Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki portable wokołouszne - następca Superlux HD661 - dla kobiety, < 250 zł


Tony Halik

Pytanie

Witajcie,

Szukając słuchawek dla siebie, obudziłem potrzebę zakupu nowych słuchawek "na miasto" u mojej żony.

Potrzebne zastępstwo dla Superlux HD661, które dźwiękowo bardzo żonie "leżą". Brzmienie raczej bez zalewającego basu, ważniejsza jest góra i środek -  więc dość jasne.

Dobrze, gdyby grały w miarę szeroko, przynajmniej nie tuż przy głowie, co nie będzie łatwe, z pewnego powodu: słuchawki muszą być zamknięte - mają dobrze tłumić odgłosy otoczenia (bardzo ważny parametr).

Konstrukcja zatem raczej wokołouszna, choć na drobne, kobiece uszko (nie musi być duża muszla). Z krótkim kablem lub odłączanym, typowe portable.

Grały będą głównie z Xduoo X2, żona słucha sporo muzyki alternatywnej, indie, pop, czasem jakiś rock "młodzieżowy",  remixowanej klasyki a'la Lindsey Stirling.

I teraz najważniejsze: słuchawki muszą być ŁADNE. Oczywiście za cholerę nie pojmuję co w kobiecym mniemaniu jest ładne, bo BossHiFi B8 uznała za brzydkie paskudztwa, zachwycając się z kolei Sennheiser HD 4.30. Podejrzewam więc że chodzi o pewien minimalizm, nietuzinkowość w wyglądzie. Kolor inny niż czerń i srebro metalu, to jest przecież takie oklepane :P

Co byście polecili, jakie modele warto pokazać żonie, bo będą wpisywały się w charakterystykę brzmieniową, nie będą gorsze od HD661 i mogą się spodobać wizualnie?

Zaintrygowały mnie modele firm BossHiFi czy MSUR, ale prawie zero opinii czy opisów co to jest i jak to gra. Cenowo nie chcę wydawać więcej niż 250 zł, bo też wiem, że sprzęt będzie ciurany i trochę niedoceniony - żona audiofilem nie jest, ma po prostu być niegorzej niż dotychczas (HD 661).

Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
 

 

Edytowane przez Tony Halik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Muszą być wokółuszne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Muszą być wokółuszne?

Tu masz porównanie BossHiFi B8 z Takstar 82Pro

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie raczej tak, bo mają przede wszystkim dobrze tłumić dźwięki otoczenia - wątpię, żeby nauszne dały radę pobić pod tym względem wokołouszne.

Dodatkowo te ostatnie mają ten plus, że nawet jak mocno ściskają głowę (lepsze tłumienie i separacja od niechcianych odgłosów), to ciągle pozostają wygodne. Uciskające nauszne to, przynajmniej dla mnie, dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Są dobre tłumiace i fajnie wyglądające Klipsch Reference on ear ale 399 pln. Chciałem ci zaproponować z amazon.de Musical Fidelity MF100 za niecałe 40 euro, po przeliczeniu z wyrównaniem vat ok 180 pln. Świetne słuchawki, ale nie tłumia tak dobrze jak Klipsche i inna szkoła grania Klipsch ciepłe, basowe, MF100 jasne przestrzenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Inaczej wyglądają na żywo-lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności