Skocz do zawartości

Stacjonarny zestaw słuchawkowy


_koza_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

rozglądam się za zakupem stacjonarnego zestawu słuchawkowego ( Słuchawki, DAC, wzmacniacz ) w kwocie 3-5 tys. złotych. preferowałbym zakup używek ze względu na możliwość pozyskania lepszego sprzętu pod względem brzmienia niż nowego. Co do muzyki jaką słucham to rock progresywny, trochę jazzu i muzyki klasycznej. Chciałem akurat za sprawę właśnie takiego zestawu poznać trochę bardziej jazz i muzykę klasyczną. Muzyka będzie puszczana z komputer.

Co do brzmienia to tak naprawdę ciężko mi powiedzieć, na ten moment słuchałem:

LCD-3 + Mjolnir + Gungnir - Strasznie urzekło mnie to granie, takie zespoły jak Tool, King Crimson, Pink Floyd brzmiały niesamowicie. Jedynie gorzej 

HD600 + Cayin iHA6 + Gungnir - Bardzo równe granie, przez co mógłbym słuchać każdej muzyki na nich tak naprawdę

Final Audio Pandora VI + Cayin iHA6 + Gungnir - Bardzo fajnie mi się słuchało ich, jedynie co mogę powiedzieć to, że brakowało mi tego "dociążenia"/"masy" z LCD-3

Prawdę mówiąc nie wiem jak rozłożyć budżet, który mógłbym przeznaczyć, żeby wszystko z sobą grało i byłaby możliwość rozbudowy, dalszego polepszenia zestawu. Ze wzmacniaczy słuchawkowych na ten moment sam posiada dawno temu zakupiony Moonlight zrobiony przez Majkela, więc ewentualnie by opadała na ten moment zakup wzmacniacz. Z chęcią bym posłuchał jakiś propozycji odnośnie czego jeszcze warto byłoby posłuchać, jakie są bardzo dobre połączenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecę to, czego sam używam i dokładnie mieści się w budżecie (mamy też podobny gust muzyczny):

  1. Audioquest NightOwl (albo NightHawk, jak kto woli)
  2. Chord Mojo
  3. Audioquest Jitterbug

Imho gra to lepiej niż LCD-3 + Mjolnir + Gungir, jednakowoż na tym poziomie cenowym i jakościowym rozmawiamy o wyższości świąt...

Jedyny problem z tym zestawem polega na tym, że Audioquesty trzeba posłuchać u kogoś, albo wziąć na wiarę i wygrzewać 200-300h. Niestety sklepowe egzemplarze to często świeżaki.

 

Jeśli maiłbym nieograniczony budżet, to zmieniłbym chyba tylko Mojo na Hugo 2, albo jeśli stacjonarnie: Dave + HE-1000 (no ale tu już mówimy o jakichś koszmarnych pieniądzach)

Piękne czasy Panie! Za 5k PLN masz setup, który wyrywa z kapci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Karmazynowy napisał:

Tak poza tematem, co daje Jitterbug wpięty przed Mojo?

 

Mojo nie ma izolacji galwanicznej USB. Jeśli słuchasz z PC, to jest to jedna z tych rzeczy, które sieją absurdalnymi ilościami RF, co wyprowadza DACi nieizolowane galwanicznie z ich normalnego funkjonowania. Często objawia się to zbyt chudym basem z danego przetwornika.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie muszę przesłuchać tych AudioQestów z Mojo. Najgorsze, że to jest że z chęcią już bym coś kupił, ale wiem, że robienie zakupów z pośpiechu nic dobrego nie wychodzi. Pochodzę trochę po sklepach, posłucham sobie różnych zestawów. W następnym miesiącu będzie AVS, jak wyglądam tam możliwość odsłuchu słuchawek ? Można spokojnie ich posłuchać ? Jaki rodzaj muzyki jest puszczany w słuchawkach ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się jeszcze przysłuchał ATH R70x i DT150 i DT990 (mojo powinien zdaje się i detekom dać radę). Mojo zdaje się najrozsądniejszym wyborem z Twoim gustem.

Ja do stacjonarnego słuchania wolałem Aune X1s (nie wiem czy aspekt finansowy przeważył, ale Aune bardziej mi się podobało od mojo, pomimo że tańsze o połowę prawie).

LCD3 w bezpośrednim porównaniu z R70x z Deckarda podobały mi się mniej od atehów. 

Ogólnie przychylam się do zdań powyżej - trzymając się szerzej polecanych modeli, do 5k masz naprawdę szałowy zestaw. NightHwakom jednak trzeba się przysłuchać - mnie męczyły jako fana jasnego grania, ale o dziwo podobały mi się pomimo przyciemnienia względem moich sprzętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodać moge, że również chce zbudować sobie zestaw stacjonarny oparty na LCD 2 lub LCD 3 i tutaj w tej kwestii polecono mi je albo z Bursonem V2+ albo z wieżą iFi czyli irack, iusb3, gemini, idac2, itube2, ican se, lub alternatywa dla itube2 i can se to ican pro. O ile odsłuch Bursona jest problematyczny, o tyle odsłuch całej wieży iFi nie i osoba, która ma takie połączenie bardzo je zachwalała. Jeszcze coś do powiedzenia może mieć DAC 215, którego niedługo będe chciał posłuchać w Top HiFi wraz z LCD 2 i LCD 3.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności