Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Musical Fidelity


Jaro54

Rekomendowane odpowiedzi

Nieśmiało dopisuję się do fanklubu. Dotarły do mnie MF100 z brytyjskiego Ebaya. Ze zniżkami wyszło 160zł plus wysyłka. 

Pierwsze wrażenia? Bas 10/10. Góra jest, mogłaby być lepsza i więcej. Średnica z drivem, więcej powiem po dłuższych odsłuchach. Ergonomia 3/10, no z okularami tragedia nawet jak zastosuję wszelkie triki. Ale chcę jeszcze spróbować welury.

Ogólnie to gra baaardzo dobrze w tej cenie i wyższej. Jestem ciekaw pojedynku z Listenami i MSR7, aczkolwiek żadne z nich podejrzewam nie powalczą basem, tak świetny, detaliczny i szybki jest. W sumie jakby tak górze dodać rozdzielczości, to już teraz byłbym zachwycony. Ale jest tam lekkie "ziarno", mam nadzieję że po wygrzaniu będzie lepiej. Oczywiście wygrzaniu mózgu :)

 

Próbował ktoś lepszy kabel do nich?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie :) właścicieli najporzadniejszych słuchawek :)

Zaraz wielki hejt będzie :)

Kwestia z czym sparujesz, z moimi DAPami góra jest bardzo ładna. Musisz trochę je wygrzać ziarno zniknie. Pady wg tylko skórzane. A po pewnym czasie zmiekną na tyle że nie będziesz ich czuł. Też noszę okulary a potrafię parę godzin wytrzymać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham z Xduoo X3 który problemu z górą nie ma. Ale posłucham w sklepie na czymś lepszym.

Przyznam że detalicznie bardzo dobrze sobie radzą. Słabych realizacji nie da się słuchać, nie umieją "kłamać".

Na razie poprawiłbym górę oraz dodał niższej średnicy (ale zauważyłem że mam taki zarzut do wszystkich dynamików prócz senników hd5x5 i HD600).

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również witaj :-)

Co do komfortu, tak jak Jaro54 napisał, trzeba poczekać aż pady namiękną. Też noszę okulary i zauważyłem że po pewnym czasie już nie cisną. A jeszcze jak znajdziesz sposób na ułożenie, to będzie bajka 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam się nad sprzedażą swoich MF-200b. Praktycznie nie używane bo na moją głowę po prostu znacznie za małe.

Jak myślicie ktoś się skusi na nie od nas czy lepiej bawić się via allegro lub olx?

 

Lub może ktoś być zainteresowany wymianą na inne w podobnej specyfice oddawania muzyki ale po prostu większe (mam naprawdę dużą głowę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 28.01.2018 o 10:05, Matador napisał:

Zastanawiam się nad sprzedażą swoich MF-200b. Praktycznie nie używane bo na moją głowę po prostu znacznie za małe.

Jak myślicie ktoś się skusi na nie od nas czy lepiej bawić się via allegro lub olx?

 

Lub może ktoś być zainteresowany wymianą na inne w podobnej specyfice oddawania muzyki ale po prostu większe (mam naprawdę dużą głowę).

 

Ja co prawda swoje sprzedałem bo mi ostatecznie góra w nich nie pasowała - była jak dla mnie za ostra ale udało mi się wcześniej je odpowiednio rozciągnąć na pałąku. Też mam sporą głowę i od początku wyjątkowo mocno mnie cisnęły. Mogłem wytrzymać maksymalnie kilka do kilkunastu minut. Po kilku dniach tak się wkur...łem, że stwierdziłem: ewentualnie je połamię ale dopnę swego. Udało się. Gdyby Cię (i innych) zainteresowała moja technika to chętnie się podzielę. Po całej, prostej operacji, stały się wręcz luźnawe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 

 

3 godziny temu, strong6 napisał:

@domingo - jest jeszcze strona na naszym forum odnośnie MF, założona przez @Jaro54.
Poniżej link z tej strony, do moich zachwytów nad MF-200, które udało mi się kupić za 300zł:
http://forum.mp3store.pl/topic/148582-fanklub-musical-fidelity/?do=findComment&comment=1482051

ps. Przydałoby się połączyć te dwa wątki w jeden.

 

czołem klubowiczom tez sie dopisze bo lubie i stac mnie a coo  :)

 

Strongu

apropo ucisku

mam taki patent,  niekoniecznie zniweluje Ci ucisk ale pomaga w ogolnej wygodzie gdyz sie lepiej na uszach rozklada nacisk

naciagasz na pady materiał z rajstop tak ten rozciagliwy sliski z lykry czy cus naciagasz , w miescu gdzie jest szczelina na zaciaganie padów zaplatasz gumka solidna czy ducikiem w oplocie i jest wygoda , dodatkowo lepsza wentylacja i ochrona padów

 

zaleszy od szczeliny czasem moze sie całkiwicie schowac gumka wraz z obcietymi koncówkami rajstopy ale w mf raczej sie nie schowa i estetyka bedzie taka sobie

:)

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozdawnictwo mam już odblokowane i zamiast "like" dałem "thanks". Bo się należy :)
Patentu z braku czasu jeszcze nie sprawdzałem. Nie omieszkam poinformować czy i jak się sprawdził, bo MF-200 uwierają mocno i niestety ale odsłuchy na nich muszę sobie dozować.
A grają "bosko" i dlatego może być "szczęśliwym" ten kto ma MF-100 lub MF-200. Moje stany "szczęśliwości" z racji ich konstrukcji i konstrukcji mojej głowy trwają zbyt krótko.

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A reszta niech buli kupę kasy i zmienia co tydzień na nowy, "lepiej" grający model. Sami przyznacie, użytkownicy MF oczywista oczywistość, że na nich słucha się muzyki nie sprzętu. Dają radość właśnie ze słuchania muzyki. Każdy z nas słucha swojej muzyki i jest zadowolony. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co z tym ugniataniem? mnie nie gniota az tak ale tez trzymam w nocy na ksiazce odpowiednio dobranej wysokoscią właoznej  pomiedzy metalkowymi wysuwkami pałąka by lekko sie rozszedł ale tylko bardzo lekko bo luznawych absolutnie nie chce

 

Wyzej Tornan tez cos pisał ze dają sie rozciagnąc

Strongu czy to nie działa  czy po rozciagnieciu tez wciaz za ciasne?

 

Jaro a powiem ze słucham muzyki i sprzetu - dalekim od twierdzenia ze nie słuza do wysłuchwoiania sie w roznice sprzetowe gdyby takie były to wcale nie byłbym az tak szesliwy- słuchawek "do muzyki" jest pełno ;)

choc te sa inne niz nawet te pełno zadko ktore barwnie odpowiadja mi bardziej niz kolumny a w tych nawet chyba bardziej ale to moze tylko kwestia chwilowego zaaferowana ;)

 

ps

zadko ktore nie znaczy ze bardzo wiele obrociłem, zadko ktore z tych kilku  wyselekcjonowanych ktore były u mnie na stanie

za wieloma wciaz patrze tylko tesknie - nie mam pojecia bladego jak graja np audiotech 5000 :P ani nawet 900x a wowczas mogłbym cos powiedziec mądrzejszego heh

 

gonienie kroliczka napewno sie nie konczy, mozna co najwyzej zrobic przerwe i powiedziec jest dobrze nawet bardzo dobrze .. ale :))

drugie ale to to ze na portable juz za wiele sie nie nagoni tego kroliczka bo moze i da sie lepiej ale  juz wyjsciowo uzyc sie tego nie da

 

na tym polega chyba ich "fenomen" mozna wstac od biurka i wyjsc , tako samo jak fenomen dapów słuzacych jako DAC mozna wypiac i zabrac wszystko ze soba

 

Edytowane przez domingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups  szcescie sie skonczyło ;)

 

ten długi kabel zapałetał sie pod nogami wstałem od biurka a kabel pod stopa i trzask prask wyrwało z połaczenia

ale to co mnie zszokowało to jakosc tego kabla byłem przez jego grubosc przeswiadczoiny ze tam jest kupa dobrej miedzi a to jak sie okazuje kupa gumy a miedzi po włosie na zyłe

kabel jak z najtanszych słuchawek taki co go nawet nie mozna polutowac bo po zerwaniu traci rozdzilonosc masy od plusa

trzy mikro włosy miedzi przemieszane z z micro nitkami separujacymi

 

no to trzeba bedzie chciał nie chciał zrekabowac całosc czyms solidniejszym elektrycznie i podorabiac rozpinki gdzies z mocowaniem wysokim (by sie znowu nie wyrwało a rozpieło) na balans i no balans

 

 tu wizjonerstwo  tego swietnego kabla :)

tak ze uwazajcie mocno bo połaczenia sa słabiutkie szcegolnie to na  łaczniku z jednoego na dwie zyły inne sa jakosc zabezpieczone czy zacisami metalowymi na złaczkach czy zwykłym zaciskiem palstitkowym w muszli ten jest niczym zabezpieczony

 

ps

nie wiem jak wy uwazacie ale ja uwazam ogolnie ze takie potraktoranie sprawy juz pomijam latwosc wyrywczą bo w koncu firma bez praktyki

zakrawa na drwine w koncu te słuchawki pretenduja do miana , nie nie pretenduja otrzymuja nazwe balansowanych a taki kabel to w zabawkach sie dodaje

zyły zadnej grubosci bo 0.22 to chyba zadna ;)

nierozdzielone w osobnych koszukach, bez ekranowania jakiegokolwiek pomiedzy czyli gigantyczna podatnosc na interferrencje (magie jej wpływu pomijam)

co jak co ale na ujrzenie takiego kabla to nie liczyłem

 

gdzies widziałem wpis ze nedzna przejsciowka i napewnio ma wpływ - zareczam ze przejsciowka jest o wiele lepszej jakosci (przynajmniej ma miedz 0,8 a nie chinski patent .. masakra jakas

 

na gory stronoie Miki pytał czy ktos rekablował - jak sie tak im przyjrzec to chyba niepowinny byc uzywane bez reklablowania :)) jak to mogło tak grac to ja nie kumam

 

a jak juz rozebrałem to wspomne ze muszla choc minaturowej przestrzeni tez niczym wysciełana nie jest

z regoły zawsze mi pomagało podscielenie jej czyms, w tym przypadku bo miejsca za wiele nie ma to chocby albo połową  platka kosmetycznego bo cały moze byc za gruby albo docietym papierem toaletowym :) moze wpynac pozytywnie na redukcje odbic i echa ktorego nie ma bo dzwiek jest krotko trzymany ale zawsze skoro moze nie byc goło to sprobowac warto

 

 

 

200b.jpg

200bb.jpg

 

 

 

aaa to mial byc fanklub .. zapomniałem , nie no jestem nadal fanem tle ze z ograniczoną odpowiedzialnoscią :)

cholerka szkda tylko ze tak mało sie z nimi osłuchałem wczeniej teraz po zmianie pewnie bede wniebowziety ale czy to po staremu czy po nowemu to nie wykryje czy to kabel czy mozg sie "wygrzał"  : )

Edytowane przez domingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ten napisał:

apropo recablowania MF-100, to takie coś popełniłem :P

MF-100.jpg

Bardzo ładne. Co to? :) W sensie przewodnik i jak dobrze widzę, to chyba jeszcze nylonowy oplot? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć do kogo uderzyć w razie czego.

1 minutę temu, Vaiet napisał:

Bardzo ładne. Co to? :) W sensie przewodnik i jak dobrze widzę, to chyba jeszcze nylonowy oplot? :)

Dołączam się do powyższego - też jestem ciekaw.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek to Canare L-4E5C, kupione u BigMaras-a. Oplot też. W oryginalnym kablu wnerwił mnie mikrofon, czepiał się ubrania.

A i w planach mam nowy kabel dla MF-200, zbalansowany oczywiście...

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz w planach do balansowania

 

 

moze ktos ogarnąc o co tu chodzi?

srednica zewnetrzna jest zrozumiała

ale nie moge pojac co jest z budową wynika ze 4 mikro zylki o grubosci włosa

tyle ze te cztery zyły skaldaja sie łacznie ze 105 nitek po 0.05mm

co by dawało jakies 26 nitek 0.05 na jeden oplot czyli za cholere mi nie wychodzi by ten kabelek sładał sie z przewodników 4 x 0,2 mm lecz jawnie jakies 4x1,3 mm

zreszta sam obwod zewnetrzny jest wielki 6mm

 

https://www.audeos.pl/pl/p/Sommer-Cable-Square-4-Core-MKII-Highflex-kabel-mikrofonowy/117

 

Izolacja, średnica zew. PVC 6,5 mm
   
Budowa przewodników 4 x 0,20 mm2
Ilość miedzianych żył w przewodniku

102 x 0,05 mm

 

 

o co kaman w tym opisie? bo mnie cholera juz bierze ;)

to jakie sa te zyły (pojedynczy przewodnik) 0.2 mm czy 1mm

 

Edytowane przez domingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Taka konfekcja to chyba tylko u kablarzy typu Forza, ewentualnie można sobie samemu coś wydziergać.

Tu chyba jest zgodny wtyk do samodzielnej robótki: https://www.aliexpress.com/item/10-pair-Mini-XLR-4-Pin-Audio-Cable-Connector-Male-Plug-Female-Jack-4-Position-Circular/32758296392.html

 

A ze swojego MF100 jestem nadal zadowolony. Nie jest to jakiś szczyt jakości, bo miałem niejedne lepsze słuchawki, ale jako mobilki to za swoją cenę robią całkiem niezłą robotę.

Edytowane przez sn4ke
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem mf-100 nie mając jakichś wygórowanych oczekiwań, a tu takie zdziwko oO

Z początku mi na Alienie bardzo sybilizowały ale na slow roll-offie było już w porządku.

To, co mnie najbardziej zaskoczyło to scena, separacja i bas, który jest dokładnie w takiej ilości, jak lubię. 

Wygoda OK ale trzeba się pobawić z regulacją jednak.

Zakup oceniam na mocne 8/10

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trochę pograją to zobaczysz co potrafią. :) Witaj w klubie 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności