Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Nasycone i holograficzne granie


Jaworrr

Pytanie

Już myślałem, że mam spokój z audio (opus#1 i th610 na miedzi 7n jimmiego), ale jednak nie mam.

Dokupiłem ostatnio ifi idsd micro bl, pojawiły się fajne krawędzie dźwięków, poprawiła separacja i głębia (po optyku z Opusa) ale góra zaczęła jak dla mnie zbytnio dominować nad średnicą.

Jakby zemienic proporcje ilości góry i dolnej średnicy to chyba byłoby to :)

 

Już nie wiem co teraz zmieniać żeby osiągnąć tytułowy stan.

 

Miałem Hawki, niby wszystko super ale ciut przewalony bas, i za ciemne. I zbyt pogłosowe. Na kabel tonalium nie wydam 2k więc odpadają.

 

Dobrze wspominam oppo pm3, ale klaustrofobiczne i ze słabą górą.

 

Meze też pod względem holo były fajne, ale miały przewalony bas. 

 

Audeze el8, te również dobrze wspominam jeśli chodzi o holo, ale jakoś mało popularne są i raczej kiepskie opinie tutaj mają, więc częściowo zdaje się na większe doświadczenie kolegów tutaj.

 

Posłucham niedługo chorda mojo z th610 i zobaczę.

W stopce widać co miałem, i te sprzęty nie spełniały kryteriów :(

 

Strikte szukając słuchawek i sprzętu grającego holograficzne, fajną średnicą i dołem, bez podkręconej góry w pieniądzach bez szaleństw czego posłuchać??? Pany ratujcie :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
1 godzinę temu, RIH napisał:

Wiesz - mogę napisać, że gra super, i że lepiej od Mojo, i że jest w moim klimacie bo lubię taki energetyczny i ocieplony dźwięk z dużą rozdzielczością - i co z tego? To tak jakby podejść do Porsche 918 i powiedzieć, ze jest lepszy od Caymana - co to za odkrycie?
ALE żeby dokładnie opisać co jest lepsze, poddać to "kwantyfikacji" potrzebne są odpowiednie warunki, możliwości i umiejętności - ja ze wszystkich możliwości Hugo 2 nie skorzystam podobnie gdybym miał jeździć 918 po parkingu marketu - zauważe, że super się prowadzi ale nie daje mi to prawa do opisu "powiem Wam jak jeździ nowy Spyder - jechałem wokół Tesco..." ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

 

A piszą, że Hugo to raczej neutralne granie, nie tak ocieplone jak Mojo. 

A skąd go dorwałeś na odsłuch?

 

I może przejdźmy do tematu Chorda, co by tu nie robić koledze OT?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, roger987 napisał:

Ja podpowiem nietypowo.-> ja bym poczekam chwile :  Audioshow za miesiąc. Ja wiem że głośno, tłok etc. Ale gratów jest tam tyle,  że część można wyeliminować już nawet  w takich warunkach,  a nawet coś może wpaść w ucho. A posłuchanie samemu jest lepsze od słuchania subiektywnych opinii innych. Nie to że uważam że czytanie i pisanie opinii jest bez sensu, bo ma jak najbardziej sens(!), ale odsłuch, nawet w takich warunkach,  to jednak odsłuch.

 

Odsłuch w takich warunkach to bardziej ciekawostka niż odsłuch, po prostu wybrać się do jakiegoś sklepu odsłuchać na spokojne i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Moderator
22 godziny temu, Karmazynowy napisał:

 

A piszą, że Hugo to raczej neutralne granie, nie tak ocieplone jak Mojo. 

A skąd go dorwałeś na odsłuch?

 

I może przejdźmy do tematu Chorda, co by tu nie robić koledze OT?

Ode mnie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki kolegom z forum ponownie mam okazję co nieco posłuchać :) Faaajna sprawa! Dzięki Panowie:) 

Nie wszystkie zestawienia mogłem podłączyć przez różnicę wtyków, również przy tej ilości sprzętu w głowie robi się kociokwik. I z racji upodobać odsłuchowych skupiłem się na sprzęcie mobilnym. 

 

Na razie głównie przesłuchałem Majkelowego Ballantine z T90 i T5p v2.

T90 super przestrzeń i detal, i szybkość. Ale ostro, do cięższych gatunków nie da rady.

T5p super przestrzeń, czuć dociążenie przez potężne basisko. Do cięższych gatunków tak, do lżejszych nie koniecznie.

 

Chord Mojo z D7200 i TH610

D7200 potężne basisko, niestety dla mnie przewalony - gdyby nie to, to brzmieniowo i holograficznie byłyby to słuchawki dla mnie. Szeroko i głęboko, dość ciepło, namacalnie. 

TH610 twardy bas w odpowiedniej dla mnie ilości, który w końcu wyrównuje się z sopranem. Trochę mniejsza scena, ale świetne pozycjonowanie i efekciarskie granie przez lekko podkręconą górę. Średnica z Mojo się dociąża. Po wieczorze słuchania ta para to mój typ

 

Mam uwagę do Denona, oni nie umieją zrobić pałąka słuchawkowego. W MM-400 miałem to samo, nie odgina się na całek długości w miarę proporcjonalnie, tylko prostuje w centralnej części. Powoduje to dwie rzeczy, raz że głupio wygląda, dwa punktowy nacisk na czaszkę. Szkoda bo cierpi wygoda. Na plus tłumienie.

 

Chord Mojo vs. Ifi idsd micro bl.

Mam słabe ucho, nic nowego nie odkryłem, zatem truizmy;

Mojo, roll off na sopranie (i dobrze :) ), bas pełny możliwe że też ma lekkie przycięcie ale gdzieś daleko w subbasie, ogólnie ładnie wyrównane całe pasmo. Tego się po prostu przyjemnie słucha, bez fajerwerków, rzetelnie, detalicznie, dźwięk ma masę, pojawia się holografia, gra na boki i do przodu, dobrze zrównoważona scena, bliska. Nie takie ciasne granie jak się spodziewałem, lubię dużą sceną i tutaj dla mnie jest ok. Podążamy za muzyką.

Ifi idsd bl, moc! rozciągnięcie na bazie i sopranie chyba do granic możliwości. Duża scena i napowietrzenie. Czytelna średnica, ale z oddalenia. Dość agresywne strojenie, trudno o relaks, nadal jest muzykalnie ale sytuacja jest napięta. Efektowne granie. Ilość detali w sopranie utrudniała mi skupienie się na clue dźwiękowych wydarzeń. Podążamy za dźwiękami.

 

Sonorousów III ani Ultrasone 900, ani Opusa#1 solo nie słuchałem bo już nie miałem siły :) 

20171017-DSC_0292.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
32 minuty temu, Jaworrr napisał:

Sonorousów III ani Ultrasone 900, ani Opusa#1 solo nie słuchałem bo już nie miałem siły :) 

20171017-DSC_0292.jpg

Powtarzam się, ale co mi tam. Załóż pady HM5 na sonorusy :P.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 minut temu, timecage napisał:

Powtarzam się, ale co mi tam. Załóż pady HM5 na sonorusy :P.

Mam, zakładałem ale coś mi tam nie pasowało i wróciłem do fabrycznych. Mam chyba symetryczne skórzane od HM5, muszę jeszcze raz założyć bo nie pamiętam już jak to było :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, Jaworrr napisał:

Mam, zakładałem ale coś mi tam nie pasowało i wróciłem do fabrycznych. Mam chyba symetryczne skórzane od HM5, muszę jeszcze raz założyć bo nie pamiętam już jak to było :) 

No bo zmieniają się brzmieniowo dość konkretnie, ale w moim odczuciu na plus. Tylko może musisz pozwolić pierwszemu szokowi się wyciszyć :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 minut temu, Compton napisał:

@Karmazynowy, jakie zmiany w stosunku do stocków?

 

Posłuchałem tylko chwilę bo nie były moje, właśnie bas schodzi, dźwięk robi się lżejszy, ale nadal jest dociążony i ciepły.

Ale będę dalej eksperymentował, mam już swoje hybrydy i idą do mnie skórki owcze symetryczne z brainwavz.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z opisu ifi idsd bl, którego dokonał Kolega Jaworrr wynika, że to może być to czego szukam pod Oppo pm 3, jest kontur, jest szybkość, jest rozdzielczość i granie pełną skalą no i najważniejsze - wokale nie są wpychane na siłę w sam środek glacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 20.10.2017 o 18:56, retter napisał:

@Jaworrr można prosić o małe porównanie th600 do sonorusów iii?

Jasne, przeoczyłem wcześniej jakoś Twój post, popołudniu napiszę. 

 

1 godzinę temu, Adam 76 napisał:

Z opisu ifi idsd bl, którego dokonał Kolega Jaworrr wynika, że to może być to czego szukam pod Oppo pm 3, jest kontur, jest szybkość, jest rozdzielczość i granie pełną skalą no i najważniejsze - wokale nie są wpychane na siłę w sam środek glacy.

Teoretycznie tak. Jak najbardziej parowałbym to IFI z tymi OPPO. 

Dnia 20.10.2017 o 18:56, retter napisał:

@Jaworrr można prosić o małe porównanie th600 do sonorusów iii?

Dla uściślenia, mam th610. SIII i th610 to przeciwne bieguny. 

SIII grają ciemnawo i wybaczająco. Bas stanowi solidną podstawę, jest przylepiony do średnicy i obfity, miękki, daje wypełniene. Ma charakter rozrywkowy, może gubić detale.

W Fostexach bas walczy o swoje miejsce, jest twardy, punktowy, oderwany od średnicy. Jednocześnie ma moc i zejście. Stanowi element kompozycji, nie fundament.

Średnica w SIII bliska, kolorowa, dosadna, namacalna. Wg mnie fajnie spięta z basem i sopranem. Nie przesłodzona, ale idąca w tym kierunku. 

Th610 średnica eteryczna, zawieszona w przestrzeni, samodzielna, o spójnym charakterze z dołem i górą. Mocno napowietrzona, wyraźna, prawdziwa. 

Góra, w SIII spokojna, dość masywna, bez kłucia, bez wycofania. Z rodzaju tych wybaczających, ale też bez przesady. Spokojny charakter Finali kryje się w wyższej średnicy, łagodnej jak baranek :)

Góra w th610 jest żywiołowa, charakterem pasująca do basu i średnicy. Przestrzenna, cykająca. Może przykuwać zbyt dużo uwagi na jaśniejszych sprzętach.

Scenicznie, SIII pierwszy plan blisko, duże źródła pozorne, na dużej przestrzeni, szeroko. 

Th610 bardziej 3d, bardziej napowietrzone, lekko z oddali.

Obie pary puszczają dźwięk, tłumienie w SIII mocniejsze ale i tak słabe, w th610 praktycznie brak tłumienia.

Tyle wypocin :)

 

A odnośnie moich poszukiwań, to para mojo+th610 na ten moment mnie satysfakcjonuje. Ale wiadomo, z dalszych poszukiwać zrezygnować się nie uda :)

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki wielkie @Jaworrr jako druga para th610 może być dobrym uzupełnieniem ale jednak nie da tyle frajdy jako pierwsza. Ich tłumienie mnie dziwi zamknięte drewniane z skórzanymi poduchami powinno dobrze tłumić.

 

Ogółem wybrałbym SIII ale to nadal nie to, a po za tym mam swój odpowiednik tyle ze półotwarty w postaci dt990 pro, a ja głupi chciałem je sprzedać bo mam inne zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fostexy są półotwarte, mają szczelinę wokół muszli.

Zgadzam się z opisem SIII, o ile to fabryczne. Na HM5 bas się przesuwa niżej i nieco odkleja od średnicy, środek pozostaje pełny i barwny, ale już nie wprost na twarz, takie pół kroku w tył, a góra jak była - wygładzona, ale detaliczna.

Dla mnie SIII na HM5, szczególnie grające z Questyle CMA400i, to znaleziony króliczek dynamiczny zamknięty :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 14.10.2017 o 19:11, Jaworrr napisał:

Już myślałem, że mam spokój z audio (opus#1 i th610 na miedzi 7n jimmiego), ale jednak nie mam.

Dokupiłem ostatnio ifi idsd micro bl, pojawiły się fajne krawędzie dźwięków, poprawiła separacja i głębia (po optyku z Opusa) ale góra zaczęła jak dla mnie zbytnio dominować nad średnicą.

Jakby zemienic proporcje ilości góry i dolnej średnicy to chyba byłoby to :)

 

Już nie wiem co teraz zmieniać żeby osiągnąć tytułowy stan.

 

Miałem Hawki, niby wszystko super ale ciut przewalony bas, i za ciemne. I zbyt pogłosowe. Na kabel tonalium nie wydam 2k więc odpadają.

 

Dobrze wspominam oppo pm3, ale klaustrofobiczne i ze słabą górą.

 

Meze też pod względem holo były fajne, ale miały przewalony bas. 

 

Audeze el8, te również dobrze wspominam jeśli chodzi o holo, ale jakoś mało popularne są i raczej kiepskie opinie tutaj mają, więc częściowo zdaje się na większe doświadczenie kolegów tutaj.

 

Posłucham niedługo chorda mojo z th610 i zobaczę.

W stopce widać co miałem, i te sprzęty nie spełniały kryteriów :(

 

Strikte szukając słuchawek i sprzętu grającego holograficzne, fajną średnicą i dołem, bez podkręconej góry w pieniądzach bez szaleństw czego posłuchać??? Pany ratujcie :)

 

 

i na czym w końcu stanęło ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności