Skocz do zawartości

Fanklub Musical Fidelity


Jaro54

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Były ale chyba tylko używki, jak ktoś będzie chciał sprzedać. Były EB33 i EB50

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem, ale wszyscy recenzenci chwalili, nie widziałem złych recenzji. I były porównywane właśnie do MF100 i MF-200 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dzień dobry.

Słuchawki MF100, myślę o rekablingu. Na 4 stronie tego wątku była o tym mowa, kolega ten podał nawet model zastosowanego przewodu (Canare L-4E5C). Ten kabelek posiada 4 żyły sygnałowe i masę. Rozumiem że albo korzystamy jedynie z 2 żył, albo łączymy je parami. Otworzyłem swoje słuchawki i z kabla idą 3 przewody: czarny, czerwony i biały. Jeden z nich chyba odpowiada za mikrofon, który nie jest mi do niczego potrzebny. I teraz pytanie: Który z nich jest mikrofonowy, ten niepotrzebny. Czy wystarczy jak z nowego przewodu (np Canare) wlutuję do słuchawek jedynie dwa przewody (lub dwie pary)? Gdzie przylutować przewody z nowego kabla?

P1090904.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony to lewy kanał, czerwony prawy, bez koloru (miedziana/biała) masa.

Tutaj do przetwornika przylutowany jest czerwony, prawy kanał z głównego przewodu, tylko po to by przez kawałek miedzi na płytce przejść dalej do przewodu idącego do drugiej muszli - to połączenie możesz spokojnie zrobić poza przetwornikiem powinno być łatwiej, niż lutować do tych małych pół.

W Canare masz 4 żyły i ekran, ekranu ja w ogóle nie używam do "przewodzenia prądu", a w wersji z oplotem ściągam go, żeby kabel był bardziej elastyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 16.01.2022 o 18:21, Perul napisał(a):

Zielony to lewy kanał, czerwony prawy, bez koloru (miedziana/biała) masa.

Tutaj do przetwornika przylutowany jest czerwony, prawy kanał z głównego przewodu, tylko po to by przez kawałek miedzi na płytce przejść dalej do przewodu idącego do drugiej muszli - to połączenie możesz spokojnie zrobić poza przetwornikiem powinno być łatwiej, niż lutować do tych małych pół.

W Canare masz 4 żyły i ekran, ekranu ja w ogóle nie używam do "przewodzenia prądu", a w wersji z oplotem ściągam go, żeby kabel był bardziej elastyczny.

Cześć.
Odkopię trupa, ale poprawcie mnie jak się mylę.

Gdzieś czytałem że czerwona kropka oznacza stronę gdzie przylutowany ma być +, a tutaj z tej strony co mówisz jest masa. 
Zgłupiałem. 

Edytowane przez QMAN80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, QMAN80 napisał(a):

Gdzieś czytałem że czerwona kropka oznacza stronę gdzie przylutowany ma być +, a tutaj z tej strony co mówisz jest masa.

Zazwyczaj tak jest, ale tak naprawdę nie ma standardów w tej kwestii, więc każdy producent może robić jak mu wygodnie.

Ważne, żeby w obydwu przetwornikach przylutować jednakowo, bo jak grają w przeciwnej fazie to jest dziwny dźwięk, męczący na dłuższą metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności