Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja ISK MDH9000


Szakovsky

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, ceramic napisał:

Też słabo wierzę w porównania do hd800 albo th-610.Porównywać by chyba trzeba obie pary albo po modzie albo bez grzebania bo jak kogoś stać na grzebanie w hd800 to może być jeszcze lepiej.

Tylko, że iski możesz zmodować sam w 15 min nawet nie wychodząc z domu. Potrzebne są: waciki, gąbka do mycia naczyń, trochę kleju w sztyfcie i taśma klejąca. Mod jest w 100% odwracalny i nie anuluje gwarancji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ceramic napisał:

Podejrzanie podjeżdża nakręcaniu hype żeby się sprzedawały.

Jeżeli tak by było nie kupował bym z własnych pieniędzy do nich padów za prawie 200zł ani nie zastanawiał się nad sprzedażą He400s. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ceramic napisał:

Pady pasują często do co najmniej kilku par słuchawek a zwolenników chińczyków którzy myślą że za grosze odkryją amerykę też nie brakuje :)

Tylko ci nie porównują bezpośrednio ich z hiendem. A ja mam je tak długo, że udało mi się porównać je prawie ze wszystkim, łeb w łeb.
Nie mam słuchawek poza iskami do których pasowały by pady brainwavz, a jeżeli te nie będą pasowały (co się okaże na AVS) do isków, to kupię po prostu drugie iski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szakovsky nie przejmuj się. Większość "audiofili"  jak nie widzi znaczka Sennheisera, AKG, Audezee lub podobnego jest w stanie odrzucić słuchawki. Jak podobnie jak ty ISK odbieram moje MF100 (tylko że to jasna strona grania). Słuchawki, które przeszły w sumie bez echa. Jeden z kolegów z forum jak je posłuchał to porównał je do Bayerów 1350, tylko, że te Bayery to tesle, a wyrwane w rozsądnej cenie, podobnej do twoich ISK, są też kilerami. Przestrzeń i szczegółowość mają jak słuchawki za parę tysięcy i to nie każde tak drogie zagrają z taką muzykalnością. Kupowałem je po przeczytaniu recenzji i znalezieniu w rewelacyjnej cenie 249 pln przy cenie ówczas na rynku 900 lub więcej pln. I do dziś uważam że to słuchawki warte nawet tej oficjalnej ceny, a w cenie 250 pln nic im nie podskoczy. Również słuchawki Klipscha są niedocenione. Ale potrzebują neutralnego lub jasnego źródła i wtedy grają miodnie :) A też nie są mile widziane na salonach. Bo celebryci nie lubią nie hajpowanych słuchawek poniżej pewnej kwoty. Dla nich te tanie to plebs. A dla mnie ważniejsze jest brzmienie i radość ze słuchania muzyki niż prestiż. Kupuję sprzęt dla siebie, a nie by imponować na salonach. A i tak każdy kto słucha moich zestawów robi oczy, że taki "tani" sprzęt gra tak samo lub lepiej jak 3-6 x droższy zestaw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wolno dorzucić 3 grosze w temacie HD800...

 

1 godzinę temu, ceramic napisał:

Też słabo wierzę w porównania do hd800 albo th-610.Porównywać by chyba trzeba obie pary albo po modzie albo bez grzebania bo jak kogoś stać na grzebanie w hd800 to może być jeszcze lepiej.

5mgeHee.jpg

 

Z perspektywy ich użytkownika, jeśli MDH9000 kiedykolwiek trafią do mnie na recenzję, nie ma problemu z ewentualnym porównaniem dla zainteresowanych, chociażby z czystej ciekawości. Z tym że chyba nawet sam dystrybutor przestrzegał jak mnie pamięć nie myli, że to bardzo ciemne, basowe i zamulone granie, które trzeba w takiej formie lubić. Z perspektywy użytkownika 800-tek mogę natomiast powiedzieć, że niestety ale nijak do tego obrazu nie pasują HD800. Ich detaliczność i szybkość wynika dokładnie z właściwości akustycznych oraz takiego a nie innego strojenia, które wygląda tak:

 

RvbTBdi.jpg

 

Co do modowania, w HD800 jest to ciężka i ryzykowna trochę sprawa. Przy kilku różnych podejściach do nich zawsze był to mniejszy bądź większy trade-off. Na podobnej zasadzie działo się to w T1, zawsze tonowanie sopranu kończyło się zmniejszeniem sceny i odebraniem sparklingu. 800tkom potrzeba albo porządnej synergii, albo dokładnej equalizacji, której akustyką nie do końca da się załatwić, albo po prostu ja nie potrafię w sposób nieinwazyjny przeprowadzić. Poza tym szkoda mi słuchawek, które jak na razie najwięcej zyskały z lepszym kablem i po prostu dobranym odpowiednio torem (vide DAC215 na zdjęciu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jaro54 napisał:

@Szakovsky nie przejmuj się. Większość "audiofili"  jak nie widzi znaczka Sennheisera, AKG, Audezee lub podobnego jest w stanie odrzucić słuchawki. Jak podobnie jak ty ISK odbieram moje MF100 (tylko że to jasna strona grania). Słuchawki, które przeszły w sumie bez echa. Jeden z kolegów z forum jak je posłuchał to porównał je do Bayerów 1350, tylko, że te Bayery to tesle, a wyrwane w rozsądnej cenie, podobnej do twoich ISK, są też kilerami. Przestrzeń i szczegółowość mają jak słuchawki za parę tysięcy i to nie każde tak drogie zagrają z taką muzykalnością. Kupowałem je po przeczytaniu recenzji i znalezieniu w rewelacyjnej cenie 249 pln przy cenie ówczas na rynku 900 lub więcej pln. I do dziś uważam że to słuchawki warte nawet tej oficjalnej ceny, a w cenie 250 pln nic im nie podskoczy. Również słuchawki Klipscha są niedocenione. Ale potrzebują neutralnego lub jasnego źródła i wtedy grają miodnie :) A też nie są mile widziane na salonach. Bo celebryci nie lubią nie hajpowanych słuchawek poniżej pewnej kwoty. Dla nich te tanie to plebs. A dla mnie ważniejsze jest brzmienie i radość ze słuchania muzyki niż prestiż. Kupuję sprzęt dla siebie, a nie by imponować na salonach. A i tak każdy kto słucha moich zestawów robi oczy, że taki "tani" sprzęt gra tak samo lub lepiej jak 3-6 x droższy zestaw. 

Celebryci hajpują bitsy :D

Edytowane przez ceramic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ceramic napisał:

Celebryci hajpują bitsy :D

Ja pisałem o celebrytach na salonach Audiofilizmu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się. A gdzie tu masz salony Audiofilizmu? Nie kojarzę, aby ktokolwiek w tym wątku brylował w nich dla szpanu. Każdy zdrowo myślący człowiek kupuje sprzęt dla siebie, a nie pod publikę i renomę. Nie jest to niczym nadzwyczajnym i nie sprawia że Twoja hiper broń robi się większa. Jeśli ktoś nie umie docenić tanich słuchawek z racji zbyt dużego przyzwyczajenia się do klas wyższych, to jego problem oraz krzywda czyniona samemu sobie, bo jest sporo słuchawek tańszych naprawdę robiących świetne wrażenie, ale negowanie droższych modeli i przede wszystkim atakowanie ich posiadaczy tylko i wyłącznie dla zasady jest podejściem delikatnie mówiąc niemądrym. Poza tym warto odróżnić opisy faktycznie rzeczowo porównujące produkt tańszy do droższego od potencjalnie emocjonalnego killerowania wszystkiego co tylko do głowy wpadnie. Już kiedyś było że Superluxy to grają jak słuchawki za 1000 zł, potem było że już za 2000 zł. Aż w końcu ktoś przyszedł i wyśmiał takie wpisy. Dystans trzeba mieć w obie strony.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ceramic napisał:

Z wychwalania wyższości tuningowanego trabanta nad fabrycznym mercedesem niewiele wynika moim zdaniem :)

Więc po co zmieniałeś kabel w swoich nausznych, skoro producent wie lepiej jaki kabelzdolność nich dołączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sound John napisał:

Więc po co zmieniałeś kabel w swoich nausznych, skoro producent wie lepiej jaki kabelzdolność nich dołączyć?

Czytaj ze zrozumieniem,po zmianie kabla nie jechałem z tekstami typu stały się lepsze od kilkakrotnie droższych a kabel zamówiłem bo potrzebowałem mobilny a nie 3 metrowy z dużym Jackiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zainteresować się modami perula, są słuchawki które zaczynają grać dobrze dopiero po modzie :P

Aczkolwiek w stwierdzenia - 250zł potrafi zagrać jak dobrze wydane 2-3 tys nie chce mi się wierzyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sound John napisał:

Polecam zainteresować się modami perula, są słuchawki które zaczynają grać dobrze dopiero po modzie :P

Aczkolwiek w stwierdzenia - 250zł potrafi zagrać jak dobrze wydane 2-3 tys nie chce mi się wierzyć.

Ja w takie stwierdzenia typu słuchawki za 250 grają lepiej od HD800 wierzę w takim samym stopniu jak w świętego mikołaja i podwodne cywilizacje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

[mention=65270]Szakovsky[/mention] Jak podobnie jak ty ISK odbieram moje MF100 (tylko że to jasna strona grania). Słuchawki, które przeszły w sumie bez echa. Jeden z kolegów z forum jak je posłuchał to porównał je do Bayerów 1350, tylko, że te Bayery to tesle, a wyrwane w rozsądnej cenie, podobnej do twoich ISK, są też kilerami. Przestrzeń i szczegółowość mają jak słuchawki za parę tysięcy i to nie każde tak drogie zagrają z taką muzykalnością. Kupowałem je po przeczytaniu recenzji i znalezieniu w rewelacyjnej cenie 249 pln przy cenie ówczas na rynku 900 lub więcej pln. I do dziś uważam że to słuchawki warte nawet tej oficjalnej ceny, a w cenie 250 pln nic im nie podskoczy.
 

Nie przesadzaj, bo M220 Pro zjadają MF200 kiedy tylko chcą Oficjalnej ceny ponad 1k to na pewno są nie warte. Niewygodne on ear w takiej cenie, dziękuję do widzenia, wolę kupić over ear.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Caution napisał:

Nie przesadzaj, bo M220 Pro zjadają MF200 kiedy tylko chcąemoji3.png Oficjalnej ceny ponad 1k to na pewno są nie warte. Niewygodne on ear w takiej cenie, dziękuję do widzenia, wolę kupić over ear.

Ja pisałem o swoich MF100. Czytaj ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie to nic jak cieszyć się, że ludzie mają dystansu do recenzji, szczefolnie tych bardzo entuzjastycznych. To pokazuje, że to dojrzała społeczność ;)

Wysłane z mojego Z2 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A na link do moda czekamy wciąż, miał być wkrótce :ph34r:.

 

Edit@20.05.2018.

 

Odpowiedź by Szakovsky odnośnie kiedy mod:

"Nigdy, jestem zbyt pazernym na hajs gnojkiem.".

Edytowane przez timecage
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę odkopię temat, bo niedawno byłem u kolegi Szakovkiego i miałem okazję posłuchać tych legendarnych ISKów. Przyznam, że nie czytałem recenzji, pod którą właśnie postuję, ani większości komentarzy, ale powiem tylko, że po odsłuchach kopara opada. Może odsłuchy były krótkie i nie mam ogromnego osłuchania ze sprzętem z wysokich półek, ale to nie jest coś w stylu hajpowanych modeli Superluxa, Takstara czy MF, które są dobre tylko dlatego, że są "dobre jak na cenę". Nie, te ISKi są po prostu bardzo dobre. Pewnie nie jest to jakiś super-duper hajend - choć nie wiem bo nie słuchałem ich zbyt długo, ale bez wahania zjadają takie chinole jak TS-671, Pro82 czy MF-100 (chyba przewijały się w komentarzach). Nie ta liga ;)

 

Tylko ten irytujący dysbalans. Gdyby nie to, spokojnie wyceniłbym je na >700zł - biorąc pod uwagę, że wyglądają jak kupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności