Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio BTR1


LuQi

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nic nie da bo BTR-1 ma tylko 15 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla androidowców. Od Androida 7 i wyżej wystarczy wejść w ustawienia developerskie i wyłączyć połączenie poziomu głośności bluetooth. Wtedy regulacja głośności będzie niezależna w telefonie i BTR1. U mnie w LG G6 działa to tak, że jak chcę zrobić głośniej o pół poziomu to wciskam oczko wyżej w telefonie i oczko niżej w Fiio i wychodzi mi mniej więcej pół oczka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "Wyłącz głośność bezwzględną" ?
Dokładnie. Co prawda nie w każdym telefonie to działa bo Nougacie było to zbugowane ale w Samsungach testowałem i działa.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, maciux napisał:

 

@Lucky-Luke Czy gdzieś jest opcja uruchamiająca tę 90-stopniową regulację w Power Amp Beta? Mam 30 poziomów przy regulacji przyciskami na smartfonie i niestety 15 przy regulowaniu przyciskami BTR1.

W beta Powerampie

 jest nie 90, ale aż 100 poziomów głośności: 

Ustawienia- Silnik Dźwięku- Zaawansowane Narzędzia (ostatnie na dole)- Volume Levels.

Ja się wypisałem z bety na telefonie HTC 10, bo nie działa mi nawigacja w oknie etui Ice Wiew.

A sprawdzał ktoś z FiiO x5iii, jak BTR1 współpracuje z regulacją głośności odtwarzacza FiiO? Tam jest 120 poziomów regulacji.

Edytowane przez Lucky-Luke
Błąd pisowni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam BTR z X5 III. Jak pisałem 15 klików i nic więcej. Na odtwarzaczu nie zmienia się głośność. Więc chyba jednak regulacja jest w BTR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.
A jak wypada porównanie tego adaptera do MI Audio Receiver, ktoś ma porównanie?
Moje słuchawki to: Sennheiser CXL 400 i nie wiem czy jest sens pakować tyle kasy w adapter.
MI głośny, szeroka scena ale za bardzo zbassowany jak dla mnie, trochę nienaturalnie gra. FiiO głośny, szeroka scena, bardzo czyste brzmienie i w miarę neutralne brzmienie.
Nie nawet co porównywać bo Mi jest kilka klas niżej.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko.

Do mnie dotarł już BTR 1 - gra to reeewelacyjnie! brak problemuw z zasięgiem.
Jedynie co mnie zastanawia to bateriia, mam pobrana aplikacje sprawdzającą stan Fiio i po pierwszym teście gdy było naładowane do 100% po 1.3h słuchania apka pokazuje mi 60% baterii.

Jak u Was wygląda sprawa z baterią? Chyba że apka kłamie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, majmaj napisał:

Jedynie co mnie zastanawia to bateriia, mam pobrana aplikacje sprawdzającą stan Fiio i po pierwszym teście gdy było naładowane do 100% po 1.3h słuchania apka pokazuje mi 60% baterii.

Jak u Was wygląda sprawa z baterią? Chyba że apka kłamie :D

jaką masz appkę? i na czym android/ios?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2018 o 17:25, Qsqa napisał:

To pięknie - a AptX HD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli AptX i AptX HD to inny chip ? Ale Astell AK300 zyskał AptX HD po upgrade softu. Czyżby odpowiedni chip miał od początku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Czyli AptX i AptX HD to inny chip ? Ale Astell AK300 zyskał AptX HD po upgrade softu. Czyżby odpowiedni chip miał od początku ?

 

AptX i AptX HD to kodeki czyli oprogramowanie, nie chipset/układ. Natomiast inną kwestią jest czy dany chipset BT wspiera czy nie. Brytyjski CSR ma wiele różnych modeli układów i można to bez problemu sprawdzić w specyfikacji układu. Jeżeli CSR podaje, że nie wspiera aptX HD to choćby skały srały nikt magiczną różdżką nie sprawi aby działało. aptX HD to większy bitrate w stosunku do aptX i aptx LL zatem jest ograniczenie sprzętowe. Jeżeli natomiast nowa rewizja przyniesie nowy układ to pewnie taka możliwość istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na słuchawkach 64 Ohm ok 6,5 h, na słuchawkach poniżej 30 Ohm powyżej 7 godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podłączony do Galaxy Note 4 i Fiio X5 3 gen lub Shanling M1. Inaczej zachowuje się przy ciągłym słuchaniu (gra krócej) a inaczej np 1-1,5 godziny i przerwa 8 godzin potem 2-2,5 godziny, przerwa 3 godziny i 2-3 godziny słuchania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarł do mnie egzemplarz z Amazon, faktycznie dodali AAC, ale aptx HD nie ma, przynajmniej w Huawei P20 pro można tylko wybrać aptx... e53b2a72e6114118339b77e61ccfd956.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności