Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cardas A8 Anniversary


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Cardas to firma, która kojarzy mi się raczej z produkcją wysokiej jakości okablowania audio, niż z produkcją wysokiej jakości słuchawek dokanałowych. Kiedyś już wprawdzie miałem do czynienia ze słuchawkami tej firmy, z modelem CARDAS EM5813, słuchawkami bardzo muzykalnymi, organicznymi i raczej ciemnymi. Wtedy byłem przekonany, że to jednorazowy wybryk, a tu kolega z AudioHeaven pyta mnie czy nie chciałbym A8 Anniversary zrecenzować. Zatem piszę, proszę więc czytać :)

IMG_20171005_083753_Bokeh.jpg

http://audioivoodoo.blogspot.de/2017/10/cardas-a8-30th-anniversary-edition.html

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne z moich ulubionych słuchawek i podobnie miałem problemy z tipsami (ze źródłem niekoniecznie). U mnie ostatecznie zagrały tylko z piankami Comply (z innymi piankami nie próbowałem, ale przerobiłem wiele silikonów). Po dość długim wygrzewaniu, na piankach zagrały świetnie już z telefonu (był to zdaje się S6 edge+ lub S7 edge).

Kapitalna synergia z Mojo i TEAC P90SD.

Były to chyba jedyne słuchawki, których dało się dłużej słuchać na FiiO X7 I gen. AMP1.

Bardzo przestrzenne, bardzo basowe granie, ale na szczęście bas nie włazi na średnicę i nie przeszkadza tylko dodaje funu :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, awayeah napisał:

Bardzo przestrzenne, bardzo basowe granie, ale na szczęście bas nie włazi na średnicę i nie przeszkadza tylko dodaje funu :) .

To pobróbuj słuchawek Klipsch. Tak właśnie grają jak opisujesz

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie, zdecydowanie nie. Przynajmniej Klipsch X10/X11 na pewno nie grały przestrzennie, wręcz przeciwnie. Generalnie też grały po prostu gorzej niż Cardasy.

Miałem jeszcze S4, ale to produkt z powiedzmy niskiej półki i słuchałem X20i, ale też nic specjalnego.

Do tego, X10 miały podbity midbas, A8 oprócz tego, a może przede wszystkim mają też bardzo mocny subbas.

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Custom 3 a miałem R6m Reference. Customy wymagają trochę czasu na dopasowanie odpowiednich tipsów ale za to potem grają pięknie. Bas jest konkretny ale bardzo dobrze kontrolowany. Może niektórym góry trochę zabraknie ale nie szczegółowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie B2M sa po prostu lepsze. 

Góra jest delikatniejsza i dokładniejsza, dół porównywalny a średnica nie tak wycofana. Ale też Cardasy są wygodniejsze, mniej miejsca zajmują. No i chyba przestrzennie głębiej. 

B2M na pewno mają bliższy pierwszy plan, graja trochę bardziej na pysk i zdecydowanie szerzej. 

 

Do B2M nie musiałem się przekonywać :) 

 

A cena? Cardas nawet w kablach jakiś specjalnie tani nie jest, a tutaj sam przewód masz jakiś super-hiper. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzeń w Cardasach zabija wielkością :) Dla mnie ten bas wcale nie jest taki wielki i straszny, ale to w sumie kwestia preferencji. Dla niektórych moje Ei.XX mordowały by basem i pewnie podobnie byłoby z A8.

 

Stockowe tipsy to porażka. Dla mnie fantastycznie grały ze SpiralDotami i z Comply. Jedyne słuchawki na chwilę obecną, które konkurowały z moimi customami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cardasy A8 (te niebieskie, ps.  czym różnią się od anniversary oprócz koloru?) to moje pierwsze w życiu doki, które brzmieniowo przekonały mnie do używania tego typu słuchawek. I do dziś doki u mnie rządzą :). Wcześniej nie wyobrażałem sobie wpychania czegokolwiek do uszu.

Edytowane przez artif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności