Skocz do zawartości

Feliks Audio Espressivo Mark II


markdover

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie Feliks Audio pojawił się wzmak Espressivo w wersji Mark II, który wyparł "starego" Espressivo z oferty. Miał ktoś już okazję go słuchać? Czy "nowa" cena jest usprawiedliwiona różnicą w dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, matkin napisał:

Bodajże SlawekR kiedyś napisał, że Espressivo było bardzo niedoszacowane w cenie (best buy). Teraz jest zwyczajnie odpowiednia.

Nie tylko @SlawekR .

Ten wzmak kosztował na początku sześć stówek z ogonkiem, bardzo "po bożemu" wykonany. Jak rozmawiałem kiedyś z panem Feliksem, to ta hobbystyczna dłubanina "przynosiła mu zysku" poniżej 2pln/godzinę pracy:D.

Obecnie to jest rodzinny interes prowadzony już przez "młodych" chcących coś zarobić, a cena jest wynikiem popytu na te wzmaki za granicą i niczym innym. Ja im życzę jak najlepiej, a niech tam kroją Niemców, Amerykanów, Anglików czy kogo tam jeszcze ile wlezie:D...Ja na szczęście oteela już nie zamierzam mieć.

BTW, skorpiona hv1 też kupiłem u producenta (jakieś 8 lat temu) za 1600pln, sprzedałem po czterech latach za 1200 (z lampami Mullard w stopniu wej), a teraz widzę u nas w komisie używkę za 2200:woot:,

a nówka bodajże za 3200 albo lepi;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się dziwić, rynek też się kompletnie zmienił. Przed laty 1500zł to się kupowało haj end słuchawkowy i do tego wzmaka za połowe tej ceny, teraz 1500zł to się kupuje kable w wersji dla biedaków (nie firmowe) do słuchawek za 10tys i najlepiej drugie tyle na wzmaka bo inaczej nie moze grać :) Jak ktoś liznął przed laty dobrze grających sprzetów to ciężko mu teraz wydać nierzadko 10x tyle za sprzęt który w sumie nie gra lepiej.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mykupyku napisał:

MarkII... buhahaha...  chyba JanuszII

 

w ramach maksymalizacji zysku niech tatę jeszcze wyślą z lutownicą do Bangladeszu...

No i czego się czepia? Przecież mkll to klasyka w audiobyznesie.:)

Tak hartowała się stal już 20-30lat temu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności