Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

2 pary słuchawek do jednego TV, jaka druga para słuchawek?


smakk

Pytanie

Witam,

Mam TV PanasonicTX-L42ET60 na którym oglądam filmy.
Tv dysponuje 2 wyjściami audio: optyczne (do którego podpięte mam Edifiery R2730) oraz słuchawkowe do których podpinam słuchawki PHILIPS SBC HP1000.

Jako, że mamy małego synka, wieczorami nie za bardzo mogę oglądać na głośnikach, wiec korzystam z Philipsów, jedynie zona się denerwuje bo nie ma swojego zestawu:)
Potrzebowałbym informacji, czy mogę podpiąć do takiej konfiguracji kolejne słuchawki, jeżeli tak to w jaki sposób i jakie słuchawki byście polecali.
W najprostrzym wydaniu myślałem nad rodzielaczem mini-jack wpietym do wyjscia słuchawkowego w tv, ale nie wiem czy na 2 pary słuchawek takie rozwiązanie da radę?

Druga opcja to dokupienie Fiio D03 do którego podpiąłbym edifiery pod RCA, oraz rozdzielacz pod minijacka i do tego 2 pary słuchawek, minimalnie powinno być chyba lepiej.

No i pozostaje jeszcze kwestia jakie słuchawki? najlepiej takie cena/jakość i zeby nie byly za delikatne, że będą się rozwalać, gdy się często będzie opierać np. głową o poduszkę

Co do philipsów to mają taką specyfikacje i jak narazie jestem z nich bardzo zadowolony:
(nauszne półotwarte Częst min. - 5 Hz Częst max.- 40000 Hz Czułość - 106 dB Moc maks - 1500 mW Impedancja - 32 Ohm)

Budżet wstępny ok 200-300zł na całość przedsięwzięcia, jak będzie trzeba to mogę coś jeszcze dorzucić.

Dzięki z góry za pomoc i wskazówki w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A może kup sobie takie dwa urządzonka 1 Privia III 2. Saturn Pro dwupak. Privię podłączasz do telewizora, wzmacniacza, czego tam chcesz i łączysz dwa Saturny (po 1 na każde słuchawki) i masz problem rozwiązany. Można też kupić Taki zestaw. Tam w Clipper Pro masz rozdzielacz na 2 pary słuchawek. Powinieneś się zmieścić w budżecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najprostsze rozwiązanie to kupić słuchawki z "przelotowym gniazdkiem" czyli z wejściem na drugie słuchawki.

Kupiłem kiedyś takie w Lidlu za 35 zet. Do TV w zupełności mi wystarczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do zaproponowanego przeze mnie każde słuchawki o impedancji nie większej jak 100 Ohm. Więc zmieniając słuchawki nie musisz zmieniać toru BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najprościej (i chyba najtaniej) to właśnie rozdzielacz na dwie pary słuchawek i słuchawki jakie żonie podejdą. Zwróciłbym tylko uwagę żeby miały podobną skuteczność czyli po prostu żeby grały równie głośno. No i oczywiście żeby były wygodne. Idealnie byłoby znaleźć drugie takie Philipsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie twórz bytów ponad miarę.

Kup jakieś słuchawki z dodatkowym gniazdem umożliwiającym podpięcie pod nie drugiej pary słuchawek. Nie trzeba będzie ciągnąć drugiej przedłużki od TV, kupować rozdzielacza itp.

Poprawka cenowa, te żony kosztowały 39,90 : http://zblogowani.pl/wpis/2906994/sluchawki-silvercrest-z-lidla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności