Recommended Posts

Fatalny zasięg? 3 metry przez ścianę z żelbetu łapie. Nie powiedziałbym, że to źle. To jest adapter do słuchawek a nie repeater audio.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie również nie ma najmniejszych problemów z zasięgiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 9.01.2018 o 14:16, Chamelleon napisał:

Fatalny zasięg? 3 metry przez ścianę z żelbetu łapie. Nie powiedziałbym, że to źle. To jest adapter do słuchawek a nie repeater audio.

Oczywiście, że jest to adapter do słuchawek. Niemniej podłączasz sobie to do laptopa, chcesz wstać po kawę - idziesz w pół drogi po mieszkaniu do kuchni i już zasięg zerwany. To dongiel BT a nie trzy metrowy sznurek.  Dla przykładu niedrogie słuchawki BT od JBL 12m dalej na drugim końcu mieszkania grają czysto i nawet chowając słuchawki za ciałem w linii sygnału zasięg się nie zrywa. O tym piszę. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W sumie to nie sprawdzałem na większe dystanse ale w mieszkaniu o powierzchni niecałych 50m2 w bloku z wielkiej płyty nie zauważyłem zrywek a pomiędzy salonem i kibelkiem mam nośną i też nie zrywa. Może po prostu Twój ma jakiś problem albo nie dogaduje się z donglem. W sumie to jak swego czasu stremowałem muzykę po donglu do lapka z telefonu, to fakt jak stanąłem pomiędzy lapkiem a telefonem to rwało sygnał ale jak streamuje z LG G6 do BTR1 to nic się nie dzieje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 godzin temu, ALTON napisał:

Oczywiście, że jest to adapter do słuchawek. Niemniej podłączasz sobie to do laptopa, chcesz wstać po kawę - idziesz w pół drogi po mieszkaniu do kuchni i już zasięg zerwany. To dongiel BT a nie trzy metrowy sznurek.  Dla przykładu niedrogie słuchawki BT od JBL 12m dalej na drugim końcu mieszkania grają czysto i nawet chowając słuchawki za ciałem w linii sygnału zasięg się nie zrywa. O tym piszę. 

Bardzo swobodnie poruszam się po mieszkaniu, co prawda niewielkim, ale nawet za grubymi ścianami z żel-betonu jest dobrze. Wiele słuchawek BT w łazience czy kuchni zaczynało przycinać, a z BTR1 problemu nie mam.

Zrywa zasięg chwilowo czy zupełnie, tzn. urządzenia rozłączają się? Ze smartfonami jest również taki problem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 minuty temu, maciux napisał:

Bardzo swobodnie poruszam się po mieszkaniu, co prawda niewielkim, ale nawet za grubymi ścianami z żel-betonu jest dobrze. Wiele słuchawek BT w łazience czy kuchni zaczynało przycinać, a z BTR1 problemu nie mam.

Zrywa zasięg chwilowo czy zupełnie, tzn. urządzenia rozłączają się? Ze smartfonami jest również taki problem?

Żelbetu albo żelazobetonu (jeśli jesteś z 1870 roku :D ). Przepraszam, musiałem :)

• Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 13.01.2018 o 10:15, maciux napisał:

Niestety pod względem zasięgu trochę słabo. Dziś odebrałem swojego BTR-1 i takiego zasięgu jak Bluedio T4s toto nie ma. Mieszkam w starym budownictwie i dość spore mieszkanie (65m2) i już 4-4,5 m i rwie odtwarzanie. W T4s tylko w 2 najdalszych miejscach (ok 6,5-7m i 2 grube ściany z cegły) zaczyna przerywać. 

Ale dźwiękowo jest super. I co dla mnie ważne można 2 urządzenia podpiąć jednocześnie. Muszę przyznać że bardzo fajne maleństwo 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może to kwestia jakości nadajnika BT w smartfonie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam podłączone Fiio X5 III Gen i Galaxy Note 4. Na T4s tak jak pisałem nie rwie poza tymi najdalszymi punktami. Mimo to ze względu na dźwięk jest ok. 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No i właśnie o tym mówiłem... To nie jest kwestia nadajnika w telefonie.. Nie twórzmy teorii. BTR1 ma po prostu słabą antenę. 

Edytowane przez ALTON

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie bez problemu z OnePlus 5 :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oczywiście, że gra bez problemów na odległość 2-3m od telefonu. Wierzę, że zdecydowanej większości użytkowników BTR1 będzie zadowolona. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem czemu zakładasz, że u mnie są to 2-3 m. Słucham z niego w innych pomieszczeniach np. w kuchni z 5-6 m dalej. Nie jestem też tam chwilę, nie mam zmywarki, więc w kuchni trochę stoję :) Smartfon zostawiam na biurku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Stare budownictwo - nasz sklep stary, zero radia. Sklep od ulicy. Radio tylko szumiało od czasu do czasu coś było słychać że to faktycznie stacja radiowa. Mury murom nie równe. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

BTR-1 ma jedną wadę - odbiornik BT. Kto ma niech spróbuje zasłonić dłonią BTR i zobaczycie że sygnał będzie rwało lub zniknie (zależy od ilości mięska na ręce :) ). Mam trochę różnych códów BT i tak słabego i wrażliwego nie miałem. I nie jest to wina Dap-a lub telefonu bo inne BT ustrojstwa nie mają tego. Ale to drobnostka w stosunku do dźwięku, moc też jest spora, bo na MF100 (64 Ohm) na Shanlingu musiałem dać 65-75/100 a na tym maleństwie wystarczy 5 kliknięć / na 15. Sprawdzałem od zera do maksa jest 15 kliknięć, czyli słucham na 1/3 mocy. Czyli chyba nie kłamie Fiio, że uciągnie 150 Ohm

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A jak z jakością połączenia na dworze (a nie w domu)? Np. nadajnik (smartfon) w kieszeni dżinsów, a FiiO na ramieniu wpięty w krawędź kaptura albo kołnierz koszuli pod kurtką? Pytam, bo Sony sbh52 nie robi problemów, ale już Momentum M2 AEBT łapie dąsa, gdy schowam telefon za głęboko.

Drugie pytanie: te 15 poziomów głośności nie dubluje się z regulacją telefonu? Tam też jest 15 poziomów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No niestety jak dasz do tylnej kieszeni to będzie rwało. Ale jakość dźwięku w stosunku do SBH52 o klasę lepsza i moc 2-3 razy większa. Wybaczam mu te problemy z zasięgiem, nadrabia dźwiękiem. :) Gdyby miał funkcjonalność SBH52 to nic więcej by nie trzeba by było :) ale niestety już nie ma takiego cuda. 

Ja mam przypięty do koszuli, a telefon i DAP w kieszeni kurtki i nie ma wtedy problemu. Ma bardzo dobry mikrofon, np jest schowany pod grubą zimową kurtką i bardzo wyraźnie mnie słychać jak odbieram połączenie 

Edytowane przez Jaro54

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

BTR1 nie ma swojej regulacji głośności - steruje systemową w Androidzie.

Poważnie zaczynam się zastanawiać czy aby w FiiO BTR1 nie ma różnych układów BT :) U mnie nie ma żadnego przycinania, nie ważne w której kieszeni znajduje się BTR1 :) Moim zdaniem nie można ignorować jakości nadajników BT w smartfonach/laptopach itd. Z tym bywa różnie.

Edytowane przez maciux

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
47 minut temu, maciux napisał:

Poważnie zaczynam się zastanawiać czy aby w FiiO BTR1 nie ma różnych układów BT :) U mnie nie ma żadnego przycinania, nie ważne w której kieszeni znajduje się BTR1 :) Moim zdaniem nie można ignorować jakości nadajników BT w smartfonach/laptopach itd. Z tym bywa różnie.

Maćku używam BT od kilkunastu lat. Mam na tą chwilę BTR-1, Sony SBH52, Avantree Saturn Pro i Bluedio T4s. Słucham z Fiio X5 III, Shanling M1, Galaxy Note 4 i Axon 7 mini. Tylko na BTR-1 jest taki problem. Na T4s mogę chodzić po całym mieszkaniu i dopiero po 7-8 metrach i 2-3 grubych ścianach zaczyna rwać. Podobnie Saturn Pro. Sony SBH52 słabiej a najsłabiej Btr-1. 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, maciux napisał:

Poweramp beta ma możliwość sterowania aż 90 poziomami głośności- ciekawe czy FiiO przejmie wtedy tę gęstość regulacji?

Sony sbh52 nie ma aptx więc ma sporo mniej danych do przetrawienia i czas na odtworzenie z bufora transmisji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 minutę temu, maciux napisał:

@Jaro54 Po prostu szukam przyczyn i dziwię się, ponieważ u mnie takich problemów nie ma :)

To może mój jest felerny? :( Na Avantree Saturn Pro, Bluedio T4s i Sony SBH52 nie mam takich problemów z tych samych źródeł

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie jesteś odosobniony, jednak kilka osób ma podobne problemy, więc trudno stwierdzić co jest nie tak. Pierwsze info o problemach z zasięgiem znalazłem w jakimś teście na Head Fi, jeszcze przed moimi testami BTR1. U mnie wszystko było ok, wiec myślałem, że to jakiś jednostkowy przypadek, ale wychodzi na to, że jednak nie.

@Lucky-Luke Czy gdzieś jest opcja uruchamiająca tę 90-stopniową regulację w Power Amp Beta? Mam 30 poziomów przy regulacji przyciskami na smartfonie i niestety 15 przy regulowaniu przyciskami BTR1.

Edytowane przez maciux

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta