Skocz do zawartości
  • 0

Nasycone i holograficzne granie


Jaworrr

Pytanie

Już myślałem, że mam spokój z audio (opus#1 i th610 na miedzi 7n jimmiego), ale jednak nie mam.

Dokupiłem ostatnio ifi idsd micro bl, pojawiły się fajne krawędzie dźwięków, poprawiła separacja i głębia (po optyku z Opusa) ale góra zaczęła jak dla mnie zbytnio dominować nad średnicą.

Jakby zemienic proporcje ilości góry i dolnej średnicy to chyba byłoby to :)

 

Już nie wiem co teraz zmieniać żeby osiągnąć tytułowy stan.

 

Miałem Hawki, niby wszystko super ale ciut przewalony bas, i za ciemne. I zbyt pogłosowe. Na kabel tonalium nie wydam 2k więc odpadają.

 

Dobrze wspominam oppo pm3, ale klaustrofobiczne i ze słabą górą.

 

Meze też pod względem holo były fajne, ale miały przewalony bas. 

 

Audeze el8, te również dobrze wspominam jeśli chodzi o holo, ale jakoś mało popularne są i raczej kiepskie opinie tutaj mają, więc częściowo zdaje się na większe doświadczenie kolegów tutaj.

 

Posłucham niedługo chorda mojo z th610 i zobaczę.

W stopce widać co miałem, i te sprzęty nie spełniały kryteriów :(

 

Strikte szukając słuchawek i sprzętu grającego holograficzne, fajną średnicą i dołem, bez podkręconej góry w pieniądzach bez szaleństw czego posłuchać??? Pany ratujcie :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
34 minuty temu, Jaworrr napisał:

Już myślałem, że mam spokój z audio (opus#1 i th610 na miedzi 7n jimmiego), ale jednak nie mam.

Dokupiłem ostatnio ifi idsd micro bl, pojawiły się fajne krawędzie dźwięków, poprawiła separacja i głębia (po optyku z Opusa) ale góra zaczęła jak dla mnie zbytnio dominować nad średnicą.

Jakby zemienic proporcje ilości góry i dolnej średnicy to chyba byłoby to :)

Miałem Hawki, niby wszystko super ale ciut przewalony bas, i za ciemne. I zbyt pogłosowe. Na kabel tonalium nie wydam 2k więc odpadają.

Jak zmieniły się proporcje tonalne w torze, to warto wrócić do AQ i  najlepiej do Carbonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Może Final Audio Pandora 6.Przestrzeń,głębia,holo to majstersztyk.Trochę góry mają i niskie zejście basiora.
Pandora to "stara" seria - teraz jest Sonorus. I można też IV dorzucić do listy :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Jaworrr napisał:

Strikte szukając słuchawek i sprzętu grającego holograficzne, fajną średnicą i dołem, bez podkręconej góry w pieniądzach bez szaleństw czego posłuchać??? Pany ratujcie :)

 

Nawet się nie zawaham, wypisz wymaluj Denon D7200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

MDR-R10+Dave+Little Dot 6
Powinno być lepiej niż ok. Ogólnie to lepiej już być nie może więc.. xD
A tak na serio, spróbuj zobaczyć na Questyle 600i swoje th610, powinno być bosko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też pomyślałem o Denonach, skoro góra w TH610 przeszkadza, co mnie zresztą dziwi, ale ja porównywałem z TH900. Zobaczymy, co powiesz jak podłączysz Fostexy do Mojo, mnie bardzo się to zestawienie podobało. Chociaż 610 grają mało "drapieżnie".

Duże wrażenie zrobiła też na mnie Audio-Technica ATH-W1000Z. Świetna scena jak na zamknięte, spora detaliczność i muzykalność zarazem. Chociaż jak ktoś lubi dominującą średnicę, to tutaj jej nie aż tak dominującej nie znajdzie. Nagrania koncertowe brzmią w tych słuchawkach znakomicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

EL-8c raczej by Ci podpadły, ale to bazuję na ich graniu z Questyle 400i, nie wiem jak na innych sprzętach. Te nauszniki mają kiepskie opinie, bo mało kto słuchał, a jak już słuchał to każdy różnych rewizji. Najnowsze są super.

Sonorusy III na asymetrycznych padach HM5ss skórzanych też bym zgadywał, że w Twoim guście. Skok jakościowy w porównaniu do padów fabrycznych niesamowity, a na Questyle to już zupełna uczta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Już myślałem, że mam spokój z audio (opus#1 i th610 na miedzi 7n jimmiego), ale jednak nie mam. Dokupiłem ostatnio ifi idsd micro bl, pojawiły się fajne krawędzie dźwięków, poprawiła separacja i głębia (po optyku z Opusa) ale góra zaczęła jak dla mnie zbytnio dominować nad średnicą.

Jakby zemienic proporcje ilości góry i dolnej średnicy to chyba byłoby to

 

Już nie wiem co teraz zmieniać żeby osiągnąć tytułowy stan.

 

Miałem Hawki, niby wszystko super ale ciut przewalony bas, i za ciemne. I zbyt pogłosowe. Na kabel tonalium nie wydam 2k więc odpadają.

 

Dobrze wspominam oppo pm3, ale klaustrofobiczne i ze słabą górą.

 

Meze też pod względem holo były fajne, ale miały przewalony bas. 

 

Audeze el8, te również dobrze wspominam jeśli chodzi o holo, ale jakoś mało popularne są i raczej kiepskie opinie tutaj mają, więc częściowo zdaje się na większe doświadczenie kolegów tutaj.

 

Posłucham niedługo chorda mojo z th610 i zobaczę.

W stopce widać co miałem, i te sprzęty nie spełniały kryteriów

 

Strikte szukając słuchawek i sprzętu grającego holograficzne, fajną średnicą i dołem, bez podkręconej góry w pieniądzach bez szaleństw czego posłuchać??? Pany ratujcie

 

To może z Mojo od razu Denony wyśle? Choć moim zdaniem to jeszcze nie będzie to, czego szukasz. Z tego co piszą to Twój Black label jest cieplejszy i ciemniejszy niż Mojo.

 

Sonorousy IV i VI odrzuć na pewno.

 

Spróbowałbym Owli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
To może z Mojo od razu Denony wyśle? Choć moim zdaniem to jeszcze nie będzie to, czego szukasz. Z tego co piszą to Twój Black label jest cieplejszy i ciemniejszy niż Mojo. 

Sonorousy IV i VI odrzuć na pewno.

 

Spróbowałbym Owli.

Hawki skreślone przez bas, meze skreślone przez bas a Wy Mu Denony polecacie? I to do iFi? Gdzie ono jest ciemniejsze od Mojo??

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Hawki skreślone przez bas, meze skreślone przez bas a Wy Mu Denony polecacie? I to do iFi? Gdzie ono jest ciemniejsze od Mojo??fb0b59bdfc007f0001034632ce01da8c.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Nie wiem czy ifi jest ciemniejsze od Mojo, napisałem, że tak wyczytałem a czy tak jest to sobie Jaworrr sprawdzi i ja także.

Meze nie znam, ale Denony mają mniej basu niż Hawki, nie jest tak gruby, jest lepiej kontrolowany i jest bardzo podobny do 610, które kolega Jaworrr już ma, więc nie wiem o co kaman.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, RIH napisał:

Hawki skreślone przez bas, meze skreślone przez bas a Wy Mu Denony polecacie? I to do iFi? Gdzie ono jest ciemniejsze od Mojo? 

 

A Ty sluchałeś w ogóle D7200 i porównywałeś bezpośrednio do Hawków i Meze, że uważasz ich polecenie za złą sugestię? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Panowie dzięki za super feedback. 

 

@karmazynowy zagadam na priv odnośnie wymiany :) 

 

Ogólnie część z wymienionych słuchawek znam. Sonorousy IV i VI odpadają. To są dobre słuchawki, przynajmniej VI, ale nie w kontekście moich poszukiwań i toru. VI chirurgiczne/krystaliczne brzmienie, które może się podobać ale nie jest dla mnie.

Sonorosy III mam, fajne są ale dość ciemne i brakuje trochę klasy. 

 

Ze stajni AQ mógłbym sprawdzić Owle, Carbony to to samo co Hawki. Owle słyszałem kiedyś i były niezłe, z tym że podstawa basowa podobnie jak w Hawkach (tak z pamięci). Natomiast rysowanie dźwięku zapamiętałem jako dość widoczne :) 

 

Audeze LCD-2F/C nigdy nie słyszałem. Tutaj prawdopodobnie wielkość sceny będzie dla mnie ograniczeniem. Ale razem  z EL8c zapisuję do sprawdzenia. W sumie ATH1000Z również :) 

 

Denonki D7200 bardzo chętnie na spokojnie odsłucham, mają podobno więcej wyższej średnicy (za czym też nie przepadam, ale muszę posłuchać) kosztem ilości góry, w stosunku do th610.

 

Same th610 nie grają ostro, tylko w połączeniu z ifi micro, z Opusem#1 jest fajnie, scena duża i łagodnie, ale brakuje obrazowania. Ifi ma ładnie wyciągniętą górę, gra średnicą z dystansu, podobnie jak th610 i robi się tego po prostu jak dla mnie za dużo. Całkiem dobrze takie brzmienie sprawdza się w elektronice, tej szybszej i wolniejszej. Ale w death, black metalu jest zbyt natarczywie i męcząco. 

 

 

 

 

Edytowane przez Jaworrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No cóż,ja bym nie radził zmieniać TH610 tylko lepszy sprzęt załatwić sobie, z Mojo powinno być sporo lepiej, na pewno nie będzie natarczywej góry.

No widzisz a dla mnie było za mało właśnie góry i za miękka w TH610...he,he.

Dopiero po balansie nabrały odpowiedniej ostrości, ale nadal gładko.

Ideałem byłby cma400i ale chyba wolisz przenośne sprzęty?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja podpowiem nietypowo.-> ja bym poczekam chwile :  Audioshow za miesiąc. Ja wiem że głośno, tłok etc. Ale gratów jest tam tyle,  że część można wyeliminować już nawet  w takich warunkach,  a nawet coś może wpaść w ucho. A posłuchanie samemu jest lepsze od słuchania subiektywnych opinii innych. Nie to że uważam że czytanie i pisanie opinii jest bez sensu, bo ma jak najbardziej sens(!), ale odsłuch, nawet w takich warunkach,  to jednak odsłuch.

Edytowane przez roger987
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  A Ty sluchałeś w ogóle D7200 i porównywałeś bezpośrednio do Hawków i Meze, że uważasz ich polecenie za złą sugestię? 

 

Nigdzie nie napisałem, że to zła propozycja - bardzo je lubię choć zostały u mnie modowane 600tki. Natomiast jesli ktoś deklaruje, że prezentacja basu w meze i hawkach to za dużo - to wg mnie Denony nie mają "słabszego/mniej prominentnego" basu.Moim zdaniem to rozwinięcie tej "linii" brzmienia...

Poza tym mam okazję słuchać teraz iFi (choć inny model) vs Mojo (i mam na stanie Denony - choć "jedynie" 600 tki) i nie powiem, że Mojo jest zdecydowanie lepszy jako źródło dla nich.

 A propos postu kolegi Karmazynowy - zdziwiłem się, uwagą o doborze słuchawek pod kątem basu/ciemności brzmienia - ponieważ ja odbieram mojo jako ciemniejsze w brzmieniu od iFi - to trochę jak klimat brytyjski pub z rockową muzyką vs amerykański z country - w jednym i drugim może byc pełna skala ale dym, skóra i piwo dają inne wrażenia ;)

 

P.s. dla mnie nadal na topie są LCD2 - tylko trzeba ich posłuchać i przymierzyć - bo a propos komfortu użytkowania są skrajne opinie.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
[mention=10004]RIH[/mention] ta fotka wyżej to Twoja? Napisz lepiej parę słów porównania Mojo vs Hugo2 w temacie Chorda.
Za słabe sprzęty mam na stanie żeby uchwycić różnicę - podejrzewam, że dopiero coś pokroju LCD 4 albo HE1K pozwoliłyby opisać detale.
Ale mogę coś skrobnąć :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, RIH napisał:

Za słabe sprzęty mam na stanie żeby uchwycić różnicę - podejrzewam, że dopiero coś pokroju LCD 4 albo HE1K pozwoliłyby opisać detale.
Ale mogę coś skrobnąć :)

 

 

Nie no nie załamuj mnie :( W internecie same ochy i achy, w StereoLife recenzja pełna zachwytów, wystarczy krótki cytat: "Kiedy pierwszy szok miałem już za sobą, postanowiłem przyjrzeć się temu, co najważniejsze. Jak gra bohater naszego testu? Hmm... Odpowiedź na to pytanie może być albo bardzo prosta, albo skomplikowana. Wersja łatwiejsza - genialnie." A Ty twierdzisz, że nie słychać różnicy. A ja właśnie zbieram na niego kasę. Chociaż z drugiej strony, skoro nie słychać różnicy, to po co przepłacać. 

 

A wracając do tematu. Miałeś kilka par Beyerów, to może Beyerdynamic T1 v2? Masz holografię (niesamowitą), szczegółowość, masz bas, dynamikę, muzykalność, słuchawki uniwersalne do każdej muzyki, z Mojo dają radę to i z ifi powinny, zresztą iDSD chyba nawet mocniejszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
 
 
Nie no nie załamuj mnie  W internecie same ochy i achy, w StereoLife recenzja pełna zachwytów, wystarczy krótki cytat: "Kiedy pierwszy szok miałem już za sobą, postanowiłem przyjrzeć się temu, co najważniejsze. Jak gra bohater naszego testu? Hmm... Odpowiedź na to pytanie może być albo bardzo prosta, albo skomplikowana. Wersja łatwiejsza - genialnie." A Ty twierdzisz, że nie słychać różnicy. A ja właśnie zbieram na niego kasę. Chociaż z drugiej strony, skoro nie słychać różnicy, to po co przepłacać. 
 
A wracając do tematu. Miałeś kilka par Beyerów, to może Beyerdynamic T1 v2? Masz holografię (niesamowitą), szczegółowość, masz bas, dynamikę, muzykalność, słuchawki uniwersalne do każdej muzyki, z Mojo dają radę to i z ifi powinny, zresztą iDSD chyba nawet mocniejszy.
 
Wiesz - mogę napisać, że gra super, i że lepiej od Mojo, i że jest w moim klimacie bo lubię taki energetyczny i ocieplony dźwięk z dużą rozdzielczością - i co z tego? To tak jakby podejść do Porsche 918 i powiedzieć, ze jest lepszy od Caymana - co to za odkrycie?
ALE żeby dokładnie opisać co jest lepsze, poddać to "kwantyfikacji" potrzebne są odpowiednie warunki, możliwości i umiejętności - ja ze wszystkich możliwości Hugo 2 nie skorzystam podobnie gdybym miał jeździć 918 po parkingu marketu - zauważe, że super się prowadzi ale nie daje mi to prawa do opisu "powiem Wam jak jeździ nowy Spyder - jechałem wokół Tesco..." ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Superata napisał:

Ocenianym był DAC czy dziurka na słuchawki?

 

 

Kompleksowo i jako wzmacniacz słuchawkowy, i DAC w systemie stacjonarnym, i w trybie bezprzewodowym.  I może z wyjątkiem łączności bezprzewodowej, konkluzja jest taka, że miażdży konkurencję i to nie tylko w tym przedziale cenowym, który i tak tani nie jest, jak na takie maleństwo. 

Godzinę temu, RIH napisał:

Wiesz - mogę napisać, że gra super, i że lepiej od Mojo, i że jest w moim klimacie bo lubię taki energetyczny i ocieplony dźwięk z dużą rozdzielczością - i co z tego? To tak jakby podejść do Porsche 918 i powiedzieć, ze jest lepszy od Caymana - co to za odkrycie?
ALE żeby dokładnie opisać co jest lepsze, poddać to "kwantyfikacji" potrzebne są odpowiednie warunki, możliwości i umiejętności - ja ze wszystkich możliwości Hugo 2 nie skorzystam podobnie gdybym miał jeździć 918 po parkingu marketu - zauważe, że super się prowadzi ale nie daje mi to prawa do opisu "powiem Wam jak jeździ nowy Spyder - jechałem wokół Tesco..." ;)

 

 

Dobre porównanie i wszystko jasne. A sprawdzałeś może, czy tak jak w Mojo można w H2 aktywować wyjście liniowe z wyjść słuchawkowych, czy tylko z RCA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności