Skocz do zawartości

Fiio X1 II gen czy xduoo x3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc przy doborze nowego odtwarzacza. Interesują mnie modele do 450-500 zł, w szczególności właśnie fiio x1 II gen lub xduoo x3. Nadszedł moment w którym postanowiłam zacząć swoją przygodę z odtwarzaczami o bogatszym brzmieniu. Słucham bardzo zróżnicowanej muzyki, od klasycznej i filmowej po trochę bardziej rockowe brzmienia, trochę hip-hopu i oczywiście tak zwanej 'muzyki popularnej'. Zależy mi przede wszystkim na czystym brzmieniu i braku "skrzeczenia" przy wysokich dźwiękach, bas nie musi być zbyt mocny, byleby nie ginął w innych dźwiękach i nie był rozmyty. Lubię ciepłe brzmienia i dobrze odseparowane instrumenty. Zaznaczam, iż priorytetem jest dla mnie odtwarzacz, na słuchawki też przyjdzie pora, jednak najpierw chciałabym wiedzieć do jakiego sprzętu je dobieram. Wizualnie bardziej podoba mi się fiio, xduoo sprawia wrażenie chaotycznego. Wiem, że jest pełno porównań tych odtwarzaczy jednak wolałabym poznać państwa opinię na podstawie moich wymagań. Być może jest jeszcze kilka innych modeli, o których nie słyszałam a powinnam rozważyć? Sprzęt może być używany. W trakcie moich poszukiwań natrafiłam także na Cayin N3 i nie ukrywam, że wygląda obiecująco jednak trochę przekracza mój budżet. Czy mogliby mi państwo doradzić jeszcze jakiś sprzęt? Nie chciałabym przekraczać kwoty 500 zł, coś na słuchawki musi przecież zostać :) Z góry dziękuję i przepraszam za wszystkie nieprofesjonalne zwroty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Żadnej z Twoich propozycji nie miałem okazji posłuchać, ale mam inną, a mianowicie Shanlinga m1. Jest mały, zgrabny, świetnie wykonany, ma sporo funkcjonalności (DAC, BT, USB OTG) i do tego, co w sumie najważniejsze, bardzo dobre brzmienie. Szczegółową recenzję pióra forumowego kolegi znajdziesz w sieci. Cena nowego (widzę, że mp3s ma na czarnego promocję) nieco przekracza budżet, ale - moim zdaniem - warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio odpuść, strasznie soft muli, choć gra fajnie.
Albo X3 + instalacja Rockbox albo M1.
X3 raczej minimalnie chłodny, ostrzejszy w brzmieniu niż M1.
Shanling będzie chyba najlepszym wyborem. Często są oferty poniżej 400 zł jak się ma szczęście, ostatnio na Joybuy za ok. 80 dolarów można było kupić.

Pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli docelowo myślisz o zakupie słuchawek dokanałowych, a nie jakiś pełnowymiarowych, typowo domowych słuchawek to również polecam Shanlinga M1. Bardzo dobra jakość dźwięku, wykonanie i mnóstwo funkcjonalności w stosunku do ceny. Jeżeli zależy Ci na M1 z polskiej dystrybucji z zestawem dedykowanych akcesoriów to napisz do @bigmaras w tej sprawie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc, rzeczywiście M1 po przeczytaniu recenzji wygląda zachęcająco. Akumulator i te małe wymiary trochę mi psują ogólne wrażenie, ale skoro nie zużywa tak dużo mocy to 9-10h powinno mi bez problemu wystarczyć.  A jakie doki byście polecali do tego sprzętu? Domowe też planuję zakupić ale nie wszystko naraz :) Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze z M1 dogadują się JVC HA-FRD80. Mają konkretny ale bardzo dobrze kontrolowany bas 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy na doki tak do 100-150, na domowe do 300. Przede wszystkim nie zdzierżę 'skrzypienia' przy wysokich dźwiękach. Dodatkowo zgodnie z recenzjami i z tym co koledzy pisali,  doki muszą mieć dobrze wyważony bas. Preferuję ciepłe brzmienia, podkreślone i odseparowane instrumenty - zwłaszcza gitarę i duży nacisk na wokal. Mam nadzieję, że pomogłam zawęzić wybór :)

Edytowane przez alicj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o domowe do 300zł to fajnym rozwiązaniem mogą być Textary PRO82 z obecnego preorderu. Podobno są do posłuchania w wybranych sklepach mp3store więc można je najpierw przetestować. Mają regulację basu, odpinany kabel, wymienne pady, walizkę w zestawie i całkiem fajnie prezentują się wizualnie (do wyboru srebrne lub czarne) :)

Edytowane przez LuQi
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze od Takstarów 82Pro będą - ciemniejsze BossHiFi B8 dużo lepsze brzminie i wykonanie, jaśniejsze - Musical Fidelity MF100 olbrzymia przestrzeń, jak to określił kolega @Gourney po odsłuchach taki odpowiednik Bayerów 1350 czyli z przetwornikami tesla. Z M1 fajnie się zgrywają (mam obie pary słuchawek i M1 więc nie jest to tylko teoretyzowanie) MF na amazon.de po niecałe 40 ojro są do nabycia. Polecam, bo jedne i drugie warte polecenia, choć różne w brzmieniu

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54 a Ty już miałeś okazję posłuchać PRO82? 

 

MF100 to słuchawki nauszne, a PRO82 wokółuszne więc na domowe odsłuchy będą wygodniejsze. Na temat SQ PRO82 się nie wypowiem bo sam nie słuchalem, ale po opisach innych myślę, że warto je wziąć pod uwagę i przetestować przed podjęciem ostatecznej decyzji. 

Edytowane przez LuQi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w mp3store.pl i dlatego wypisałem się z preorderu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz proponowanego shanlinga istnieje coś mieszczące się w budżecie, ale posiadające akumulator większej pojemności? Pytam, żeby się upewnić, że dobrze przeszukałam forum. Do 500zł widziałam też aigo z6, ale niepokoją mnie różne opinie, zwłaszcza dotyczące długiego czasu zczytywania zawartości (odtwarzacz docelowo będzie obsługiwał flaki) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aigo Z6 to nie liga M1, Jest duużo ciemniejszy jeśli dobierzesz zbyt ciemne dla niego słuchawki to raczej nie posłuchasz, będzie jedna buła. Miałem okazję posłuchać go trochę (2 tygodnie) i z Klipsch On ear nie dało się słuchać. Boss HiFi B8 stały się bardzo ciemne ale straciły na szczegółach. Jeśli nie zależy ci na zalaniu wszystkiego basem to Z6 nie ma szans z M1. Jedyna przewaga to ma więcej mocy. Ale M1 jeśli nie używasz wysokoomowych słuchawek na pewno wystarczy. Część moich słuchawek ma 64 Ohm i nie ma problemu z ich napędzeniem. Oczywiście skuteczność słuchawek trzeba również wziąć pod uwagę. Funkcjonalność też na plus M1. Zarówno system jak i np BT, którego nie ma w Z6. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracam z kolejnymi pytaniami :) ktoś miał może kiedyś styczność z Cayin'em N3? Nie ukrywam, że spodobał mi się jego wygląd, ale z tego co zdążyłam przeczytać shanling nie odstaje od niego dźwiękiem. A może warto zebrać trochę więcej kasy i kupić coś lepszego w perspektywie czasowej? Shanling nie ukrywam bardzo mnie zainteresował, ale chcę się upewnić czy nie lepiej może  trochę poczekać i kupić jeszcze coś lepszego,  tak bliżej 800zł? Wymiary nie mają dla mnie tak naprawdę żadnego znaczenia, zależy mi tylko na jakości dźwięku, a nie chciałabym też co chwilę zmieniać odtwarzacza (chociaż jeśli dalej będę śledzić to forum to pewnie będę co chwilę zmieniać zdanie i poszukiwać nowości). Fajnie byłoby też gdyby odtwarzacz miał wyjście optyczne albo coś innego niż bluetooth, żeby można go było bez problemu podpiąć do mojego stacjonarnego zestawu audio. Jak zwykle przepraszam za brak profesjonalizmu, dziękuję  i pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N3 jest na pewno mocniejszy, względem M1 na bardziej podkreślone skrajne pasma. Wydaje się być bardziej uniwersalny, zagra z większą liczbą słuchawek.

Pytania w stylu "czy warto dołożyć"... Gro Ci napisze, że tak, to Ty musisz sobie postawić limit cenowy, bo za więcej PLNów zawsze cis lepszego można trafić.

Pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Dnia 1 październik 2017 o 22:19, Jaro54 napisał:

Aigo Z6 to nie liga M1, Jest duużo ciemniejszy jeśli dobierzesz zbyt ciemne dla niego słuchawki to raczej nie posłuchasz, będzie jedna buła. Miałem okazję posłuchać go trochę (2 tygodnie) i z Klipsch On ear nie dało się słuchać. Boss HiFi B8 stały się bardzo ciemne ale straciły na szczegółach. Jeśli nie zależy ci na zalaniu wszystkiego basem to Z6 nie ma szans z M1. Jedyna przewaga to ma więcej mocy. Ale M1 jeśli nie używasz wysokoomowych słuchawek na pewno wystarczy. Część moich słuchawek ma 64 Ohm i nie ma problemu z ich napędzeniem. Oczywiście skuteczność słuchawek trzeba również wziąć pod uwagę. Funkcjonalność też na plus M1. Zarówno system jak i np BT, którego nie ma w Z6. 

M1 nie radzi sobie dobrze nawet ze słuchawkami 32 Ohm... M1 ma bardzo mało mocy, nie polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, rob72 napisał:

M1 nie radzi sobie dobrze nawet ze słuchawkami 32 Ohm... M1 ma bardzo mało mocy, nie polecam...

Ja podłączam 64 Ohm MF100 i grają głośno na 65/80. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jaro54 napisał:

Ja podłączam 64 Ohm MF100 i grają głośno na 65/80. 

Głośno to nie znaczy że są dobrze wysterowane ;) M1 daje radę, ale już przy Flare r2s czy mee pinnacle shure 535 ma dużą zadyszkę ;) rzuć okiem na hidizs ap60 gra bardziej średnica podobna funkcjonalność i mniejsza cena ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc to podstawa drodzy Forumowicze! Testuję sobie dwie konfiguracje sprzętowe: Fiio X3 II plus Fiio A3 i Xduoo X3 i jak myślicie która daje radę??? Kurcze, Xduoo X3 (z Rockboxem oczywiście!) gra lepiej!

Dnia 7 kwiecień 2018 o 23:46, Jaro54 napisał:

Ja podłączam 64 Ohm MF100 i grają głośno na 65/80. 

Tu nie chodzi żeby było głośno, ale idzie o moc od samego dołu... ;)

Edytowane przez rob72
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, rob72 napisał:

Moc to podstawa drodzy Forumowicze! Testuję sobie dwie konfiguracje sprzętowe: Fiio X3 II plus Fiio A3 i Xduoo X3 i jak myślicie która daje radę??? Kurcze, Xduoo X3 (z Rockboxem oczywiście!) gra lepiej!

Tu nie chodzi żeby było głośno, ale idzie o moc od samego dołu... ;)

@rob72 dół w MF100 jest dość konkretny i bardzo dobrze kontrolowany. A pisałem dlatego że 64 Ohmowe też M1 napedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności