Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AKG k612 jaki wzmacniacz


adamos80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakupiłem niedawno AKG k612 pro , jako moje bodajże 3 słuchawki, ale nie jestem zadowolony do końca z ich brzmienia. Brak mi basu i dociążenia, słuchawki są bardzo jasne, trochę za jasne. Aktualnie grają u mnie z Audiotrak HD2 i SMLS 793II, ale w obu przypadkach brakuje trochę mocy. To pytanie było już chyba zadawane, ale  czy jest jakiś dostępny w PL DAC/wzmacniacz do 800-1000 zł, który poprawił by brzmienie, tj. dociążył, dodał basu ?  Moje dotychczasowe słuchawki to Takstar HI2050, i szczerze mówiąc ich brzmienie bardziej mi się podoba niż AKG, nie wiem czy to jedynie kwestia wzmacniacza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są wg. mnie takie właśnie słuchawki.

Grające głównie średnicą i górą. Lepszy ( mocniejszy ) wzmak rozpędzi je bardziej, bo one fajnie zapieprzają jak je dociążyć, rozpędzają się razem z dobrym wzmakiem i mało co gubią, wchodzą w nagranie jak Hamilton w kolejne okrążenia, ale basu Panie to tam jest i będzie niedużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień słuchawki.

Bardziej Ci podejdą DT990 250Ohm. Ewentualnie zmiana na K7XX - które są nie do dostania prawie i dwa razy droższe. 

AKG wyższym można trochę basu dołożyć, ale jako ostatni szlif - jeśli całościowo są za jasne, to już jesteś krok dalej w audioszaleństwie: wiesz jakich słuchawek nie chcesz i masz jedną markę z czapki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem różne konfiguracje dac i amp pod K612 i w żadnym z nich nie uzyskałem dobrego dociążenia ale nie robiłem nigdy bass modów...

Być może taki mod to najtańsza sensowna opcja ew zmienić całe słuchawki, tor nie wiele tu zmieni

u mnie są ciut ciemne dopiero K702 maja odpowiednio dużo wysokich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K7XX o ile znajdziesz ew m220 (i tańsze) też akg

 

dt990 o ile trafisz w dobrą sztukę będą SUPER, źle trafisz góra sypnie szkłem mocniej niż w k612

 

x2 też może być okej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, z tym basem to dziwna sprawa, zależy mocno od utworu, w jednych faktycznie go brakuje , w innych jest go w sam raz, coś dziwnego, w Takstarach HI2050 np. poziom basu jest chyba ciągle stały, czego bym nie słuchał, zawsze go tak samo odbieram. K612 są chyba wrażliwe na jakość utworu. Generalnie im dłużej mam słuchawki tym bardziej mi się podobają, zwłaszcza średnica i scena, może spróbuję tych modów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam akg m220, miałem je po k612 i miały więcej basu. Tylko, że tych pierwszych słuchałem na rapture,  drugich na geak out 450. :P 
Można też do m220 dać pady od dt990, coś tam zmieniało, ale głównie były wygodniejsze, bo ja nienawidzę skory.
Na OLX są za 450 zł, targuj się do co najmniej 350 zł, bo gość próbuje nieźle zarobić.
Ja swoje sprzedałem za ~350 z padami za 140 zł.

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam akg m220, miałem je po k612 i miały więcej basu. Tylko, że tych pierwszych słuchałem na rapture,  drugich na geak out 450.  
Można też do m220 dać pady od dt990, coś tam zmieniało, ale głównie były wygodniejsze, bo ja nienawidzę skory.
Na OLX są za 450 zł, targuj się do co najmniej 350 zł, bo gość próbuje nieźle zarobić.
Ja swoje sprzedałem za ~350 z padami za 140 zł.
Czułeś spadek SQ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Caution napisał:
Dnia 17.10.2017 o 14:34, music hunter napisał:
Polecam akg m220, miałem je po k612 i miały więcej basu. Tylko, że tych pierwszych słuchałem na rapture,  drugich na geak out 450. emoji14.png 
Można też do m220 dać pady od dt990, coś tam zmieniało, ale głównie były wygodniejsze, bo ja nienawidzę skory.
Na OLX są za 450 zł, targuj się do co najmniej 350 zł, bo gość próbuje nieźle zarobić.
Ja swoje sprzedałem za ~350 z padami za 140 zł.

Czułeś spadek SQ?

Niestety  dużo  nie pomogę,  bo to było  z rok temu  lub  więcej.  Jedyne  co  pamiętam to więcej  basu  w m220.  

Sprzedałem,  bo mając  presonusy słuchawki  stały  się  dla  mnie  nie  wygodne.

PS.  Co to SQ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności