Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Stacjonarny zestaw słuchawkowy


Nehero

Pytanie

Cześć

Zaczynam zbierać pieniądze na swój wymarzony zestaw, który będzie umilał wieczory i wolne chwile w domu.

Obecnie mam AKG K240 Studio, podobają mi się nawet bardzo, natomiast czuje pewien niedosyt.

Mając je już ponad rok jestem w stanie powiedzieć co mi się nie podoba i co bym wolał innego, tak, że brakuje mi tu pewnego dociążenia dźwięku, aby stał się masywniejszy oraz chciałbym lekko przyciemnić brzmienie, lubie słuchać troche głośniej muzyki tak, że chciałbym aby dźwięk był  przyjemny dla ucha, taki idealny po całym dniu, kiedy człowiek chce się zrelaksować.

 

Muzyki będę słuchał z Tidal Hi-Fi z komputera lub z telefonu jeśli wzmacniacz będzie wspierał USB OTG, ale powiedzmy było by to rozwiązanie jakbym był zbyt leniwy aby włączyć komputer.

Muzyki jakiej słucham głównie opiera się na muzyce intrumentalnej czyli muzyka klasyczna(wszystkiego co ma prawo się nazwać klasyką), solówki na gitarach saksofonach, pianinach itp. muzyka filmowa, elektronika, ambient, metal i sporadycznie jazz. 

Słuchawki półotwarte jak i otwarte wokółuszne, z przetwornikiem dynamicznym, magnetostatycznym lub elektrostatycznym(choć niestety ciekawe ale z racji braku możliwości odsłuchu w Łodzi, nie wiem czy jest sens rozważać).

 

Co do brzmienia chciałbym aby było ono naturalne dociążone masywne lekko przyciemnione wraz z bliższą, intymną średnicą, góre chciałbym analityczną choć ten fakt moge przeżyć, jeśli tak nie będzie, napewno góra ma być w miare łagodna i nie robić z mózgu miazgi, ważniejsza jest scena choć nie musi być bardzo duża, jednak musi być dobrze realizowana, zawsze żródłem będzie można coś poprawić. Ogólnie rzecz biorąc można powiedzieć, że szukam raczej muzykalnych słuchawek.

Oczywiście trzeba brać poprawke, że mój opis brzmienia, który oczekuje jest tylko teoretyczny i dopiero po odsłuchach okaże się czy napewno jest to co chce ale na dobry początek załóżmy, że jest tak jak pisze.

 

Dalej do słuchawek chciałbym dobrać źródło, najchętniej combo wzmacniacz+DAC ale jeśli zajdzie potrzeba może być oddzielnie.

Budźet na słuchawki jaki przewiduje to ok. 5k zł co do zródła nie ustalam budżetu, natomiast tutaj będe patrzył na to, aby wpierw źródło zgrało się z słuchawkami, potem cena choć oczywiście wszystko jednak w granicach "zdrowego" rozsądku. Ogółnie dość elastyczny budżet z racji, że chce kupić raz a dobrze tak, że daje sobie dużo czasu na znalezienie tego co chce dopóki nie uzbierają się pieniążki.

 

Troche poczytałem i spodobały mi się 2 propozycje: Audeze LCD-2F oraz Stax SRS-3100(niestety z racji braku możliwości odsluchu w Łodzi, trzeba wykluczyć, jedyny sklep patrząc po ceneo to Audiomagic w Warszawie, niby na upartego można jechać, choć mimo, że nie jest to strasznie daleko to jednak problemem mógłby być czas.)

Prosiłbym o propozycje zarówno słuchawek jak i źródeł, co warto odsłuchać i na czym.

Napewno w pierwszej kolejności chciałbym odsłuchać LCD-2F, bo nie powiem ale mnie zaciekawiły. Tylko prosiłbym was koledzy, podajcie propozycje na czym to odsłuchiwać najlepiej, najlepiej kilka propozycji, jeśli można prosić. Sklepy w których moge odsłuchać to mp3 store wiadomo jak i Top Hi-Fi.

Mam nadzieję, że pomożecie mi złożyć zestaw marzeń. 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja audeze LCD2 słucham na zestawi Schiit Mjolnir + Gungnir. Wiele osób tutaj na forum miało takie połączenie i te słuchawki w takim towarzystwie potrafią dać wiele radości w ponury jesienny wieczór, tylko ta ich waga..... po 2 godzinach głowa boli :P

Teraz w dobrej cenie kupisz rewelacyjne Dharma D1000, już po 3,5k używki chodzą, a to są jedne z tych słuchawek dla których mógłbym pozbyć się LCD2 ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

No tak co do tego połączenia o którym piszesz mam możliwość odsłuchu w Q21, tak, że jeśli pozwolą to postaram się odsłuchać. Natomiast natknołem się na zestawy proponowane przez sklep Top Hi-Fi mianowicie LCD 2 wraz z Audeze Deckard oraz Copland DAC 215 jak takie połączenia wypadają może chociażby na tle Schiit Mjolnir + Gungnir, mają sens?

Co do Dharma D1000 też na pierwszy rzut oka wydają się ciekawe oraz też mają w Q21 więc się zainteresuje, a z czym byś je ewentualnie łączył?

 

Może jeszcze uzupełnie jedną rzecz z racji, że zakup nie będzie teraz a dopiero jak zdobęde budżet, więc może za rok kto wie, to póki co opierałbym się na nowym sprzęcie, jeśli mając budżet i coś będzie godnego uwagi z używanego sprzętu to wtedy pomyśle nad tym.

Edit: @mks46 poczytałem troche więcej o Dharma D1000 i musze przyznać zaintrygowały mnie więc 2 para słuchawek trafia na liste do odsłuchania.

Macie jeszcze jakieś propozycje czym warto się zainteresować? Możecie podawać również propozycje słuchawek różniących się troche brzmieniem od opisanego przeze mnie, ponieważ dopiero po odsłuchach wyjdzie czego tak na prawdę chce i czy kierunek, który założyłem na początku jest tym właściwym.

 

 

Edytowane przez Nehero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mjolnir nie robi czary mary i dlatego przy słabym źródle robi się szary.

Pamiętam jak Barthuss wpadł do mnie ze swoim głęboko modyfikowanym DACiem Behringier (jakimś tam).

Źródło DVD po coaxialu.

Miałem lekki opad "szczenki" (na HE1000). :)

 

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Compton napisał:

Mjolnir nie robi czary mary i dlatego przy słabym źródle robi się szary.

Pamiętam jak Barthuss wpadł do mnie ze swoim głęboko modyfikowanym DACiem Behringier (jakimś tam).

Źródło DVD po coaxialu.

Miałem lekki opad "szczenki" (na HE1000). :)

 

Jako słabe źródło masz na myśli DVD?

W takim razie czy Tidal Hi-Fi jest wystarczająco dobrym źródłem, póki co Tidal będzie mi towarzyszył przez dłuższy czas, może w przyszłości zdecyduje się na coś konkretniejszego ale to przyszłość.

Edytowane przez Nehero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam na myśli to, że takie szaro bure wzmaki jak Mjolnir muszą mieć odpowiednie zródło, czyli DAC.

Zestaw Schita z Gungnirem nie dawał takiej barwy, nasycenia, dynamiki.

Tu trzeba coś bardziej organicznego i analogowego oraz szybszego.

Tidal będzie brzmiał tak jak podłączony DAC do kompa i o tym właśnie piszę w kontekscie Mjolnira.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Compton napisał:

Mjolnir nie robi czary mary i dlatego przy słabym źródle robi się szary.

Pamiętam jak Barthuss wpadł do mnie ze swoim głęboko modyfikowanym DACiem Behringier (jakimś tam).

Źródło DVD po coaxialu.

Miałem lekki opad "szczenki" (na HE1000). :)

 

Jak dla mnie Mjolnir jest wręcz lekko landrynkowy, z tym że ja go testowałem z jakimś konkretnym źródłem. To był dzielony Accuphase 900 albo ARC ref. 9 DC - nie pamiętam.

Ciekawy jestem, czy ten DAC był u Ciebie po moim grzebaniu, czy jeszcze przed? Ale to tak poza tematem. ;)

Dobre DVD jest dobre (patrz moja stopka). :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@majkel, Barthuss twierdził, że koszt modyfikacji, to 2,5 raza ceny daczka, więc zakładam, że po :)

Mjolnir był bardziej suchy niż Twoje dwa wzmaki, które miałem przyjemność u siebie gościć, więc nie wiem skąd ta landrynkowość, może z rozdzielczości?

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hej, @Barthuss pewnie wspominał o wstawieniu innego toru analogowego, ja tylko robiłem drobne szlify po całości chyba gratis za pożyczenie YH-100. Jeśli moja pamięć mnie tu oszukuje, to @Barthuss pewnie sprostuje.

 

Co do Mjolnira - to było dawno i w odniesieniu do BP, więc nie upieram się przy swojej wersji. Zawsze można (należy?) wziąć pod uwagę różnice między egzemplarzami. Zresztą - ja jestem zwolennikiem odsłuchu przed zakupem, i to dokładnie tego egzemplarza urządzenia, które chce się nabyć. Inna sprawa, że ja mam "alergię" na brzmienie kondensatorów Nichicon w złotym odzieniu, które firma Schiiit tak sobie upodobała. No ale wiadomo - kondensator to tylko surowiec, i to jeden z paru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Compton napisał:

Mam na myśli to, że takie szaro bure wzmaki jak Mjolnir muszą mieć odpowiednie zródło, czyli DAC.

Zestaw Schita z Gungnirem nie dawał takiej barwy, nasycenia, dynamiki.

Tu trzeba coś bardziej organicznego i analogowego oraz szybszego.

Tidal będzie brzmiał tak jak podłączony DAC do kompa i o tym właśnie piszę w kontekscie Mjolnira.

Swoją drogą i tak jak znajde czas przejadę się do Q21 i zobacze czy też dojde do takich wniosków połaczenia Schita z Gungnirem ale jeśli nie Schit z Gungnirem to jaki inny DAC.

A może poza Schitem jest jeszcze inna ciekawa opcja, którą warto byłoby przetestować.

@Chcheckitout Co do Caiyna wrzuce w liste do odsłuchania i zobaczymy, a jaka według Cb jest przewaga nad Mjolnirem?

Edytowane przez Nehero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, majkel napisał:

Hej, @Barthuss pewnie wspominał o wstawieniu innego toru analogowego, ja tylko robiłem drobne szlify po całości chyba gratis za pożyczenie YH-100. Jeśli moja pamięć mnie tu oszukuje, to @Barthuss pewnie sprostuje.

Tam był wymieniony analog, cyfra, zasilanie, jak i również na nowo wstawione gniazda.

Z poprzedniego DACa została tylko obudowa, płytka PCB i kość D/A. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności