Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Musical Fidelity


Jaro54

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam wszystkich właścicieli i przyszłych właścicieli słuchawek Musical Fidelity. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem pożyczony musical fidelity x-can v2 - wzmacniacz słuchawkowy tzw "prosiaczek". Liczy się ;)?

 

Musical-Fidelity-X-Can-V2-704-B.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciebie moze być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Superata napisał:

Słuchawki mocno cisną - wylądowały na stojaku "dokształcają się" i grzeją się. :) 

Z nimi trzeba zrobić taki myk i stają się wygodne. Ustawiasz tak jak powinny na uszach a następnie odrobinę z każdej strony poluznij na pałąku. Z początku też miałem ten problem, ale to rozwiązuje go. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak wrażenia tych co juz dostali? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dokanałówek brak :) Pewnie, że można :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ci się MF100 podobają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dźwięk to jak dla mnie grają w zbliżony sposób do starych kolumn brytyjskich (JPW, Tannoy). Taka szkoła dźwięku spokojnego, pod kątem jazzu, bluesa. Ale z komfortem noszenia to się nie popisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swój sposób :) Ustawiam tak jak powinny być i potem odrobinkę poluźniam. Można parę godzin słuchać, a noszę okulary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarąbiście:) Z M1 Shanlinga też dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie jest naprawdę pierwsza klasa. Przyznaje nie mam wielkiego doświadczenia ze słuchawkami (bynajmniej kupowałem sporo ale zwykle nie za takie pieniądze //bazowo te fidelity sporo kosztują jak na moje możliwości i zwykłem kupować słuchawki do 250 zl//.

Teraz muszę tylko odkurzyć sanse fuze bo na komórce nie pokazują wszystkiego co mogą chyba lub kupić coś innego. Na marginesie ktoś z tu obecnych może doradzić jakąś dobrą kartę dźwiękową. Niedrogą tak do 200 zł i może być używana.

Na tą chwilę mam w kompie nie aktywną creative audigy 2 zs w wersji gold. Do której  brakuje działających bez problemu sterowników pod Windows 7 (chyba, że ktoś może pomóc w ogarnięciu sterowników do niej to będę bardzo wdzięczny). 

 

Przepraszam za OFF TOP-a

 

PS.  Fidelki z minusów są ... za małe i nie chodzi o wielkość muszli (jak by nie było to jest taki rodzaj słuchawek) ale o wielkość pałąka. W moim przypadku a mam duża głowę pałąk jest maksymalnie rozszerzony i troszkę jeszcze brakuje do prawidłowego ułożenia ich na głowie. 

Edytowane przez Matador
sprostowanie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo odnośnie budowy/wielkości pałąka tych słuchawek - też mam dużą głowę :)
Odnośnie aktywowania tej creative audigy, spróbuję pomóc ze sterownikami, zaraz poślę dane na pm.
I też kończę off top.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Za te pieniądze zakup tych słuchawek to kradzież :) mam prawie wyrzuty sumienia. Soczyste granie :) dużo góry ale bez sybilantów, choć dla wielu może być za dużo. Średnica lekko wysunięta - dużo szczegółów. Dół - jest nawet sporo, ale u mnie dobrze kontrolowany. Scena mogłaby byc większa. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Superata napisał:

Za te pieniądze zakup tych słuchawek to kradzież :) mam prawie wyrzuty sumienia. Soczyste granie :) dużo góry ale bez sybilantów, choć dla wielu może być za dużo. Średnica lekko wysunięta - dużo szczegółów. Dół - jest nawet sporo, ale u mnie dobrze kontrolowany. Scena mogłaby byc większa. 

 

Czyli warte zakupu? :) Jak ktoś ma wzmacniacz zbalansowany to będzie pewnie jeszcze lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj warte. Na Video troszkę słabo, ale już z Centrance Dacport Slim pokazały że stać je na więcej. Na pewno muszą się wygrzać (góra męczy), ale mimo tego prezentują dobry poziom - ładna holografia, separacja, szczegółowość... i  naprawdę fajny dół. Za tą cenę mistrzostwo :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co :)

Odnośnie słuchawek - nie wiem czy ten klub tutaj czy w temacie MF-200 założonym przez @Lord Rayden.
Jakość użytych materiałów rewelacyjna - prawdziwa mięciutka skóra i aluminium. Są niezwykle piękne. Piękne w prostocie i z racji jakości materiałów.
I tak też grają :D Pięknie grają.
Dokładnie tak jak opisali to @Superata i @tditsr Prawie neutralne, niezwykle klarowne, jasne brzmienie. Mnie ich góra bardzo odpowiada (trochę wygrzane i głowa się przyzwyczaiła). Rozdzielczość i przejrzystość to ich jak dla mnie największe atuty. I podpis dźwiękowy też.
Świetnie reagują na equalizer ale ja nie mam najmniejszej potrzeby jego używania. Doskonałe brzmienie, takie świeże brzmienie. MF-200 w tej cenie to jak wygrana w loterii :D
Przypuszczam, że ich trochę mniejszy brat daje podobną radość odsłuchów - tu oko do @Jaro54, bo mocno nam kibicował.

ps. jedyny mankament na ten moment - są mało komfortowe w użytkowaniu, maja mocny docisk i cisną w uszy.

 

Edytowane przez strong6
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wojtku w klubie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego jak @Perul? Prosiaczka? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności