy dla moich wysłużonych Nuforców Ne-7M.

Nie oczekuję identycznego grania - Nuforce były b. poprawne, dobrze się sprawdzały z wieloma grajkami ale nie były idealne. Za czasem przeszkadzała mi ich mała scena czy gęste granie ale lubiłem je za to że wyrabiały się zawsze w gęstych kawałkach, za wyraźny wokal i przyjemny bas choć czasem zbyt mocny.

 

Słuchawki będą grać z Xduoo X3 i dacami SMSL M2/IDOL+ telefon. Muzyka to przeważnie Metal i Rock (bez mocnego łojenia) Red Chot, Pearl Jam, Metalica, Staind, Nightwish...

Moje oczekiwania to: wyraźny wokal, lekko ocieplone, dobry naturalny bas, wyraźna separacja instrumentów i dobra budowa sceny, niezłe tłumienie, klasyczne dokanałówki (nie OTE).

Ostatnio używam KZ ZST z piankami i srebrnym kablem. Generalnie dźwiek mi się podoba podobnie i scena i separacja choć grają V-ką i nieco nerwowo. Przeszkadza mi słabe tłumienie i niezbyt wygodne noszenie OTE - słuchawki ciężko się aplikuje i wymagają twardego futerału a nuforce owijałem wokół playera i wkładałem do kieszeni.

 

Trochę poczytałem, przespałem się z tematem i cały czas wraca do mnie pomysł zakupu Shozy Zero ew. Ostry KC 06a czy Brainwavz M3/pro alpha?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
32 minuty temu, bachankas napisał:

Scenicznie to MA750 się sprawdzą, ale z X3 może być za ostro na górze dla niektórych uszu.
Dziś mogę podpiąć je do X3 i coś więcej napisać, ale X3 ma raczej zimnawą i ostrą górę, przynajmniej w porównaniu do M1.

Nie oczekuję ideału - jestem bardziej nastawiony na fun ale za 300-400 zł to chcę już co lepszego.

 

Sam preferuję cieplejsze granie ale Xduoo się obronił bo potrafi fajnie zagrać. Za jakiś czas pewnie wymienię player na coś z androidem a słuchawki zostaną dlatego chcę coś uniwersalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Inszy napisał:

Z Shozy Zero jest ok, ale gdybyś był w stanie dołożyć, to polecę Cozoy Hera - lekko ocieplone, przestrzenne, potrafią zagrać wszystko na dobrym poziomie.

Jak Shozy Zero są wyraźnie lepsze?? od KZ i Nuforce to mnie w zupełności wystarczą - Cozoy są dwukrotnie droższe.

Dokanałowek zwykle używam tylko poza domem w bardziej hałaśliwych miejscach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak masz możliwość sprowadzić z amazon.co.uk to JVC FRD80 polecam. Bardzo fajne słuchawki z dobrym dźwiękiem, dobrą izolacją w głośnym środowisku i solidnie wykonane i do tego wygodne. W Anglii na amazonie za niecałe 30 funtów, ale już nie ma wysyłki do Polski. Można w Anglii z darmową wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Jaro54 napisał:

Jak masz możliwość sprowadzić z amazon.co.uk to JVC FRD80 polecam. Bardzo fajne słuchawki z dobrym dźwiękiem, dobrą izolacją w głośnym środowisku i solidnie wykonane i do tego wygodne. W Anglii na amazonie za niecałe 30 funtów, ale już nie ma wysyłki do Polski. Można w Anglii z darmową wysyłką

Już je testowałem - mają za szerokie tuleje jak dla mnie i nijak nie pasowały mi do ucha. Wygrzałem je, pobawiłem się z bandą rozmaitych tipsów przez tydzień i odesłałem z ulgą... nie jestem też pewien czy pasowały by do Xduoo bo wydawały się chłodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chlodne raczej nie są, nazwałbym je neutralnymi. Może przez brak seala tak je odebraleś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Raczej nie w jasną. Są detaliczne ale basu im nie brakuje i to tego dobrego basu.  Później ci napisze bo są w domu i muszę zobaczyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Gr07 bass? 

Ja lubię moje xDuoo z mk5. Nie ma opcji, żeby się zgubiły. Szybkie są. Tłumią super. 

Chociaż teraz słucham z niego ER4S i widzę, że po dopaleniu basu w equalizerze będzie potęga. Rockbox w drodze. 

PS. Zapomniałem dodać, że ER4s używki już zbliżają się do Twojego budżetu. Ta średnica to magia. 

Edytowane przez ZenekHajzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
38 minut temu, ZenekHajzer napisał:

Gr07 bass? 

Ja lubię moje xDuoo z mk5. Nie ma opcji, żeby się zgubiły. Szybkie są. Tłumią super. 

Chociaż teraz słucham z niego ER4S i widzę, że po dopaleniu basu w equalizerze będzie potęga. Rockbox w drodze. 

PS. Zapomniałem dodać, że ER4s używki już zbliżają się do Twojego budżetu. Ta średnica to magia. 

Gr07 Bass wracają u mnie do łask, cena trochę spadła i chyba nie trzeba ich nosić OTE za uchem... ciekaw jestem izolacji.

Ethymoniki mają mało basu a ja go lubię.

 

Poczekam jeszcze na @Inszy bo jak Shozy Zero są wyraźnie lepsze od KZ i Nuforce to mi w zupełności wystarczą a kosztują tylko 170zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Od KZ grają zdecydowanie lepiej, przede wszystkim spójnie i nie tak plastikowo.

Natomiast tych NuForce nigdy w uszach nie miałem, więc nie wiem jak się do nich mają Zero.

Od KZ grają zdecydowanie lepiej, przede wszystkim spójnie i nie tak plastikowo.

Natomiast tych NuForce nigdy w uszach nie miałem, więc nie wiem jak się do nich mają Zero.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Mcarto jesteś pewien że nie pomyliłeś JVC FRD 80 z innymi słuchawki? Od godziny przeszło mam je w uszach i zastanawiam się jak można je nazwać chlodnymi? Bas schodzi bardzo nisko całe pasmo jest na miejscu. Ja teraz słucham z X5 III, który jest neutralny więc raczej nie jest to sprawka dap-a. Słuchałem z M1, X1 I Galaxy Note 4, Aigo z6 i nie były nigdy chłodne. Są również wygodne więc chyba mówimy o różnych słuchawkach 

Tu masz Recenzję maciuxa i tak grają. Zauważ że nie wygrzane mają tendencję do jak to nazwał maciux, syczenia. Ale po 40-50 godzinach to znika. Może za krótko je miałeś 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
28 minut temu, Inszy napisał:

Od KZ grają zdecydowanie lepiej, przede wszystkim spójnie i nie tak plastikowo.

Natomiast tych NuForce nigdy w uszach nie miałem, więc nie wiem jak się do nich mają Zero.

Od KZ grają zdecydowanie lepiej, przede wszystkim spójnie i nie tak plastikowo.

Natomiast tych NuForce nigdy w uszach nie miałem, więc nie wiem jak się do nich mają Zero.

O to mi chodziło, czasem też mam wrażenie takiego strzępienia, ale najbardziej mi przeszkadza sposób aplikacji i trochę v-ka.

 

@Jaro54 JVC ha-frd80A o tych wspomniałem. Może nawet nie były tyle chłodne co jasne i wg mnie nie bardzo do podobnego Xduoo. Ale też za bardzo sie nie wsłuchiwałem bo nie pasowały mi z żadnymi tipsami.

Wydaje mi się że tu wszystko zależy od osobistych preferencji, często wymieniasz słuchawki które są chłodniejsze wg opisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No mi gra z ER4s wzorowo. Właśnie teraz w uszach :huh:  - jak żyć?  :)

MK5 grają na nim super - ER4s jazz grają cudownie, w mięsnych kawałkach dodałbym ER4s trochę basu -> stąd rockbox, żeby mieć equalizer: +2dB na basie i gra już wszystko(cały czas mówię o dużo chudszych ER4s, MK5 nie muszę korygować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
52 minuty temu, ZenekHajzer napisał:

No mi gra z ER4s wzorowo. Właśnie teraz w uszach :huh:  - jak żyć?  :)

MK5 grają na nim super - ER4s jazz grają cudownie, w mięsnych kawałkach dodałbym ER4s trochę basu -> stąd rockbox, żeby mieć equalizer: +2dB na basie i gra już wszystko(cały czas mówię o dużo chudszych ER4s, MK5 nie muszę korygować).

Może lubisz chłodnawe granie :)
A kupowanie doków to jak z butami - bez przymierzenia to loteria z wygodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności