Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Zamknięte wokółuszne do 700zł


krzys135

Pytanie

Witam,

Potrzebuje pomocy w wyborze słuchawek bo już mam mętlik w głowie. Poszukuję wokółusznych wygodnych słuchawek z dobra izolacją do 700 zł. Słuchawek będę używałem w biurze gdzie czasem jest trochę hałasu wiec w grę tylko wchodzą konstrukcje zamknięte. Zależy mi też na wygodzie bo spędzam w słuchawkach dziennie ok 5-6 godzin. Obecnie jestem posiadaczem słuchawek Superlux HD 681 używam ich w biurze ale brak izolacji jest uciążliwy.

Muzyka jaką słucham to w 90% rap czasem jakieś elektroniczne gatunki. Sygnaturą słuchawek jaka mnie interesuje to tzw funowe brzmienie dające jak najwięcej frajdy z odsłuchu z ekspozycją tonów niskich. Czyli V-ka? :D

Przykładowe kawałki które słucham: $UICIDEBOY$ - Paris, Night Lovell – Contraband, Logic – 5am, Logic – Nikki.

Posiadam dwa daci: SMSL m2 i Audiotrack Prodigy Cube do tego mam do dyspozycji kilka opampów opa2107, opa2134, opa2604, lme49720, lme4986, lm4562, ad8022, ad8066. Wybrane słuchawki chciałbym sparować z M2 a Cube pozostawić jako domowe rozwiązanie choć jeśli będzie potrzeba to i Cube może z mną chodzić do pracy.

Zestaw który używam w domu i z którego sygnatury dźwięku jestem zadowolony to właśnie HD 681 i Prodigy Cube z OPA2107. HD zostały zmodowane maja zmieniony kabel na CMK 422 i mod na zredukowanie ostrej góry.

Poszukując nowych słuchawek miałem okazje sprawdzić kilka modeli:

- Takstar pro 82 – bardzo mało basu a przełączniki do podbicia basu rujnowały pozostałe częstotliwości
- Takstar hd6000 – basowe potwory nie podobała mi się ich sygnatura
- Audio Technica mx50 – już jakiś czas temu miałem okazje ich słuchać i pamiętam że bardzo mi się podobały, ale to był model bez x i mający już z 10 lat. Kolejna rzecz czy będą na tyle wygodne aby w nich pracować cały dzień.
- SoundMagic HP151 – ten model jest moim faworytem w tym momencie wszystko mi pasowało w sygnaturze dźwięku choć czasem miałem wrażenie ze brakowało im trochę dynamiki/przestrzeni. Gdyby nie to że pałąk ma tendencje do pękania to już bym je kupił ale chce słuchawki trwałe i wytrzymałe zwłaszcza ze kosztują ponad 500zł.
-
Beyerdynamic dt 770 250 Om – kolejny model który jest moim faworytem ale jak już miałbym kupować to wersje 80 Om.

Trafiłem też na ciekawą propozycje od
Beyerdynamic a mianowicie modele custom one pro i custom studio. Oba modele są porównywane do dt770 choć custom studio ma na zagranicznych forach nawet modelu lepszego od dt770. Ktoś z forumowiczów miał okazje słuchać tych modeli ewentualnie ma porównanie do hp151?

Oczywiście rozważę wszelkie inne prepozycje i będę wdzięczny za każdą pomoc.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Jest lepsze bo po pierwsze regulujesz bass reflex a po drugie pady są trochę inne i mam wrażenie że dźwięk bardziej równy, w tym góry mniej jak piszesz. Poza tym lepiej wykonane i wygodniejsze :)

 

Miałem kiedyś HP150 modowane i niemodowane, pamiętałem bardzo mi się podobały ale był zbyt krzykliwe i ostre dla mnie. Wybrałbym Custom Studio z tych dwóch. Miałem kilka razy je w rękach i na uszach i zawsze mnie zachwycały, mają w sobie coś magicznego. 

 

Choć jak wolisz basowe granie to Custom One Pro ze skórzanymi padami mogą Ci się spodobać.

Edytowane przez Andrewek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Niby coś tam poprawili w HP151.

SoundMAGIC HP151 to nowa edycja znanego i cenionego modelu HP150, który znalazł się w gronie najlepszych słuchawek w swojej cenie. Zmianie względem pierwowzoru uległ jedynie element mocowania muszli do pałąka. W tej chwili jest on zabezpieczony przez przypadkowym uszkodzeniem mechanicznym przy obracaniu muszlą. Walory brzmieniowe są w obu modelach identyczne. Zmiany kosmetyczne jednak oznaczenie modelu nowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
11 minut temu, jd1210 napisał:

Niby coś tam poprawili w HP151.

SoundMAGIC HP151 to nowa edycja znanego i cenionego modelu HP150, który znalazł się w gronie najlepszych słuchawek w swojej cenie. Zmianie względem pierwowzoru uległ jedynie element mocowania muszli do pałąka. W tej chwili jest on zabezpieczony przez przypadkowym uszkodzeniem mechanicznym przy obracaniu muszlą. Walory brzmieniowe są w obu modelach identyczne. Zmiany kosmetyczne jednak oznaczenie modelu nowe. 

 +1 z mojej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
1 godzinę temu, jd1210 napisał:

Niby coś tam poprawili w HP151.

SoundMAGIC HP151 to nowa edycja znanego i cenionego modelu HP150, który znalazł się w gronie najlepszych słuchawek w swojej cenie. Zmianie względem pierwowzoru uległ jedynie element mocowania muszli do pałąka. W tej chwili jest on zabezpieczony przez przypadkowym uszkodzeniem mechanicznym przy obracaniu muszlą. Walory brzmieniowe są w obu modelach identyczne. Zmiany kosmetyczne jednak oznaczenie modelu nowe. 

Szkoda, że poprawili tylko mocowanie muszli do pałąka... niestety widełki wydają się tak samo liche, a one również pękały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zawsze można założyć skórzane pady do studio i bas będzie mocniejszy. Może mi się uda dorwać custom studio i hp151 do odsłuchu to będę miał porównanie.

Ciekawi mnie jeszcze jak jest z izolacją w custom studio jeśli bas reflexy są otwarte.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie udało mi się posłuchać custom pro ani custom studio. Wybrałem się jeszcze raz aby porównać dt770 i hp151 i ostatecznie wybór padł na hp151. Także jestem ich szczęśliwym posiadaczem. Dzięki wszystkim za pomoc i sugestie przed zakupem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności