Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacz wew/zew do HD 600, do 500zł


Nixev

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie dziś słuchawki Sennheiser HD 600 i chciałbym zakupić do nich jakiś wzmacniacz słuchawkowy, może to być zarówno zewnętrzny wzmacniacz jak i karta dźwiękowa do komputera.

Muzyka będzie słuchana z komputera z tidala. Jedynie co to chciałbym żeby miał raczej ciepły i naturalny charakter.

Budżet najlepiej do 500zł, wiem, że nie jest to za dużo jak na te słuchawki, ale narazie nie stać mnie na nic lepszego.

 

Za wszelkie sugestię i pomoc będę wdzięczny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie w tym budżecie jest też używany xonar STX, ale nie wiem jak wypada na tle innych źródeł w tej cenie. Sam posiadam HD600 i asus STX, choć nigdy nie podłączam do niego tych słuchawek, bo HD600 dobitnie pokazują że ta karta im nie wystarcza (choć da się słuchać). Za tą cenę jednak nie wymagałbym pokazania pełnego potencjału HD600 i może się okazać, że ten asus jest jednak wart uwagi. EDIT: jeżeli twój DAC to na przykład integra na płycie głównej komputera to potrzebujesz też lepszego DAC, wtedy do wyboru masz albo kartę dźwiękową, albo zewnętrzne combo DAC/AMP zamiast samego wzmacniacza.

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziękuję za odpowiedzi, ale ja niczego konkretnego nie mogę napisać... Narazie kompletnie się nie znam i stawiam pierwsze kroki w audiofilskim świecie ^^ tutaj link do mojej płyty głównej, w którym piszą, że zintegrowana karta graficzna jest super i potrafi napędzić nawet słuchawki 600ohm... https://pl.msi.com/Motherboard/Z170A-GAMING-M5

Ja w sumie nie wiem czy jest dobra czy nie... Jedynie co mogę napisać, to że dysponuje tylko ją i chciałbym kupić coś co najlepiej działałoby z nią (lub bez niej) i moimi słuchawkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta super integra na pewno jest rewelacyjna do zwykłych, tanich słuchawek typowego użytkownika, zapomnij o niej. Jeśli mam dobrze poradzić, to przed zakupem koniecznie posłuchaj kilku kart i źródeł na żywo i wybierz to, co tobie najbardziej się spodoba. Na pewno pozycjami wartymi uwagi w tej cenie są karty Asus xonar STX i AIM SC808. A tak z ciekawości, to czy kupowałeś te słuchawki w ciemno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pjoj przesłuchałem mnóstwo słuchawek do tego zakresu cenowego i hd600 mnie zaczarowały ;) jednak nie wiem gdzie miałbym przesłuchać kartę dźwiękową? Oczywiście wiem, że ta Integra jest nadal Integra, podesłałem link bo pewnie więcej wydobędziecie z niego informacji niż ode mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytaj po forum lub sklepach audio czy ktos daje mozliwosc wypozyczenia takiej karty (raczej tak), ewentualnie dowiedz sie telefonicznie czy sklepy audio umozliwiaja posluchanie na miejscu, gdzies na pewno da się sprawdzić sprzęt przed zakupem. Na jakim źródle słuchałeś w sklepie HD600? Jeśli tamto combo zrobiło na tobie aż takie wrażenie to trzeba iść w tamtą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ST/STX do HD600 się nie nadaje. Po RCA gra zbyt cicho, brak odpowiedniego dociążenia, masy, po HO zbyt szorstko/chropowato całkowicie zatracając charakter tych słuchawek i ich kapitalną średnicę. 

 

HD600 potrzebują albo typowej lampy albo tranzystora grającego lampową manierą. Najlepsze, budżetowe połączenie to w miarę przyzwoity DAC spięty z np. Espressivo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem na jakimś niedrogim przenośnym odtwarzaczu (chyba jakiś fiio coś w cenie 500zł). Panowie ja do końca nie wiem o co dokładnie chodzi jak rzucacie skrótami nazw :(. Jak mówiłem, narazie coś do 500zl. Chodzi mi o coś na początek co w miarę poradzi sobie z hd600 i będzie miało bardziej ciepłe niż zimne brzmienie. Potem będę rozglądać się za czymś poważniejszym :) narazie jedyną opcją wydaje się AIM SC808. Z tym, że gdyby było to coś zewnętrznego to byłoby lepiej potem to sprzedać skoro to docelowo stan przejściowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Thomm napisał:

HD600 potrzebują albo typowej lampy albo tranzystora grającego lampową manierą. Najlepsze, budżetowe połączenie to w miarę przyzwoity DAC spięty z np. Espressivo.

Nie do końca się zgadzam, dobre wzmacniacze tranzystorowe też się fajnie sprawują z HD600.

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Polecam: 

http://www.mp3store.pl/article/smsl-sap-8-black-ean.6970141850267,2016560389611123157.html

 

Przerobiłem chyba wszystko na rynku do 2k ale wszystko za dużo wrzucało od siebie. Za dużo basu, zawężało scenę, a SP8 jedyny zagrał tak jak chciałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam: 
http://www.mp3store.pl/article/smsl-sap-8-black-ean.6970141850267,2016560389611123157.html
 
Przerobiłem chyba wszystko na rynku do 2k ale wszystko za dużo wrzucało od siebie. Za dużo basu, zawężało scenę, a SP8 jedyny zagrał tak jak chciałem. 


Czy może słuchałeś HD600 pod SMSL sap-9 po balansie? Jeśli tak, czy jest duża różnica w porównaniu do sap-8?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności