Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Co po Superluxach HD681 (MKI) - budżet +-300zł


Dual_

Pytanie

Witam, szukam czegoś nowego po Superluxach HD681, wersji pierwszej - kupiłem dawno, dawno temu i już rozpada się powoli kabel oraz przeciera się prawy ear pad, ale jeszcze chodzą póki co i to w sumie grube lata, zakup jak za 79zł uważam za całkiem dobry :D. Ale wracając, co możecie mi drodzy userzy tego forum polecić w cenie do 300-350zł. Szczerze mógłbym wydać na słuchawki nawet 500zł, ale musi być warto. No, ale znowu wracając czego oczekuje od słuchawek? Zbliżonego brzmienia pseudoanalitycznego, z Vką i "na papę" - nie musi być jakiejś dużej sceny, ale fajnie by było żeby coś tam było, nie kujące wysokie tony - lubię dużo basu, ale nie chcę też całkowicie przebasowionych słuchawek. Superluxy akurat dawały radę, bo słucham muzyki pod wzmacniaczem i zawsze ściągałem wysokie żeby nie kuły i pod wzmakiem miały cięższe źródło i pokazywały pazurki. Nie wiem jaką tam mam sekcję wzmacniacza słuchawkowego, ale miło by było żeby wzmacniacz nie musiał się wysilać z ich zasileniem.

 

Myślałem nad produktami z tych firm AKG, Sennheiser'ami Shure, Grado i Audio-Technica'mi, ale jestem kompletnie zielony w związku z tym co wybrać - fajnie by było jakby ktoś polecił parę modeli słuchawek i sklep odsłuchowy jakiś w Poznaniu, no chyba że w mp3store uda się coś posłuchać :). Wydaje mi się, że Shure i Grado będą miały dosyć dobre zejście, a AKG może być bliżej do Superluxów, w końcu je głównie Superlux kopiuje.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Edytowane przez Dual_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Moje propozycje:

1. Tańsza BossHiFi B8 ok 60$ na aliexpress.com

2. Droższa Klipsch Reference on ear ok 400 pln

W obydwu przypadkach będzie to duży przeskok jakościowy. I jedne i drugie mają sporo basu, ale tego dobrego basu dobrze kontrolowanego i sporą detaliczność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Beyerdynamic DT990 pro. Najlepiej posłuchaj wygrzanych i z trochę klapniętymi padami (wtedy wysokie tak nie kłują).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Dual_ napisał:

Witam, szukam czegoś nowego po Superluxach HD681, wersji pierwszej - kupiłem dawno, dawno temu i już rozpada się powoli kabel oraz przeciera się prawy ear pad, ale jeszcze chodzą póki co i to w sumie grube lata, zakup jak za 79zł uważam za całkiem dobry :D. Ale wracając, co możecie mi drodzy userzy tego forum polecić w cenie do 300-350zł. Szczerze mógłbym wydać na słuchawki nawet 500zł, ale musi być warto. No, ale znowu wracając czego oczekuje od słuchawek? Zbliżonego brzmienia pseudoanalitycznego, z Vką i "na papę" - nie musi być jakiejś dużej sceny, ale fajnie by było żeby coś tam było, nie kujące wysokie tony - lubię dużo basu, ale nie chcę też całkowicie przebasowionych słuchawek. Superluxy akurat dawały radę, bo słucham muzyki pod wzmacniaczem i zawsze ściągałem wysokie żeby nie kuły i pod wzmakiem miały cięższe źródło i pokazywały pazurki. Nie wiem jaką tam mam sekcję wzmacniacza słuchawkowego, ale miło by było żeby wzmacniacz nie musiał się wysilać z ich zasileniem.

 

Myślałem nad produktami z tych firm AKG, Sennheiser'ami Shure, Grado i Audio-Technica'mi, ale jestem kompletnie zielony w związku z tym co wybrać - fajnie by było jakby ktoś polecił parę modeli słuchawek i sklep odsłuchowy jakiś w Poznaniu, no chyba że w mp3store uda się coś posłuchać :). Wydaje mi się, że Shure i Grado będą miały dosyć dobre zejście, a AKG może być bliżej do Superluxów, w końcu je głównie Superlux kopiuje.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Osobiście polecam założenie na HD681 padów po philipsach SHP2000 które można na olx wyrwać za 20zł.. Słuchawki rozjaśniają się i grają co najmniej o półkę lepiej.

Potem tylko przeskok na DT990 jak radzi perul. Same HD681 są na tyle dobre, że nie jest tak oczywistym znaleźć coś lepszego do kwoty DT990. 

Edytowane przez ALTON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 godzin temu, ALTON napisał:

Osobiście polecam założenie na HD681 padów po philipsach SHP2000 które można na olx wyrwać za 20zł.. Słuchawki rozjaśniają się i grają co najmniej o półkę lepiej.

Potem tylko przeskok na DT990 jak radzi perul. Same HD681 są na tyle dobre, że nie jest tak oczywistym znaleźć coś lepszego do kwoty DT990. 

Jedyne lepsze w sensownych pieniądzach jakie mi przychodzą to....668B :)

Genialne słuchafony. Skarpeta mod im bardzo służy. Lubią też welury z 681Evo.

DT990 to klasa sama w sobie i te mniej fałkujące(niestety niektóre fałkują, a inne nie - nie wiem czy to kwestia wygrznia/klapnięcia padów, nie zagłębiałem się w to) to dla mnie wyznacznik end of the game - słuchawki kompletne, bez braków dla mojego ucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jaka jest różnica między 668B a zwykłymi 668? Rozumiem, że wg oznaczeń Superluxów te z literką B powinny mieć bardziej zbalansowany dźwięk? A i jeszcze coś te DT990 widzę, że są to wysokoomowe słuchawki - poleci to na zwykłym zintegrowanym wzmacniaczu czy trzeba mieć jakiś porządny wzmacniacz słuchawkowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

z serii 668 jest tylko 668B. 668B w porównaniu do 681 są ciemniejsze i bardziej zamulone.. mi osobiście nie podeszły. DT990 Pro 250R są na pewno cięższe w napędzeniu od superluxów ale nie ma też tragedii. Niemniej dobrze podłączyć je pod jakiś wzmacniacz bo skalują wraz ze źródłem.. czym mają lepsze "jeść" tym grają lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak podłączę je sobie pod takiego Kenwood'a KA-5700 lub Yamahę A-960II, czy ewentualnie jakąś starą Unitrę Fonicę to to sobie pofruwa jakoś czy zaraz bd kicha? Na razie lecę na Kenwoodzie - nie mogę wyczytać jaką czułość ma wyjście słuchawkowe :) tape outy mają 450R, także słuchawkowe może też jakoś ok jest.

Edytowane przez Dual_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To nie jest czułość wyjścia słuchawkowego tylko rezystory jakie są na tym wyjściu jak już ;) (chyba o to chodziło z tym 450R). Wzór na moc "klasycznego" wzmacniacza jest taki P=((Uzasil-3V)^2)/8*R .  Do tego R we wzorze oprócz impedancji twoich słuchawek trzeba dodać jeszcze rezystory ograniczające moc na wyjściu słuchawkowym (tu już w zależności od wzmacniacza jakie są, na schemacie wszystko jest) i po obliczeniu tego masz jakiś poglądowy obraz jak to będzie wyglądać. Wniosek wynika z tego jeden że nawet bardzo słaby wzmacniacz może napędzać super słuchawki. Wszystko zależy od tego jak dużą rezystancję mają rezystory na wyjściu słuchawkowym  :) . Prostą drogą na ominięcie rezystorów jest podłączenie słuchawek pod wyjścia głośnikowe, ale to będzie niewyobrażalnie głośno raczej :) . Do niektórych słuchawek jak akg k1000 były dodawane takie "adaptery" na podłączenie ich prosto do gniazd głośnikowych (z tego co pamiętam ;) ). 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności