Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do 350 zł oraz OPAMP do Cube BE.


Dyzson

Pytanie

Witam serdecznie.

 

Jestem posiadaczem Audiotrak Prodigy Cube w wersji Black Edition USB oraz uszkodzonych HyperX Cloud w wersji I.

 

Zestaw ten całkowicie mi odpowiadał do momentu, aż w moich słuchawkach najpierw padł mikrofon, a później jedno i druga słuchawka.
Poratowałem się tymczasowym i improwizowanym recablingiem, jednak mikrofonu nie udało mi się zmusić do współpracy.
Ostatecznie zapadła decyzja o zakupie nowych słuchawek oraz może OPAMPu do Cuba pod wybrane słuchawki.

 

Mój budżet to jakieś 350 zł. Wolałbym wydać trochę mniej na rzecz np. okupienia lepszych padów, jeśli do zestawu dołączone są dość słabe.

Co do OPAMPu to jeszcze nie wiem, na pewno kupię go troszkę później, nie orientuje się też, w jakich cenach występują.

 

Aktualnie wpadły mi w oko 3 modele słuchawek, tzn.: (kolejność według moich wrażeń po przeczytaniu recenzji)

- SOMiC V2
- K240 MKII

- Encore Rockmaster OE

W ostateczności mogę zakupić drugą parę HyperX Cloud I.

 

Czego oczekuję od słuchawek?
Spędzam przy komputerze długie godziny, słuchawki muszą być dla mnie wygodne. Niestety odpowiadają mi jedynie welurowe pady.
W "skórzanych" moje uszy strasznie się pocą. Jest to dla mnie nieprzyjemne, z welurem czuję się dużo bardziej komfortowo.

 

Jeśli chodzi o budowę jest mi to absolutnie obojętne. Chciałbym, aby nowy sprzęt grał naturalnie, ciepło, ale nie kuł w uszy jak poprzednie słuchawki. (Superlux HD681)
Na pewno zależy mi na dynamice i dobrej scenie. Przede wszystkim słucham Rocka, czasem muzyki elektrycznej.
Lubię czasem usłyszeć fajny mięsisty bas, jednak większość czasu spędzam jednak przy muzyce rockowej.
Niestety nie potrafię lepiej opisać swoich oczekiwań.

 

Zdarza mi się dość często spędzać też trochę czasu w grach.
Bywają to gry,  przy których i tak słucham muzyki, lecz fajnie byłoby słyszeć nieco lepiej przeciwników (ich kroki czy strzały) w grach typu Counter-Strike czy Fortnite.

 

Jeśli chodzi o OPAMP, to jest to w sumie dla mnie temat absolutnie obcy.
Aktualne brzmienie moich słuchawek mi odpowiadało, lecz nie jest to nic bardzo porywającego.

Możliwe, że zrezygnuje z zakupu, jeśli nie będzie on potrzebny.

 

Bardzo prosiłbym o wasze zdanie poparte jakąś argumentacją i może propozycją, co do OPAMPu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Byłem posiadaczem pro80 (cloud 1) obecnie jeszcze jestem posiadaczem Rocmkaster'ow. W pro80 jak dla mnie było właśnie A za dużo góry, a za mało dołu. W encorach ubyło góry i przybyło dołu więc świetny był to kompromis - myślę że i Tobie by się spodobały. W kwestii wygody jest bardzo dobrze, a na padach od hm5 super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam dziwne wrażenie, że których z tych 3 bym nie wybrał to byłoby okej.
Chociaż K240 kojarzą mi się z tandetnym wykonaniem i bardzo niskim komfortem Superlux HD681, przez co trochę mnie odstraszają.

 

Naszła mnie teraz taka myśl, że przecież moje pady od HyperX Cloud są w całkiem dobrym stanie i są wygodne. Będą one pasowały do którychś z ww. słuchawek?

Edytowane przez Dyzson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jesli podobaja ci sie Cloudy to Somici beda odwrotnoscia - duzy koc na skorkowych padach i komfort na stockowych welurach sredni, ale welury od clouda moga nawet pasować. 

Do rocka będą pasować bo graja po średnicy, z tym że potrafia być agresywne na wokalach. Dla mnie bez EQ w rocku męczące wokale na wyższych głośniościach. Słabiutko w FPS

K240 to raczej lekkie granie, bardzo fajnej jakosci leciutka V - bedzie ci brakowalo basu ale za to bardzo fajnie napowietrzone, leciutkie dobry komfort i jakosc wykonania.

Do rocka mogą być zbyt lekko grające. Do gier FPS z padami od custom one pro i EQ jeszcze ujdą.

Encory to byłby najbezpieczniejszy wybór ale nie należą do lekkich słuchawek i jęsli to mają byc jedynie które posiadasz to bym się mocno zastanawiał.

350 pln to fajny budzet na słuchawki, szukałbym dalej.

 

Do rocka to najlepiej słucachwki grjące po średnicy do FPS odwrotnie.

 

Popatrz na:

Takstar pro82

Creative aurvana Live plus pady od mee

HD330 plus welury SRH940, potrzebują EQ do wokali

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cloudy są okej. Po prostu, bez fajerwerków.

Co do Takstar pro82. Wydziałem je w necie, ale niestety nie ma jeszcze jakiejś naprawdę rzetelnej recenzji tych słuchawek.
CALe raczej odpadają. Recabling i dokupienie odpowiednich padów, może nie przekroczyłyby mojego budżetu, ale nie mam siły się w to bawić.
Znowu HD330 po pierwsze mi się nie podobają (tak, słuchawki mają grać, a nie wyglądać, imho wygląd też jest ważny, po prostu jest w nich coś, co mnie odrzuca), a po drugie scena w nich to może nie być to, czego oczekuję.

Najgorsze w wyborze słuchawek dla mnie jest brak możliwość ich porównania bezpośrednio na własnym źródle dźwięku.
Wszystko, co w teorii wygląda bardzo imponująco w praktyce wygląda często bardzo słabo.


Przykładem mogą być moje pierwsze "porządne" słuchawki Superlux HD681.
Na papierze były to fajne, polecane budżetowe słuchawki. W praktyce mało przez nie nie ogłuchłem.
Na integrze trzeszczały, a po zakupie Cube, jakość dźwięku się polepszyła, tylko, co z tego skoro kuły mnie w uszy jeszcze mocniej.
Może Cube nie był najlepszym wyborem pod te słuchawki, jednak właśnie o to mi chodzi. Moje przyszłe słuchawki muszą dobrze komponować się z Cubem.

Edytowane przez Dyzson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności