Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony CDP-950 Vintage


Rekomendowane odpowiedzi

Witam po Ad1865N przyszedł czas na legendarny TDA1541A. Udało się kupić na allegro troszkę może nie za super wygląda ale rekompensuje to dźwiękiem posiada pilot do regulowania wyjścia słuchawkowego oraz dodatkowego wyjścia o zmiennym poziomie. Otworzyłem go z myślą spisania numeru i oceny lasera czy jest tam zamiennik. Ale jak się okazało siedzi tam oryginalny (można poznać po szczegółach budowy konstrukcji lasera)kSS150A i działa jak nowy czyta każdą płytę więc nie grzebałem i nie myślę o wymianie miałem kupować nowy i wymienić ale nie ma potrzeby.

Sprzęt trochę wiekowy i trzeba mu było pomóc dobrym klejem w niektórych miejscach ale teraz to już nic się nie rozsypie. Ważne że  wszystko działa jak należy a transport jest expres czyta najszybciej z moich transportów.

 

Jeśli chodzi o dźwięk to poezja czuje się tę naturalną barwę nie jest hires jak w dapach jest gęsto ciepło i średnicowo z dobrym dolnym podbiciem basu bynajmniej na wyjściu słuchawkowym.

Polecam jeżeli ktoś chce pobawić się vintage i posłuchać starych legendarnych kości. No i na taki sprzęt zawsze znajdzie się pasjonat przy sprzedaży wystarczy dopisać TDA1541A.

 

Poniżej kilka fotek poglądowych.

 

 

20170930_164653.jpg

20170930_164720.jpg

20170930_164730.jpg

20170907_174327.jpg

20170907_174339.jpg

20170907_174354.jpg

20170907_174405.jpg

20170907_174416.jpg

20170907_174426.jpg

20170907_174453.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa zabawka :),

Tu jest serwisówka https://elektrotanya.com/sony_cdp-307esd_cdp-950_sm.pdf/download.html 

usuń demfazę nie będzie szumieć niepotrzebnie w sygnale, bo w dzisiejszych czasach nie ma takich płyt, to tranzystor Q400 i Q500  i to o zgrozo jest w części opampa odpowiedzialnej za konwersję I/U,  jeżeli dobrze widzę na schemacie to ten stopień jest bisowany do klasy A :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale boczki drewniane to nie jest chyba jego standardowe wykończenie?

Polecam posłuchać starych CDeków, ale ostrzegam to może być podróż w jedną stronę :D może nie być już chęci powrotu do współczesnych z plastikowym brzmieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za info. Tak boczki już były ,Pan który sprzedawał do wszystkich boczki dorabiał ale wyglądają fajnie więc zostały. Prawda jak człowiek wkręci się w te starocie wielobitowe to dzisiejsze granie bardzo odbiega od tego z tamtych lat. Dzięki za schemat Pan Wojtek . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może zaproponuje mały mod żeby dłużej cieszył ucho, do zasilania lasera dodatkowy stabilizator lm7905(w tym cd niecodziennie, laser karmiony jest napięciem ujemnym) najlepiej wersja z A na końcu(wersja niskoszumna) wystarczy taki miniaturowy w obudowie To92 więc koszt w granicach złotówki, rezystor R101 od strony podającej zasilanie wylutowujemy, do jego końca dajemy wyjście stabilizatora, wejście do źródła napięcia, czyli na kondensator C910 za pomocą kawałka przewodu(nie musi być audiofilski ;)), a nogę masy gdzieś do masy w pobliżu rezystora, najlepiej przy jakimś kondensatorze. Oddzielny stabilizator powinien poprawić warunki pracy  diody lasera, mniejsze skoki napięcia więc i fluktuacje prądu, a co za tym idzie stabilniejsze i dłuższe życie, mniejsze szumy powinny pozytywnie wpłynąć też na dźwięk. Smacznego :P

 

Możesz pomyśleć też nad wymianą tych słynnych 14 kondensatorów przy przetworniku na foliowce, 220nF ponoć jest optymalną wartością, tylko wypadało by je dobierać z miernikiem pojemności, a nie brać z worka jak leci, żeby nie zrobić gorzej niż jest, po bliższym przyjrzeniu się jest tam literka M więc to rozrzut 20% ale zapewne fabryczne zostały przesortowane przez sony, bo pewnie jest to tańsze niż selekcjonowanie przez producenta, bo zazwyczaj w takich miejscach widuje się z literką B.

Edytowane przez PanWojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady ale nie będę grzebał w tej elektronice choćby z tego względu że gdybym kiedyś miał sprzedawać to niech to będzie taka elektronika jak była. Pozdrawiam i bardzo dziękuję za fachowe rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem, jak się "ma" ten CDP-950 do modelu CDP-991, ale 991-ka była najbardziej "szklistym" na górze odtwarzaczem CD, jaki miałem. Dlatego dziwi mnie, jak piszesz, że CDP-950 jest gęsty, ciepły i "średnicowy".

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie to nie dziwi w 950 siedzi Tda1541a w 991 cxd2552q. Jednak zupełnie inna szkoła grania.

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności