Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Mały funkcjonalny zestaw do salonu


grubbby

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry Pany

Nigdy nie bawiłem się w zestawy mini i na bakier u mnie z technologiami

Jednak kończę remont i chce coś do salonu. Bez high end bo nie będzie słuchane audiofilsko, z żadnego sweet spota itp. Głównie ma grać jak bawię się z dzieckiem albo robimy coś w kuchni albo akurat jemy... czyli po prostu kręcimy się na dole. Czasem może jakiś koncert się puści i usiądzie stacjonarne na kanapie go obejrzeć i posłuchać.

 

Chciałem żeby było funkcjonalne. Najlepiej tidal na pokladzie, jako mus widoczność dysku sieciowego WD Cloud i sparowanie z telefonem po BT żeby puścić playliste z Youtube czy czego innego właśnie przez tel czy tablet.

Zastanawiałem się nad tym zestawem:

 

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6822823211

 

Dali Lektor plusuje tym że ma bassreflex z przodu. I to wymóg. Bo będzie stało na szafce rtv przy ścianie. I sprzęt i głośniki fajnie jak się tam zmieszczą.

Funkcjonalnie Pioneer xc hm86 bajka...

Acz pewnie bym trochę dopłacić do pioneer nc 50dab. Ponoć wydajniejsze pradowo wzmak no i sabre... Ponoć nie najgorszy.

 

Jakieś opinie o tych sprzetach? Porady?

Może jakiś inny kierunek? Dobry soundbar w tej cenie ma prawo zagrać lepiej niż ten zestaw stereo czy raczej niemożliwe?

 

 

[mention=52281]audionanik[/mention] - jakiego koloru są Twoje Indiana Line? Bo się nad nimi też zastanawiam;) z czym z tej półki porównywales?

 

Budżet mój... fajnie aby do 4k pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te Lektory są kluchowate. Ja bym spróbował QBA Elements 100 AL. Świetne żywe brzmienie. Co do Pioneera to nie wiem, nie znam się itp. Wykonanie też niezłe bo prawdziwy fornir.

elements_al.jpg

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz ustawiać w salonie dużych kolumn, to może Cię zainteresować inny kierunek. Coś bardziej dyskretnego, np. żeby muzyka podążała za tobą po domu.

Można coś takiego zbudować w oparciu o system DTS Play-Fi. Powinieneś się zmieścić w budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślałem o multiroomie denona...
Heos to się chyba zwie. To masz na myśl i?
Tylko jedna wada i jedna wątpliwość.
Wada... potrzebny telefon czy tablet do sterowania. A czasem chciałbym po prostu podejść i mieć radio w sekundę.
Wątpliwość... zagra to na takim poziomie jak nawet to proste stereo? Jak już siądę na tej kanapie i puszczę koncert?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grubbby napisał:

No myślałem o multiroomie denona...
Heos to się chyba zwie. To masz na myśl i?
Tylko jedna wada i jedna wątpliwość.
Wada... potrzebny telefon czy tablet do sterowania. A czasem chciałbym po prostu podejść i mieć radio w sekundę.
Wątpliwość... zagra to na takim poziomie jak nawet to proste stereo? Jak już siądę na tej kanapie i puszczę koncert?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

DTS Play-Fi  to jest standard. Z nim współpracuje wiele urządzeń różnych firm. Więc jest duża elastyczność. Wszystko zależy od tego jakie głośniki dokupisz do systemu - powinno zagrać na poziomie prostego stereo.

Może warto by się bliżej temu przyjrzeć. Sam się zastanawiam nad czymś podobnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak liczyć. Bo to otwarta przestrzeń. Nie licząc korytarza i klatki schodowej, to salon z kuchnią o kształcie w miarę kwadratu ma 38m2.
Mogą być używki.. z tym że pamiętaj o funkcjonalności. Dysk sieciowy, bt to mus. TIDALA na pokładzie też bym chciał mieć. Choć wiem że zawsze mogę streamowac ż tableta a mam akurat wolnego co mogę przeznaczyć na centrum dowodzenia. Ale przez BT zawsze strata jakości no i nie Tak wygodnie obslugowo. Więc bym powiedział że funkcjonalność to co najmniej 50% mojej punktacji w ocenie końcowej... jak nie więcej :) odsłuch jakościowy będzie w moim biurze. Słuchawki plus pewnie monitory aktywne.

To co byś polecił? Pamiętaj że nie chce dużego systemu. Nie chce zagracać szafki RTV niepotrzebnie.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym komputer/laptopa/netbooka z jakąś normalna kartą dźwiękową dołożoną i normalny sprzęt :) . Tanio, prosto, szybko a dodatkowo masz o wiele więcej funkcji niż w takim zestawie jak podałeś na początku. Do tego Moim zdaniem wyjdzie taniej o wiele, a jeśli byś się zdecydował na taką opcję to nie ma problemu z doborem sprzętu. Poza tym chyba największa zaleta to modułowość takiego zestawu i możliwość wymiany elementów bez utraty funkcjonalności :) . Do 38m2 to trzeba by jakieś duże kolumny i sporego wzmaka, a nie takie lektory pierdziawki małe i malutkiego pioneerka :D . Do tych 38m2 taka dwudzeistka z dużym wychyłem albo lepiej 25-30cm głośnik by się przydał. Mniejszy się moim zdaniem zgubi kompletnie. Ten komplet co podałeś na początku to tak jak ktoś ma pokój do 20m2 moim zdaniem :) . 

 

Zresztą wielu ludzi posiadających już naprawdę gruby sprzęt (tylko że nie u nas bo Ci nasi "audiofile" to są nastawieni często na nowe technologie jak pies do jeża... :P ) używa zestawu laptop/komputer+reszta. 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapek odpada.
Za długo się włącza wszystko:)
Tak... mam sad.. Tak włącz a się winda w 10 sekund... Tak... dalej bym nie chciał na tym opierać sprzęt który mam włączyć po powrocie zmęczony z pracy aby brzdakal przy robieniu kolacji :)
On ta funkcję musi spełnić jako priorytet:)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, grubbby napisał:

Łapek odpada.
Za długo się włącza wszystko:)
Tak... mam sad.. Tak włącz a się winda w 10 sekund... Tak... dalej bym nie chciał na tym opierać sprzęt który mam włączyć po powrocie zmęczony z pracy aby brzdakal przy robieniu kolacji :)
On ta funkcję musi spełnić jako priorytet:)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

To może coś na bazie Raspberry Pi? Jest wiele projektów w necie, z obsługą NAS nie powinno być problemu. Kwestia doboru DACa i ogólnego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może coś na bazie Raspberry Pi? Jest wiele projektów w necie, z obsługą NAS nie powinno być problemu. Kwestia doboru DACa i ogólnego sprzętu.
Ale to nadal wymaga lapka... potem klikania itp... zamiast Power i Play:)


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Kup sobie radyjko kuchenne  . Jeśli znajdziesz jakiś serwer czy tam dysk sieciowy jak chciałes czy coś takiego to mogę Ci dobrać wzmacniacz i kolumny lepsze od tego co podałeś  . Na reszcie się nie znam  . 
Ok... To przy zalozeniu że znajdę maly streamer ż ekranem to co byś polecił za wzmak i kolumienki? Tylko małe... standardowy klocek odpada... je bym sam sobie dobrał poza tym :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, grubbby napisał:

Ale to nadal wymaga lapka... potem klikania itp... zamiast Power i Play:)

Po co od razu lapek? ;) Wystarczy telefon.

Na upartego można by skombinować jakiś dotykowy ekranik do obsługi całości: https://volumio.org/raspberry-pi-display-and-volumio-touchscreen-music-player/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile chcesz wydać na kolumny i wzmacniacz. Małe klocki odpadają w takim metrażu. Nie ma sensu. 
No i tu wracamy do założeń projektu... musi być małe i mega funkcjonalne:) wyłączny na chwilę ze jakość jest najważniejsza. Bo projekt się zamknie tylko jak spełni założenia biznesowe :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Po co od razu lapek?  Wystarczy telefon.
Na upartego można by skombinować jakiś dotykowy ekranik do obsługi całości: https://volumio.org/raspberry-pi-display-and-volumio-touchscreen-music-player/
A telefon nadal to nie Tak wygodnie jak Power i Play... Bo tak mam teraz. Telefon albo tablet. I to zniechęca... Telefon rozładowuje, tablet się włącza długo... albo rozładowany jak cały czas włączony:)
Wychodzi że nie ma sprzętu dla mnie :D

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na nich. Ma opinie porządnego klocka co ma wszystko. Minusem że nie ma tidala i jednak przekracza budżet. Sam x30 ponad 4k płn kosztuje. A x12 nie ma nawet wejść cyfrowych. A tv czy konsole miło by było podłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... ponad 7 klocków przy takich zastosowaniach bez sensu.

Na prawdę nie ma urządzeń typu Pioneer co mają już sensowna sekcję wzmak?

W jednej recenzji wyczytałem że niby pomimo klasy D to ten maluch gra na poziomie wzmaka przedziału cenowego 1500 - 2000pln.
Dla tych zastosowań klasa takiego nad 326bee byłaby dla mnie zadowalająca... nawet bardziej niż zadowalająca...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności